stat

Aktywny weekend: biegi, motocykle, rowery i taneczna improwizacja

6 września 2012 (artykuł sprzed 7 lat)
Magdalena Iskrzycka

Poranki i wieczory są już chłodne, ale słoneczna aura zachęca do korzystania z ostatnich chwil lata. W tym tygodniu wybrać się można na wycieczkę rowerową. Można też kibicować biegaczom lub motocyklistom, a gdy przyjdzie nam ochota na taniec wziąć udział w nietypowym warsztacie.Pięćdziesiąty Bieg Westerplatte to impreza długo oczekiwana przez wielu biegaczy. Na dystansie dziesięciu kilometrów zmierzą się ze sobą utytułowani zawodnicy i amatorzy sportu. O godz. 11 na Westerplatte rozpocznie się oficjalne otwarcie zawodów, a dziesięć minut później uczestnicy ruszą w kierunku Głównego Miasta, gdzie usytuowana jest meta. Trasa przebiegać będzie ulicami Sucharskiego, Lenartowicza, Siennicką, Angielską Groblą, Szafarnia, Stągiewną, Mieszczańską, Ogarną, Garbary aż do ulicy Długiej, gdzie obserwować będzie można finisz wyścigu. W imprezie weźmie udział 1200 osób.

Zobacz majowe zmagania na torze przy ul. Starogardzkiej. Rozegrano Mistrzostwa Strefy Północnej w Motocrossie.
8 i 9 września odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Motocrossie rozgrywane na motocyklach i quadach. Warto obejrzeć zmagania młodych zawodników, startować będzie młodzież w wieku od 8 do 14 lat, ale na torze przy ul. Starogardzkiej zobacz na mapie Gdańska nie zabraknie również starszych zawodników. W sobotę o godz. 12 rozpoczną się treningi, a sportowych emocji zasmakować będzie można w niedzielę już od godz. 11. Wstęp na teren zawodów to koszt 10 zł, kobiety i dzieci do lat 7 nie płacą.

Sobotę spędzić można zdrowo i aktywnie w Sopocie wszystko dzięki darmowemu programowi "Zdrowi i Aktywni", który po wakacyjnej przerwie wraca do Parku Północnego. W soboty w godz. 11-13 uczestniczyć można w zajęciach fitness oraz jogi.

Nietypowe rowery pojawią się 9 września na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego zobacz na mapie Gdańska. W godz. 10-13 będzie można za darmo spróbować aquacyclingu, czyli treningu na rowerze stacjonarnym zanurzonym w wodzie. Jak twierdzi organizator to skuteczny sposób na walkę ze zbędnymi kilogramami w sposób nieobciążający stawów. Żeby wziąć udział w zajęciach nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść na pływalnie.

Na tradycyjnym rowerze zwiedzić będzie można Mierzeję Wiślaną podczas wycieczki organizowanej przez Grupę Rowerową 3miasto. Spotkanie 8 września o godz. 10 przy kościele w miejscowości Mikoszewo. Tempo wycieczki będzie raczej rekreacyjne, ale nie zbyt wolne.

Następnego dnia wybrać się będzie można na Żuławy śladem zabytków hydrotechnicznych. Zbiórka w tym samym miejscu i o tej samej godzinie. W planie jest odwiedzenie: przeprawy promowej między Świbnem a Mikoszewem, mostów zwodzonych i obrotowych w Szczutowie, Rybinie i Tujsku, śluz i innych urządzeń hydrotechnicznych. Dystans ok. 85 km.

Fanów tańca powinna zainteresować nietypowa propozycja warsztatu Contact Improvisation. Podczas zajęć będzie można odkryć miękkość i swobodę ruchu oraz skupić się na słuchaniu sygnałów ciała. Wykorzystane zostaną techniki świadomości ciała oraz relaksacji. Warsztat organizowany jest w Salsa Club. Informacje na temat wolnych miejsc dostępne są pod numerem 781 257 401.
Która impreza najbardziej cię zainteresowała?
9%

bieg

57%

motocross

3%

joga i fitness

7%

aquacycling

15%

wycieczka rowerowa

9%

taneczne improwizacje

zakończona

łącznie głosów: 101