Aktywny weekend na pożegnanie lata. Biegi, orientacja, wycieczki i zajęcia

18 września 2020, 7:00
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend. Mniej imprez przez pandemię, zyskały spacery z mapą

Biegi, wycieczki rowerowe, imprezy na orientację, treningi na świeżym powietrzu oraz możliwość darmowego skorzystania z infrastruktury AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego Górki Zachodnie. To atrakcje, których z pewnością nie zabraknie w Trójmieście w ostatni weekend lata. Sprawdź propozycje, jak aktywnie spędzić czas w sobotę i niedzielę.W sobotę na godz. 10 do Teatru Leśnego Mapka miłośników zajęć terenowych typu biegu OCR zaprasza Ninja Squad, czyli grupa dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Pierwsze bezpłatne zajęcia w ramach darmowej rekrutacji dla każdego dostępne są jednorazowo. Wystarczy zabrać ze sobą strój na przebranie, butelkę wody i banana do zjedzenia.

Na dzień kalisteniki i workoutu zaprasza Movement ArenaMapka. Bezpłatne zajęcia odbędą się w sobotę o godz. 11:45. W ramach współpracy z fundacją "Zwalcz nudę" będzie można nauczyć się fundamentów związanych z aktywnością z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

W Trójmieście tradycyjnie nie może zabraknąć imprez na orientację. Kultowy Harpuś zaprasza w sobotę do Osowej, a w niedzielę do Opery Leśnej. Natomiast Bractwo Przygody Almanak w sobotę zaprasza do dzielnicy Strzyża, a w niedzielę na Zaspę. Ceny uczestnictwa w obu imprezach zależą od wieku i wynoszą od 1 do 25 zł, a na chętnych czekają trasy o różnych stopniach zaawansowania.

Quady. Gdzie i za ile pojeździć w Trójmieście?W sobotę będzie można nieodpłatnie skorzystać z infrastruktury ośrodka AZS Górki Zachodnie wraz z konsultacjami i zajęciami w ramach Narodowego Dnia Sportu. Od godz. 10 do godz. 18 do dyspozycji będą: kajaki, rowery, boisko plażowe, a od godz. 16 ścianka wspinaczkowa oraz możliwość konsultacji z fizjoterapeutą.

W niedzielę 100 uczestników pobiegnie 10 km z Westerplatte na Targ Węglowy w ramach charytatywnego 58. Biegu Westerplatte, który ze względu na pandemię odbędzie się w ograniczonej formule. Pozostali do końca września mogą wziąć udział w rywalizacji online.

Natomiast dzielnicowe bieganie na dystansie 5 km, połączone ze Świętem Zaspy, odbędzie się w sobotę w ramach Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. To impreza sportowa skierowana do wszystkich mieszkańców Gdańska i okolic. Jej organizatorem jest Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańska, natomiast jednym ze sponsorów jest Galeria Zaspa. Podczas najbliższej edycji zawodnicy muszą przebiec zróżnicowane technicznie trasy, mierzące około 5 km. Taki dystans pokonują dorośli. Dzieci i młodzież w zależności od etapu biegną od 150 do 1500 m. Internetowe zapisy w cenie 15 zł tutaj, udział w biegach dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

Gdynia: skatepark pod estakadą otwartyW sobotę o godz. 9 na rowerową wycieczkę od źródeł do ujścia rzeki Kłodawy zaprasza Grupa Rekreacyjna 3miasto. Na 100-kilometrowej trasie, oprócz samej rzeki, uczestnicy zapoznają się z objętym ochroną jarem, którym przedziera się górna struga oraz jezioro, z którego wypływa. Tam też uczestnicy zrobią przerwę na pluskanie. Trasa zatoczy pętlę z rozpoczęciem i końcem w Śródmieściu Gdańska. Zbiórka na końcu ul. MenonitówMapka. Koszt udziału do 40 zł od osoby dorosłej i 70 zł od pary. W cenie polisa NNW, opieka pilota, pomoc w razie awarii, apteczka pierwszej pomocy i pamiątkowe zdjęcia.

W 100czniMapka wciąż można zajrzeć na zajęcia jogi. W każdą sobotę o godz. 12 chętni spotykają się i poznają podstawowe grupy asan, wspólnie oddychają i uspokajają swoje ciała i umysły. Instruktorki Sylwia Rutkowska i Grażyna Korcz zapraszają wszystkich, którzy chcą spróbować praktyki, osoby zupełnie początkujące i te, które mają już doświadczenie. Wstęp jest wolny.

W sobotę od godz. 12 odbędą się cotygodniowe bezpłatne warsztaty wrotkarskie na torze przy ul. Gospody 9Mapka. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW, aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie.

ras.