Aktywny weekend pod znakiem biegów

16 października 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla amatorów biegania. Imprez nie zabraknie ani w sobotę, ani w niedzielę. Fani innych aktywności również znajdą jednak coś dla siebie: od morsowania przez zawody piłkarskie aż po rywalizację w towarzystwie posłusznych czworonogów.W sobotę Gdańsku i w Gdyni o godz. 9 wystartują cotygodniowe biegi parkrun. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz na Bulwar Nadmorski. Udział jest bezpłatny. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. Bieg w Gdyni będzie jednocześnie pierwszą odsłoną piątego sezonu zmagań, co oznacza, że wszyscy uczestnicy wystartują z czystym kontem w klasyfikacji generalnej.

Uzyskiwane czasy nie będą miały za to żadnego znaczenia w niedzielę na plaży w Brzeźnie podczas imprezy Gdańsk Biega. Uczestnicy biegu, którzy bezpłatnie zarejestrowali się przez internet, wystartują w formule run for fun na dystansie 3,3 lub 6 km. Wszyscy wezmą udział w losowaniu nagród. Na plaży może stawić się nawet kilka tysięcy biegaczy.

Również w niedzielę, o godz. 9 na Karwinach odbędzie się Puchar Gdyni w biegach młodzieżowych. Uczestnicy wystartują w siedmiu kategoriach wiekowych do 18 roku życia. Udział jest bezpłatny. Na dzieci i młodzież będą czekały dodatkowe atrakcje, jak malowanie twarzy oraz różne zabawy i animacje. Biuro zawodów mieścić się będzie przy wejściu do lasu od ul. Zofii Nałkowskiej.

W tym samym miejscu o godz. 13 rozpocznie się pierwsza odsłona Grand Prix Trójmiasta. To jesienno-zimowy cykl biegowy i nordic walking. Przed zawodnikami wymagająca 8-kilometrowa trasa, prowadząca przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Start i meta będą mieściły się w tym samym miejscu, a więc przy wejściu do lasu od ul. Zofii Nałkowskiej. Tam też, już od godziny 9 otwarte będzie biuro zawodów. Pierwsi wystartują biegacze, dla których wystrzał startowy usłyszymy o 13. Dokładnie o tej godzinie odbędzie się również oficjalna rozgrzewka dla nordicowców, którzy 10 minut później wyruszą z linii startowej w głąb lasu. Zapisy w cenie 20 zł trwają do piątku na stronie www.gp3miasta.pl. Mieszkańcy Karwin mogą wystartować za darmo. Na uczestników czekać będą medale oraz poczęstunek.

W sobotę Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka zaprasza na Bulwar Nadmorski i plażę miejską w Gdyni. Festyn I Mors Sportowy rozpocznie się o godz. 9. W planie przewidziano gry i zabawy na plaży: nordic walking, bieg na 5 km oraz siatkówkę. Całość zwieńczy wspólna kąpiel w morzu, a wieczorem odbędzie się Bal Morsa w Klubie Marynarki Riwiera. Udział w całodniowej imprezie kosztował będzie 70 zł.

Sobotniemu turniejowi Piłkarska jesień "Do przerwy 0:1" towarzyszyć będzie otwarcie stadionu przy ul. Meissnera, na pograniczu Zaspy i Przymorza. Na nowym obiekcie odbędzie się rywalizacja sześcioosobowych zespołów w pięciu kategoriach. Zapisy wystartują o godz. 9, a udział w imprezie jest bezpłatny.

Ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend dla miłośników sportu i czworonogów. W sobotę i w niedzielę w gdyńskiej hali przy ul. Wejherowskiej odbywać się będą Mistrzostwa Polski Obedience. Do Gdyni zjadą się najbardziej posłuszne psy w Polsce wraz ze swoimi przewodnikami. Na starcie stanie blisko 60 par w trzech klasach o różnym stopniu trudności.

W niedzielę w Parku Kolibki w Orłowie odbędzie się natomiast Puchar Bursztynowego Psa w zawodach Agility. To bardzo widowiskowy sport, w którym pies prowadzony gestem i słowem przez przewodnika pokonuje tor przeszkód. Oragniaztorzy chcą udowodnić, że pies w mieście może być niekłopotliwym, wychowanym towarzyszem z którym świetnie bawi się cała rodzina. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Początek o godz. 9.

Na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w sobotę o godz. 9 odbędą się zawody MTB Gdynia Maraton w kolarstwie górskim. Start i meta zostaną zlokalizowane przy Stadionie Miejskim w Gdyni. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się na górskich trasach i leśnych drogach. Uczestnicy wystartują w siedmiu kategoriach na dystansach od 0,7 do 75 km. Trasa wytyczona przez Gdyńskie Centrum Sportu co roku przyciąga setki amatorów, ale też czołowych polskich zawodników MTB. Zapisy są już zamknięte, ale z pewnością warto będzie przyjść pokibicować uczestnikom zmagań.

ras.