Aktywny weekend: rakiety, woda, spacery i piłka nożna

22 czerwca 2012 (artykuł sprzed 9 lat)
Magdalena Iskrzycka
Speedminton to idealny sposób na wakacyjną rekreację, grać można wszędzie. Zapoznać się z tą dyscypliną można w 23 czerwca w gdańskim Parku Nadmorskim. Więcej zdjęć (1)

Speedminton to idealny sposób na wakacyjną rekreację, grać można wszędzie. Zapoznać się z tą dyscypliną można w 23 czerwca w gdańskim Parku Nadmorskim.

mat. pras.

Speedminton to idealny sposób na wakacyjną rekreację, grać można wszędzie. Zapoznać się z tą dyscypliną można w 23 czerwca w gdańskim Parku Nadmorskim.

mat. pras.

Przed nami pierwszy weekend lata, z tej okazji warto spróbować czegoś nowego np. speedmintona, lub nadać swojemu hobby nieco inny charakter biorąc udział w 24-godzinnym maratonie nurkowym. Sprawdzamy jakie atrakcje czekają w sobotę i niedzielę na fanów aktywnego wypoczynku.Badminton kojarzony jest zwykle z leniwym odbijaniem lotki przez siatkę. Nowej i mało znanej odmiany tego sportu, zwaną speedmintonem, spróbować będzie można 23 czerwca w gdańskim Parku Nadmorskim. Bardziej aerodynamiczne lotki, brak boiska i luźne zasady gry sprawiają, że jest to idealna rekreacja na lato. W godz. 10-15 przy wyjściu D, od ul. Dąbrowszczaków wypróbować będzie można sprzęt do speedmintona, zapoznać się z zasadami i rozegrać pierwszy mecz.

Najmłodsi fani kortu i rakiety będą mogli wziąć udział w tenisowych konkursach oraz podszkolić technikę gry w Galerii Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska. 23 czerwca od godz 10, pod okiem instruktorów bawić się będą dzieci w trzech grupach wiekowych: 5-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat.

Kajakarze będą mogli zmierzyć się w amatorskich zawodach o Puchar Kaszub, które odbędą się 23 czerwca w Parchowie. Startować będzie można na spokojnym odcinku przez jezioro Żukowo z Parchowa do Byliny lub na kajaku górskim w starorzeczu Słupi. Koszt uczestnictwa to 50zł, w tym zawarta jest opłata za pole namiotowe, kajak oraz wyżywienie. Dokładny plan imprezy oraz zapisy na stronie internetowej organizatora.

Centrum Nurkowe Gdynia Dive zaprasza wszystkich posiadaczy certyfikatów nurkowych do udziału w 24-godzinnym maratonie nurkowym. Impreza odbywać się będzie w bazie nurkowej Modrok na jez. Raduńskim, rozpocznie się w piątek o godz. 16. Uczestnicy będą przebywać pod wodą na zmianę co 30-60 minut. Dodatkowymi podwodnymi atrakcjami będzie między innymi konkurs oddychania z litrowej butli oraz możliwość testowania sprzętu nurkowego. Zgłoszenia drogą mailową: biuro@gdyniadive.pl

Właściciele psów mogą spędzić noc świętojańską na spacerze wraz ze specjalistami z Ośrodka Edukacji Kynologicznej Canac. Trasa liczyć będzie ok. 12 km i prowadzić będzie po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W programie, oprócz tradycyjnego szukania kwiatu paproci, ognisko, kiełbaski oraz mnóstwo dobrej zabawy. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną.

Nie zabraknie też atrakcji związanych z piłką nożną. W sobotę 23 czerwca odbywać się będą aż trzy imprezy futbolowe dla najmłodszych: na stadionie Politechniki Gdańskiej, przy szkole Fregata w Oliwie oraz przy gdańskim Gimnazjum nr 26 na ul. Traugutta. Wszystkie turnieje są bezpłatne.
Która impreza cię zainteresowała?
35%

speedminton

9%

tenis

16%

kajaki

11%

nurkowanie

18%

spacer z psem

11%

piłka nożna

zakończona

łącznie głosów: 124

Opinie (20) 3 zablokowane

 • Ja tradycyjnie (5)

  Hamak, winko i dobre porno. Człowiek wypocząć musi ;-))

  • 28 6

  • winko? (4)

   będziesz oglądać gejowskie filmy?

   • 2 4

   • co w tym złego Janina?

    masz jakieś uprzedzenia? na hamaku się nie bujałaś?

    • 5 0

   • Stawiam na niemiecką klasykę - tzw. nurt tartaczny;-)))

    • 4 0

   • Opinia została zablokowana przez moderatora

   • orka na tartaku sosny bez kipy

    Zosia 8 do buzi
    Przekłuwanie wędką

    hihi

    • 0 0

 • spidminton?

  jak sie to bierze?

  • 9 1

 • po spidzie...

  wszystko jest bardziej aerodynamiczne, dostrzegasz brak boiska i lmasz uźne zasady gry... khe khe, tak działa spid, każdy dzieciak to wie

  • 6 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.