Aktywny weekend. Morsowanie, biegi, taniec i rodzinne gry parkowe

6 grudnia 2019, 11:00
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend. Biegi, rolki, softball, joga

Wyścigi Garmin Ultra Race 2019, wycieczki rowerowe, liczne biegi, parkowe gry na orientację, morsowanie oraz wiele cotygodniowych, często bezpłatnych, zajęć to część propozycji dla aktywnych w sobotę i niedzielę. Sprawdź, jakie jeszcze propozycje czekają na ciebie.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW sobotę odbędzie się ostatni etap tegorocznego cyklu Garmin Ultra Race 2019. Na biegaczy czekać będą cztery dystanse w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym - najdłuższy na 86 km. Szykuje się rekord frekwencji. Na listach startowych znajduje się ponad 1,7 tys. zawodników z całej Polski. Pierwszy bieg wystartuje o godz. 5. Można się jeszcze zapisać online. Wpisowe zaczyna się od 120 złotych. Przewidziano utrudniania w ruchu.

Garmin Ultra Race - zapowiedźBractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny zapraszają do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto. Impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Do wyboru będą cztery trasy o różnym stopniu trudności. Wpisowe wynosi od 1 do 25 zł. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9:30, start imprezy o godz. 10. Zbiórka przy ul. Topolowej.

Tak wyglądały mistrzostwa Polski morsów w Gdańsku w 2017 roku.

Aktywny czas z rodziną można spędzić, próbując swoich sił w imprezie na orientację. Harpuś - z mapą na Jasień to atrakcja otwarta dla wszystkich, w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą, nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem. Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku - jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Podczas Harpusia uczestnicy mają okazję poznać trójmiejskie lasy i parki. W niedzielę do wyboru będą cztery trasy.

Organizatorzy zapraszają chętnych w każdym wieku. Każdy otrzyma kolorową, profesjonalną mapę, a po powrocie do bazy przeprowadzone zostanie losowanie nagród. Wpisowe wynosi od 1 zł do 25 zł w zależności od wieku i trasy. Zgłoszenia na miejscu przed imprezą lub w piątek przez internet. Starty w niedzielę, od godz. 9 do 15:30.

Przez weekend na północy kraju odbędzie się też Mikołajkowa Sztafeta by RMF4RT Gladiators z Olsztyna do Trójmiasta. Łączny dystans wynosi 185 km, ale organizator daje możliwość dołączenia również na wybranych odcinkach specjalnych. Jednym z nich jest trasa prowadząca od Opery Bałtyckiej ok. godz. 10:30 do sopockiej plaży w okolicach molo. Całość opłaty startowej (20 zł) za udział w sztafecie zostaje przekazana na Fundację Dom Rain Mana.

Znajdzie się również coś dla miłośników tańca. Od godz. 12 w sobotę w studio tańca Siemanko rozpoczną się zapisy do Świątecznego Jamu, który potrwa do wieczora, a chętni wystartują w konkurencjach: hip-hop, dancehall i me against music. Nie trzeba znać się na tańcu, by uczestniczyć w imprezie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą spędzić miło sobotnie popołudnie. Ponadto zbierane będą pieniądze, które następnie zostaną przekazane na wybrany cel charytatywny. Koszt udziału to 10 zł.


W sobotę od godz. 11:30 i w niedzielę od godz. 10 będą odbywały się pierwsze w historii mistrzostwa Europy morsów w pływaniu na czas. W Marinie Gdańsk wystartuje ponad 230 wielbicieli zimnych kąpieli z ośmiu państw. Imprezę poprzedzi uroczyste otwarcie przy fontannie Neptuna. Zapisy zostały zamknięte, ale organizatorzy zachęcają do wspólnego kibicowania.

Mistrzostwa Europy w morsowaniu - zapowiedź


Sezon na morsowanie w Trójmieście ruszył zresztą na dobre. Zarówno w Gdańsku, Sopocie, jak i Gdyni licznie organizowane są grupowe zimne kąpiele w morzu. Wszystkie znajdziecie w specjalnie przygotowanym przez nas artykule.

Tradycyjnie w sobotę można będzie wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Zobacz, jak bawią się morsy w Gdyni. Materiał archiwalny.

Tradycyjnie w niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Reduta Wyskok i Kurzej w Gdańsku.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza co sobotę o godz. 9:30 na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają spod serwisu DropBikes.

dak.