Aktywny weekend. Rower, marsze z mapą, trening na świeżym powietrzu

9 października 2020, 7:00
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

Rowerowe zawody MTB, imprezy na orientację dla całych rodzin czy ogólnorozwojowe treningi na świeżym powietrzu. Mimo ograniczeń związanych z pandemią w Trójmieście nadal można zaplanować aktywny weekend w oparciu o ogólnodostępne zajęcia. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych.Atrakcje sportowe w Trójmieście na cały weekend - Kalendarz imprezW niedzielę w Oliwie odbędzie się kolejna odsłona Garmin MTB Series Gdańsk 2020. Rowerowy cykl dla miłośników błota, pyłu, głębokiego piasku, dużych kamieni i stromych zjazdów zaprasza do rywalizacji na dystansach 27 i 54 km po ścieżkach oliwskich lasów. Do 10 października zapisać się można przez internet w cenie 89 zł. W dniu startu będzie można zrobić to w biurze zawodów w cenie 100 zł plus jednorazowa opłata 10 zł za numer startowy. Start o godz. 11, biuro zawodów przy ul. Kościerskiej Mapkabędzie funkcjonowało od godz. 8.

Aktywność na zewnątrz bez maseczekPomorski Klub Orientacji Harpagan zaprasza na kolejne odsłony kultowego Harpusia. Zabawa skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, jak i zaprawionych w bojach turystów czy biegaczy. Celem startujących uczestników jest odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Trasę każdy wybiera sam, najważniejsze jest odnalezienie punktów i dobra zabawa. W sobotę impreza odbędzie się na Strzyży. Zbiórka na terenie zielonym przy siłowni pod chmurką. Start od godz. 10:30. Wpisowe w zależności od wybranej trasy i wieku uczestnika wynosi od 1 do 25 zł. W niedzielę zawody odbędą się w parku Północnym.

Z kolei Bractwo Przygody Almanak w niedzielę zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację . Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Do wyboru cztery trasy na orientację o długości od 2 do 6 km. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł. Biuro zawodów na polanie leśnej przy ul. FochaMapka czynne od godz. 9:30, pierwsze starty o godz. 10.

W każdą sobotę o godz. 9:30 na wspólny trening ogólnorozwojowy na świeżym powietrzu zapraszają trenerzy personalni Good Luck Club: Martyna Sikora i Daniel Leszczyński. Przekrojowy, wszechstronny trening ogólnorozwojowy z dużą ilością elementów biegania, siłowych i gimnastycznych. Jeden z najlepszych sposobów na zyskanie idealnie wysportowanej sylwetki i silnych, sprawnych mięśni, a wszystko to w pięknym otoczeniu lasu oraz stawu. Trening przeznaczony dla każdego. Zajęcia dostosowane są zarówno do początkujących, jak i osób na wyższym poziomie zaawansowania. Zbiórka przy zbiorniku retencyjnymMapka, tuż przy PKM Jasień.

ras.