Aktywny weekend. Co wybierasz biegi, treningi, rolki czy orientacja?

4 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

Biegi, zawody w cross duathlonie, warsztaty rolkarskie, bezpłatne treningi i impreza na orientację. W Trójmieście, mimo jesieni, nie brakuje zajęć sportowych na świeżym powietrzu. Sprawdź, gdzie warto wybrać się w ten weekend.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezy5 kilometrów przełajowego biegu, 12 kilometrów jazdy rowerem po ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i znów 5 kilometrów biegu. Taka trasa czeka uczestników Cross Duathlonu Gdańsk zaplanowanego na sobotę, 5 października. Start i meta będą w Dolinie Czystej Wody przy Drodze Marnych Mostów. Wprawdzie lista startowa jest już zamknięta, ale warto przyjść i dopingować uczestników zmagań. Początek o godz. 11.

Ci, którzy preferują jazdę na rolkach, mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów rolkarskich z Roll4All. Te tradycyjnie odbędą się w sobotę o godz. 11 na Stadionie Energa Gdańsk. Jazda na rolkach to jeden z najpopularniejszych sportów miejskich, a tereny wokół Stadionu Energa zobacz na mapie Gdańska są idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami.

Również w sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

Natomiast w niedzielę czekają cykliczne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Tego samego dnia aktywnie czas z rodziną można spędzić, próbując swoich sił w imprezie na orientację. Harpuś - z mapą na Osowę to atrakcja otwarta dla wszystkich, w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą, nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem. Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku - jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Podczas Harpusia uczestnicy mają okazję poznać trójmiejskie lasy i parki. W niedzielę do wyboru będą cztery trasy. Organizatorzy zapraszają chętnych w każdym wieku. Zbiórka na końcu ul. Juraty. Każdy otrzyma kolorową, profesjonalną mapę, a po powrocie do bazy przeprowadzone zostanie losowanie nagród. Wpisowe wynosi od 1 do 25 zł w zależności od wieku i trasy. Zgłoszenia na miejscu przed imprezą lub w piątek przez internet. Starty od godz. 11 do 12:30.

ras.