Aktywny weekend w Trójmieście. Zajęcia i zawody 23-24 października

22 października 2021, 6:00
ras.
W sobotę w Świbnie będzie można rywalizować na orientację nie tylko w mistrzostwach Gdańska. Równolegle odbędzie się tradycyjny "Harpuś", czyli impreza dla całych rodzin. Więcej zdjęć (1)

W sobotę w Świbnie będzie można rywalizować na orientację nie tylko w mistrzostwach Gdańska. Równolegle odbędzie się tradycyjny "Harpuś", czyli impreza dla całych rodzin.

fot. Pomorski Klub Orientacji Harpagan

W sobotę w Świbnie będzie można rywalizować na orientację nie tylko w mistrzostwach Gdańska. Równolegle odbędzie się tradycyjny "Harpuś", czyli impreza dla całych rodzin.

fot. Pomorski Klub Orientacji Harpagan

W weekend 23-24 października w Trójmieście nie będzie można narzekać na nudę. Na miłośników aktywności fizycznej czekają sportowe wydarzenia i treningi, często bezpłatne. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano w najbliższą sobotę i niedzielę w naszym Kalendarzu imprez.Sprawdź Kalendarz imprez na weekend 23-24 październikaWędrówka przez wzgórza Kalwarii WejherowskiejOlivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych i rowerowych w ramach promocji zdrowego trybu życia poprzez rekreację i turystykę po regionie. Wycieczki adresowane są do tych wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny wypoczynek na łonie przyrody.

W sobotę, 23 października celem wędrówki jest Kalwaria Wejherowska oraz ciekawostki historyczne i przyrodnicze grodu założonego przed wiekami przez Jakuba Wejhera. Na trasie znajdą się też zabytki miejscowości, piękny park miejski oraz dawna rezydencja rodziny Przebendowskich. W ostatniej części uczestnicy spróbują odnaleźć także dawne grodzisko i liczne kurhany sięgające wczesnego średniowiecza. Licząca 22 km pętla rozpocznie się z parkingu leśnego w Młynkach k. Gniewowa. Zbiórka o godz. 9:30 Na zakończenie wędrówki odbędzie się także ognisko integracyjne.

paź 23

sobota, godz. 9:30 - 16:30

Młynki Gniewowo, Parking leśny


Trening do do Garmin Ultra Race Gdańsk 2021


Marek Jaroszewski - szef marki Brooks na Polskę oraz były maratończyk z rekordem życiowym - 2:14:51 zaprasza na wspólne treningi do Garmin Ultra Race Gdańsk 2021. To jedyna taka okazja, aby poznać elementy tras GUR z ekspertem.

Najbliższy z cyklu treningów odbędzie się w sobotę, 23 października. Zbiórka o godz. 9:55 przy Instytucie Budownictwa Wodnego PAN, ul. Kościerska 7 w Gdańsku. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Aby zapisać się na trening wystarczy napisać wiadomość na adres e-mail: marketing@labosport.pl

w każdą sobotę (od 16.10 do 27.11.2021), godz. 10:00

Gdańsk, ul. Kościerska 7


Biegi na orientację w ŚwibnieMistrzostwa Gdańska w średniodystansowym Biegu Na Orientację odbędą się w niedzielę, 24 października, w Świbnie. Pomorski Klub Orientacji Harpagan przygotował na najbliższy weekend aż trzy imprezy dla miłośników spacerów oraz biegów z mapą. W niedzielę, 24 października, o godz. 10:30 rozpoczną się Mistrzostwa Gdańska w średniodystansowym Biegu Na Orientację.

Impreza zostanie rozegrana w Gdańsku-Świbnie, a organizatorzy przygotowali po siedem kategorii startowych z podziałem na płeć oraz kategorie rekreacyjne: dla dziewczynek i chłopców, rodzinną oraz open na trzech dystansach. Na uczestników czekać będą tereny lasów nadmorskich z urozmaiconą rzeźbą i przewyższeniami do 20 m. Dodatkowa gratka to fakt, że jest to teren nigdy wcześniej niewykorzystywany do zawodów w biegach na orientację. Można zapisać się na miejscu w dniu zawodów (wpisowe 20, 25 i 30 zł), o ile zostaną wolne miejsca.

Spacery z mapą coraz bardziej popularneTego samego dnia, w tych samych godzinach, imprezie towarzyszyć będzie Harpuś z mapą do Świbna. Harpuś to kultowa, rekreacyjna impreza na orientację, otwarta dla wszystkich, osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności.

Każdy uczestnik Harpusia otrzymuje przed startem mapę oraz kartę startową. Na mapie zostają zaznaczone punkty, a celem jest ich odnalezienie w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestników.

Spacery z mapą. Czego uczą?Do wyboru będą cztery warianty trasy. Wpisowe wynosi od 1 do 25 zł, w zależności od wieku i wybranej opcji. Na każdego będzie czekać kolorowa, profesjonalna mapa, a po powrocie na metę - dyplomy, poczęstunek i inne atrakcje.

Internetowy formularz zgłoszeniowy jest otwarty do piątku, do godz. 12 przed weekendowymi Harpusiami. Po tym czasie można zapisać się wyłącznie na miejscu, w trakcie imprezy. W takim wypadku obowiązuje wyższa opłata startowa.

paź 24

niedziela, godz. 10:30 - 14:30

Gdańsk, Świbno

paź 24

niedziela, godz. 10:30 - 14:30

Gdańsk, Świbno


Pozostałe imprezy dla aktywnych w Trójmieście w najbliższy weekend

więcej imprez »

ras.

Opinie (9)

 • (2)

  Byle biegali w lesie czy na plaży a nie na ulicach.Raz że korkuje się wtedy miasto a dwa że dla biegacza to bardzo niezdrowo po asfalcie.Chyba że ktoś biega tylko dla fot na insta i lajków na fb.

  • 9 4

  • (1)

   Po lesie też zdrowo nie jest i każdy fizjoterapeuta to powie. Przeciążenia może trochę mniejsze, ale o kontuzję łatwiej.

   Jak się nie ma pojęcia o czym się pisze to lepiej nic nie pisać zgodnie z maksymą: mowa jest srebrem a milczenie złotem.

   • 4 6

   • ...milczenie złotem- więc zamilcz

    • 1 0

 • Cały tydzień zapylam rowerem do i z pracy, codziennie kiladziesiąt km. Aktywny weekend? Odpadam

  • 6 4

 • A czy dziś na raporcie ktoś nie pisał

  że w Świbnie ma być odstrzał jakichś zwierząt?

  • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.