stat

Aktywny weekend pod znakiem biegów

6 maja 2016 (artykuł sprzed 3 lat)
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

Nadchodzący weekend zapowiada się na prawdziwe święto trójmiejskich biegaczy. W planach są zarówno biegi na krótszych i dłuższych dystansach - od parkrunów po Bieg Europejski ulicami Gdyni. Ci, którzy preferują inne formy aktywności, będą mogli wziąć udział w warsztatach rolkarskich, spróbować swoich sił w petanque lub sprawdzić jak radzą sobie szczypiorniści amatorzy.Wydarzeniem weekendu będzie sobotni Bieg Europejski rozgrywany w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Na starcie biegu głównego na 10 km stanie ponad 5000 uczestników, a razem z dodatkowymi dystansami, 7000. Start i meta zmagań zlokalizowane będą na Skwerze Kościuszki. Mimo że internetowe zapisy do imprezy zamknięto 25 kwietnia, wciąż można wziąć udział w biegu głównym czy marszach nordic-walking. Zakup pakietów startowych będzie możliwy jeszcze w piątek do godz. 20 w biurze zawodów, a jeżeli ich pula nie zostanie wyprzedana to również w dniu imprezy. Podczas Biegu Europejskiego zbierane będą pieniądze na pomoc, chorującemu na padaczkę, 5-letniemu Leosiowi. Bieg główny wystartuje o godz. 15. Wpisowe wynosi 30 zł.

Właśnie ze względu na bieg uliczny w Gdyni o godzinie 8, czyli godzinę wcześniej niż zazwyczaj wystartuje parkrun Gdynia, czyli cotygodniowy bieg na dystansie 5 km. Bez zmian, punktualnie o godz. 9 wystartuje natomiast parkrun Gdańsk. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz Bulwar Nadmorski. Udział jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. W Gdańsku podczas najbliższych zawodów prowadzona będzie zbiórka darów dla Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Drobnych Ssaków.

O godz. 9:30 rozpocznie się kolejna odsłona cyklu cotygodniowych bezpłatnych warsztatów rolkarskich i biegowych przy Stadionie Energa Gdańsk. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy. Czas warto zarezerwować aż do południa. O godzinie 9.30 zaczynają się warsztaty Biegam Bo Lubię, a od 11 do 12 warsztaty rolkarskie prowadzone przez szkółkę Roll4All.

W niedzielę o godz 9 zaplanowano kolejny trening z przygotowanego przez MOSiR Gdańsk cyklu "Aktywuj się w maratonie". To bezpłatne treningi przygotowujące do 2. PZU Maratonu Gdańsk. Prowadzi je zdobywca tytułów mistrza Polski na tym dystansie - Radosław Dudycz. Zbiórka przed głównym wejściem do AWFiS, ul. Kazimierza Górskiego 1, skąd uczestnicy przeniosą się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Udział jest bezpłatny.

W sobotę od godz. 9 do godz 18:20 w hali AWFiS w Gdańsku odbędzie się I Turniej Amatorek i Amatorów Piłki Ręcznej. W rozgrywkach weźmie udział sześć drużyn męskich oraz trzy zespoły kobiece, w tym gdańska drużyna trenowana przez zawodnika Wybrzeża Dawida Nilssona. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

W sobotę i niedzielę rozgrywki na bulodromie w Parku Reagana odbędą się Otwarte mistrzostwa Gdańska w petanque. Pierwszego dnia rozegrane zostaną zawody cyklu Grand Prix Norcospectra. Będzie to turniej rankingowy dla licencjonowanych graczy oraz amatorów zaliczany do klasyfikacji Polskiej Federeacji Petanque. Początek zawodów od godziny 9. Wpisowe wynosi 100 zł. W niedzielę Gdańskie Stowarzyszenie Petanque Gdańskie Boule zaprasza także amatorów: młodzież i dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Tego dnia rozegrane zostaną zawody drużyn dwuosobowych. Turniej będzie się składał z siedmiu rund (jedna runda ok 50 minut). Zespoły walczyć będą o Bursztynowe Drzewka. Zapisy prowadzone także od godziny 9. Koszt udziału w niedzielnych zawodach to 30 zł. Opłata od zawodnika zawiera także obiad, herbatę, kawę.

ras.