Aktywny weekend: bieg, nordic walking, żeglarstwo, rowery i zumba

17 czerwca 2011 (artykuł sprzed 9 lat)
Magdalena Iskrzycka
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

Najgłośniejszym wydarzeniem sportowo - rekreacyjnym nadchodzącego weekendu będzie kolejna edycja Nocnego Biegu Świętojańskiego w Gdyni. Ciekawe atrakcje szykują się również dla rowerzystów, żeglarzy oraz wszystkich, którzy lubią bawić się przy latynoskich rytmach i jednocześnie gubić zbędne kilogramy.W sobotni wieczór uczestnicy Nocnego Biegu Świętojańskiego pobiegną ulicami Gdyni po raz siódmy. To impreza długo wyczekiwana przez biegaczy z całego kraju. Zarejestrowanych jest ponad 1300 osób. Zapisy są już wprawdzie zamknięte, ale ciągle można przyłączyć się do II Świętojańskiego Marszu Nordic Walking. Start i meta obu imprez zlokalizowane będą w gdyńskiej Marinie. Wypożyczenie kijów na czas trwania marszu jest bezpłatne, wystarczy stawić się w biurze zawodów w godz. 17-18:30.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku ma ciekawą propozycję dla żeglarzy - Regaty o Puchar Mariny Gdańsk. W imprezie wezmą udział pasjonaci żeglarstwa zmagający się dla własnej satysfakcji oraz sportowych emocji. Będzie też sporo atrakcji dla widzów, m.in. koncerty szantowe, a przebieg zmagań na wodzie będzie komentował spiker. Regaty można obserwować z trójmiejskich plaż, najlepszy punkt widokowy zlokalizowany będzie na molo w Brzeźnie i Sopocie.

Maniacy rowerowego szaleństwa z pewnością powinni zainteresować się Skandia Maraton Lang Team, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca. To cykl ogólnopolskich imprez sportowo-rekreacyjnych, rozgrywanych na rowerach górskich. Aby wziąć udział w wyścigu, należy zarejestrować się dzień wcześniej lub w dniu imprezy do godz. 10:30 w biurze mieszczącym się w pobliżu gdańskiego ZOO przy ul. Kościerskiej. Organizatorzy nakładają na uczestników obowiązek startu w twardym kasku.

To nie jedyna atrakcja dla miłośników dwóch kółek. W sobotę w Dolinie Radości odbędzie się wyjątkowa gra miejska, której tematem będą rowery oraz... miłość. Do rozwiązania będzie wiele romantycznych zagadek, a wspólny aktywny wypoczynek scementuje każdy związek. Start sprzed Hali Olivia, rejestracja od godz. 12. W niedzielę dalszy ciąg rowerowych imprez dla zakochanych. W miasteczku rowerowym obok ZOO odbędzie się wyścig rowerowy par mieszanych pod hasłem Gdańsk&Love. Rejestracja od godz. 8, start o godz. 11.

Godny polecenia wydaje się również Maraton Zumby, który odbędzie się w niedzielę w Ergo Arenie. Do dyspozycji uczestników będą profesjonalne instruktorki, wielka klimatyzowana sala oraz zaplecze sanitarne. Porywające rytmy, nowe choreografie i dużo dobrej zabawy, a wieczorem pokazy tańca oraz konkursy. Impreza rozpocznie się o godz. 11.
Która impreza najbardziej ci odpowiada?
19%

pobiegnę lub pomaszeruję w Gdyni

10%

będę ścigać się na Zatoce Gdańskiej

28%

interesują mnie imprezy rowerowe

5%

chcę wziąć udział w maratonie zumby

38%

mam inne plany

zakończona

łącznie głosów: 72