stat

Aktywny weekend. Morsowanie, biegi, taniec i rodzinne gry parkowe

6 grudnia 2019, 11:00
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

Wyścigi Garmin Ultra Race 2019, wycieczki rowerowe, liczne biegi, parkowe gry na orientację, morsowanie oraz wiele cotygodniowych, często bezpłatnych, zajęć to część propozycji dla aktywnych w sobotę i niedzielę. Sprawdź, jakie jeszcze propozycje czekają na ciebie.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW sobotę odbędzie się ostatni etap tegorocznego cyklu Garmin Ultra Race 2019. Na biegaczy czekać będą cztery dystanse w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym - najdłuższy na 86 km. Szykuje się rekord frekwencji. Na listach startowych znajduje się ponad 1,7 tys. zawodników z całej Polski. Pierwszy bieg wystartuje o godz. 5. Można się jeszcze zapisać online. Wpisowe zaczyna się od 120 złotych. Przewidziano utrudniania w ruchu.

Garmin Ultra Race - zapowiedźBractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny zapraszają do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto. Impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Do wyboru będą cztery trasy o różnym stopniu trudności. Wpisowe wynosi od 1 do 25 zł. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9:30, start imprezy o godz. 10. Zbiórka przy ul. Topolowej.

Tak wyglądały mistrzostwa Polski morsów w Gdańsku w 2017 roku.

Aktywny czas z rodziną można spędzić, próbując swoich sił w imprezie na orientację. Harpuś - z mapą na Jasień to atrakcja otwarta dla wszystkich, w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą, nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem. Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku - jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Podczas Harpusia uczestnicy mają okazję poznać trójmiejskie lasy i parki. W niedzielę do wyboru będą cztery trasy.

Organizatorzy zapraszają chętnych w każdym wieku. Każdy otrzyma kolorową, profesjonalną mapę, a po powrocie do bazy przeprowadzone zostanie losowanie nagród. Wpisowe wynosi od 1 zł do 25 zł w zależności od wieku i trasy. Zgłoszenia na miejscu przed imprezą lub w piątek przez internet. Starty w niedzielę, od godz. 9 do 15:30.

Przez weekend na północy kraju odbędzie się też Mikołajkowa Sztafeta by RMF4RT Gladiators z Olsztyna do Trójmiasta. Łączny dystans wynosi 185 km, ale organizator daje możliwość dołączenia również na wybranych odcinkach specjalnych. Jednym z nich jest trasa prowadząca od Opery Bałtyckiej ok. godz. 10:30 do sopockiej plaży w okolicach molo. Całość opłaty startowej (20 zł) za udział w sztafecie zostaje przekazana na Fundację Dom Rain Mana.

Znajdzie się również coś dla miłośników tańca. Od godz. 12 w sobotę w studio tańca Siemanko rozpoczną się zapisy do Świątecznego Jamu, który potrwa do wieczora, a chętni wystartują w konkurencjach: hip-hop, dancehall i me against music. Nie trzeba znać się na tańcu, by uczestniczyć w imprezie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą spędzić miło sobotnie popołudnie. Ponadto zbierane będą pieniądze, które następnie zostaną przekazane na wybrany cel charytatywny. Koszt udziału to 10 zł.


W sobotę od godz. 11:30 i w niedzielę od godz. 10 będą odbywały się pierwsze w historii mistrzostwa Europy morsów w pływaniu na czas. W Marinie Gdańsk wystartuje ponad 230 wielbicieli zimnych kąpieli z ośmiu państw. Imprezę poprzedzi uroczyste otwarcie przy fontannie Neptuna. Zapisy zostały zamknięte, ale organizatorzy zachęcają do wspólnego kibicowania.

Mistrzostwa Europy w morsowaniu - zapowiedź


Sezon na morsowanie w Trójmieście ruszył zresztą na dobre. Zarówno w Gdańsku, Sopocie, jak i Gdyni licznie organizowane są grupowe zimne kąpiele w morzu. Wszystkie znajdziecie w specjalnie przygotowanym przez nas artykule.

Tradycyjnie w sobotę można będzie wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Zobacz, jak bawią się morsy w Gdyni. Materiał archiwalny.

Tradycyjnie w niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Reduta Wyskok i Kurzej w Gdańsku.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza co sobotę o godz. 9:30 na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają spod serwisu DropBikes.

dak.