Aktywny weekend na świeżym powietrzu

25 października 2013 (artykuł sprzed 8 lat)
Rafał Sumowski
W sobotę w "Gdyńskim poruszeniu" kilometrowy odcinek będzie można pokonać biegiem, na rowerze oraz z kijkami do nordic walking. Więcej zdjęć (1)

W sobotę w "Gdyńskim poruszeniu" kilometrowy odcinek będzie można pokonać biegiem, na rowerze oraz z kijkami do nordic walking.

fot. gdyniasport.pl

W sobotę w "Gdyńskim poruszeniu" kilometrowy odcinek będzie można pokonać biegiem, na rowerze oraz z kijkami do nordic walking.

fot. gdyniasport.pl

Nadchodzący weekend powinien zachęcić mieszkańców Trójmiasta do wspólnego, masowego uprawiania sportu. Poza stałymi pozycjami jak biegi parkrun, nie zabraknie urozmaiconych zajęć w ramach "Narodowego dnia sportu" i "Gdyńskiego poruszenia".W sobotę Trójmiasto przyłączy się do Narodowego Dnia Sportu. W ramach tej inicjatywy w Gdyni i w Gdańsku będzie można skorzystać bezpłatnie z wybranych zajęć i obiektów. Do akcji przystąpiło 11 placówek i stowarzyszeń, które zorganizują w sumie zajęcia w 17 miejscach. Bezpłatnie będzie można m. in. przeprowadzić badania profilaktyczne (pomiar glukozy we krwi, pomiar ciśnienia i tkanki tłuszczowej w organizmie), skorzystać z zajęć w fitness klubach i siłowaniach (Spójnia, Gymnasion, Taurus, Spinnka), wziąć udział w wyścigu Smoczych Łodzi oraz treningach pływania synchronicznego, lekkoatletyki, capoeiry czy pole dance. W godzinach od 11:00 do 14:00 skorzystać będzie można także z piłkarskich boisk - "Orlików", których w Trójmieście jest 11.

ZOBACZ WSZYSTKIE ATRAKCJE W TRÓJMIEŚCIE W RAMACH NARODOWEGO DNIA SPORTU

O godzinie 9:00 - jak co tydzień - w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz na Bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdyni odbędą się biegi parkrun rozgrywane na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga jednorazowej rejestracji. Biegi te również będą w sobotę rozgrywane w ramach NDS.

W gdańskim klubie Hedonia Sport zobacz na mapie Gdańska również w sobotę rozegrane zostaną VIII Otwarte Mistrzostwa Pomorza w squashu. W zawodach może wziąć udział 32 zawodników. Wpisowe wynosi 80 zł, a na medalistów czekają nagrody finansowe. Turniej rozpocznie się o godz. 11:00.

Sportowe święto czeka na wszystkich aktywnych w sobotę na ulicach Gdyni. Wielki trening Gdyńskiego Poruszenia wystartuje o godzinie 9:30 z Bulwaru Nadmorskiego. Uczestnicy pokonają kilometrową trasę biegiem, marszem z kijkami do nordic walking oraz na rowerze. Udział jest bezpłatny, a zapisów dokonać można przed startem.

Przez cały weekend warto będzie wybrać się na lodowisko przy Bramie Oliwskiej, gdzie rozgrywany będzie Międzynarodowy Turniej Curlingowy Baltic Cup "Amber Stone 2013". W akcji będzie można pooglądać 30 drużyn, w tym 22 z zagranicy, tj.: USA, Rosja, Łotwa, Kazachstan, Dani, Białoruś oraz najlepsze drużyny z Polski. Gdański Club Curlingowy jako organizator zawodów wystawi swoje trzy drużyny. Zawody rozpoczynać się będą o godzinie 8:00. W sobotę potrwają do 21:00, a w niedzielę do 17:00. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.
Jak wolisz trenować - indywidualnie czy w towarzystwie?
47%

najlepiej trenuje mi się w samotności, łatwiej się skoncentrować

22%

preferuję wspólne treningi w dwie, góra trzy osoby

16%

im więcej osób, tym lepiej, zbiorowe treningi są najlepsze

15%

nie robi mi to żadnej różnicy

zakończona

łącznie głosów: 109

Opinie (12) 1 zablokowana

 • Na zdjęciu widać aktywych pieszych poruszających się ścieżką rowerową.

  • 32 2

 • W ten weekend (1)

  najważniejszy jest Parkrun Gdynia - generalnie zapraszam w imieniu swoim :)

  • 13 0

  • Wolę bro z biedronki, ale powodzenia!

   • 8 2

 • w ten weekend was pogieło ze bede biegał czy inne bzdety (2)

  otwieraja Riviere tam spedze caly weekend, beda super promocje bedzie mozna zjesc do woli i na głowe nie bedzie padac, beda wystepy inne fajne rzeczy

  • 12 9

  • Riviera (1)

   kolejne miejsce dla gamoni co niewiedza jak zacząć dzień

   • 6 3

   • nie zrozumiałes ironi bo zapewne nikt normalny takich głupot by niewypisywał.

    Ale lemingi galerianki i podobne ciapciaki tam na pewno bedą i tak zrobią dzisiaj 2 razy przejechałem obok tego betonowego kloca .I tłumy tam waliły.Beda super promocje kup podkoszulek za 50 zł drugi dostaniesz 20%

    Ale lemingi galerianki i podobne ciapciaki tam na pewno bedą i tak zrobią dzisiaj 2 razy przejechałem obok tego betonowego kloca .I tłumy tam waliły.Beda super promocje kup podkoszulek za 50 zł drugi dostaniesz 20% taniej :) Dziewczyny wciskały przechodzącym ulotki z pizzerii. chyba gdzie był kupon za 5 zł jak kupisz 4 pizze :) najesz sie dowoli jak zapłacisz :) No i wystepy Maseraka,Herbus oraz innych celebrytów

    • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.