Aktywny weekend tylko na powietrzu

16 października 2020, 7:00
ras.

Ograniczenia związane z pandemią sprawiają, że jeśli zdecydujemy się na aktywność fizyczną, najlepiej uprawiać ją na świeżym powietrzu. W najbliższy weekend w Trójmieście nie zabraknie tego typu imprez i zajęć, oczywiście z zachowaniem zalecanych środków ostrożności. Poza tym trening zawsze można zorganizować sobie w pojedynkę lub w gronie znajomych.Atrakcje sportowe w Trójmieście na cały weekend - Kalendarz imprezW związku z najnowszymi rządowymi regulacjami dotyczącymi pandemii koronawirusa od soboty, 17 października, w całej Polsce będą zamknięte baseny, siłownie i aquaparki. To oznacza, że aktywność fizyczną trzeba będzie ograniczyć do ćwiczeń w domowych lub zajęć na świeżym powietrzu.

W Trójmieście i jego okolicach plenerowych imprez nie zabraknie. W sobotę na szosę, w niedzielę na "górala" - taki plan na najbliższy weekend mogą mieć miłośnicy rowerów z Trójmiasta i okolic. Już w najbliższą sobotę, 17 października, zostanie rozegrany wyścig Cyklo Kartuzy, a dzień później inny organizator umożliwi ściganie się na rowerach mtb w ramach Garmin MTB Series Kolbudy.

W weekend wyścigi kolarzy szosowych i górskichWpisowe w dniu zawodów na pierwszą z imprez wynosi 150 zł, zaś na drugą - 100 zł. Organizatorzy przypominają o konieczności dostarczenia oświadczenia o dobrym stanie zdrowia oraz o posiadaniu ze sobą maseczki zasłaniającej usta i nos.

W każdą sobotę o godz. 9:30 na wspólny trening ogólnorozwojowy na świeżym powietrzu zapraszają trenerzy personalni Good Luck Club: Martyna Sikora i Daniel Leszczyński. Przekrojowy, wszechstronny trening ogólnorozwojowy z dużą liczbą elementów biegania, siłowych i gimnastycznych. Jeden z najlepszych sposobów na zyskanie idealnie wysportowanej sylwetki i silnych, sprawnych mięśni, a wszystko to w pięknym otoczeniu lasu oraz stawu. Trening przeznaczony dla każdego. Zajęcia dostosowane są zarówno do początkujących, jak i osób na wyższym poziomie zaawansowania. Zbiórka przy zbiorniku retencyjnymMapka, tuż przy PKM Jasień.

Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację - sezon 9, epizod 18. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach.

Trening z odważnikiem na świeżym powietrzu - instruktażZawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym, jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Najbliższa impreza odbędzie się w parku ReaganaMapka. Biuro zawodów przy wejściu A obok deptaka na molo. Start o godz. 10 dla drużyn zgłoszonych internetowo i o godz. 11:30 dla zgłoszonych w dniu imprezy. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł.

Aktywność fizyczną można na świeżym powietrzu zorganizować sobie także samemu. Na przykład wybierając jedną z licznych ciekawych tras do biegania w Trójmieście. Propozycje tras od naszych biegaczy znajdziecie w tym miejscu.

ras.