Aktywny weekend w Trójmieście. Zajęcia i zawody 25-26 września

24 września 2021, 6:00
ras.
Weekend zapowiada się interesująco, jeśli chodzi o zawody dla biegaczy, ale nie tylko. Więcej zdjęć (1)

Weekend zapowiada się interesująco, jeśli chodzi o zawody dla biegaczy, ale nie tylko.

fot. materiały prasowe GOS

Weekend zapowiada się interesująco, jeśli chodzi o zawody dla biegaczy, ale nie tylko.

fot. materiały prasowe GOS

Zawody dla biegaczy, rowerzystów, imprezy na orientację oraz masa zajęć i warsztatów na świeżym powietrzu sprawiają, że jesienny weekend w Trójmieście aż grzech spędzić na kanapie. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na aktywnych w weekend, 25 i 26 września.Na nogach i kołach wokół PachołkaNa Nogach i Kołach wokół PachołkaMapka to dwudniowa impreza, w której 25 i 26 września rywalizować będą mogli zarówno miłośnicy biegów cross country, jak i kolarstwa MTB. Przeznaczona jest dla dzieci i starszych, w różnych kategoriach wiekowych. Zapisy elektroniczne otwarte są do 24 września. Jeśli zgłosimy udział przed 17 września, to cena wyniesie 75 zł. Później wzrośnie do 90 zł. Z opłat zwolnione są dzieci poniżej 17. roku życia i niepełnosprawni.

wrz 25-26

sobota - niedziela, godz. 10:00

Gdańsk Oliwa, wejście do lasu przy ul....


#RUNGDN - Piątka w parkuPark im. R. Reagana to jedno z najpopularniejszych miejsc do biegania w Gdańsku. Zachęca bogactwem ścieżek, wszechobecną zielenią oraz nawierzchnią, która sprawia, że ruch na świeżym powietrzu jest czystą przyjemnością. Rywalizacja w niedzielnym biegu odbędzie się na dystansie 5 km. Zapisy prowadzone są przez internet. Każdy uczestnik ma do wyboru jeden z trzech pakietów startowych w cenie od 29 do 55 zł.

wrz 26

niedziela, godz. 11:00

Gdańsk,


Imprezy na orientację Harpuś i Gry ParkoweHarpuś to organizowane przez Pomorski Klub Orientacji Harpagan cykliczne imprezy na orientację. Organizatorzy gwarantują świetną zabawę z mapą i cztery trasy do wyboru. Zapraszają najmłodsze szkraby, rodziny z małymi i dużymi dziećmi i prawie dorosłą młodzieżą. Doświadczeni biegacze też znajdą trasę na dobry trening. W sobotę impreza odbędzie się w parku Reagana. Start od godz. 11. Wpisowe, w zależności od wieku i wybranej trasy, wynosi od 1 do 25 zł. Na uczestników czekają profesjonalne mapy, a po powrocie na metę także dyplomy, poczęstunek i inne atrakcje.

W niedzielę Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu "Gry Parkowe na Orientację" w Matemblewie. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy... biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią. Przede wszystkim liczy się dobra Zabawa z Mapą na świeżym powietrzu. Uczestnicy mogą wybrać odpowiednią dla siebie pod kątem zaawansowania trasę. Zapisy prowadzone są przez internet, a wpisowe w zależności od wieku uczestników i wybranej trasy wynosi od 1 do 22 zł. Mieszkańcy Dzielnicy Brętowo (dzięki wsparciu imprezy przez Radę Dzielnicy) zgłoszeni do piątku do godz. 19 są zwolnieni z opłat.

wrz 26

niedziela, godz. 10:30 - 14:30

Gdańsk, Park Reagana


wrz 26

niedziela, godz. 9:30 - 14:00

Gdańsk Matemblewo, Matemblewska


Pozostałe imprezy dla aktywnych w Trójmieście w najbliższy weekend

więcej imprez »

ras.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.