Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

6 listopada 2020, 7:00
ras.

Bieg Niepodległości w formie wirtualnej, bieg z przeszkodami OCR a także imprezy na orientację czekają w ten weekend na miłośników aktywności w Trójmieście. Wydarzenia odbywają się z zachowaniem wytycznych związanych z pandemią. Pamiętajmy, że trenując w lasach, na plażach czy w parkach, można nie nosić maseczek, pod warunkiem możliwości zachowania dystansu społecznego.Atrakcje sportowe w Trójmieście na cały weekend - Kalendarz imprez. Zobacz, które odwołanoW sobotę 7 listopada, miał odbyć się Cross Duathlon Gdańsk, przełożony z 3 października. Impreza dla miłośników jazdy na rowerze oraz biegów terenowych została jednak ponownie odłożona w związku z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, który ma obowiązywać właśnie od soboty i do 29 listopada zakazywać organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze.

Cross Duathlon Gdańsk przełożony na listopadRównież na sobotę zaplanowany jest Biegun - Wielkie Wygwizdowo w Adventure Park Kolibki. Uczestnicy kultowego biegu z przeszkodami będą mieli do pokonania błotnistą trasę. Rywalizacja w formule Open i Elite będzie odbywać się falami od godz. 9.

W formie wirtualnej odbędzie się Bieg Niepodległości w ramach Grand Prix Gdynia. Każdy chętny będzie mógł pobiec w dowolnym miejscu na świecie, a dzięki nowoczesnej platformie zostanie sklasyfikowany od razu po ukończeniu swojego biegu. Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami monitorującymi naszą aktywność fizyczną: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, MapMyRun, Runkeeper, HealthMate, Rouvy, DecathlonCoach, TomTom, Movescount. Termin zapisów upłynął w środę, ale nadal można zapisać się na Bieg Europejski, który również w dwóch wariantach odbędzie się 29 listopada.

Zawody miały odbyć się także w formie hybrydowej, ale organizatory cyklu Grand Prix Gdynia 2020 poinformowali o odwołaniu imprezy ze względy na sytuację epidemiologiczną. Szczegóły, w tym zwroty oraz informacje dotyczące startu wirtualnego, znaleźć można na stronie organizatora.

Biegi, które nie powodują korków. Trasa na Bulwarze Nadmorskim lub wirtualnieTradycyjnie w weekend nie zabraknie trójmiejskich imprez na orientację. W niedzielę 8 listopada Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w kolejnej edycji Gier parkowych na orientację. To świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Tym razem zawody odbędą się w dzielnicy Gdańsk-Południe przy Zbiorniku KolorowymMapka. Start dla drużyn zgłoszonych internetowo od godz. 10, dla drużyn zgłoszonych na miejscu od godz. 12. Na uczestników czekają cztery warianty tras. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł. Zapisy internetowe w tym miejscu.

Także w niedzielę odbędzie się Harpuś z mapą do Wrzeszcza Dolnego w parku nad Strzyżą. Impreza organizowana przez Pomorski Klub Orientacji Harpagan oferuje uczestnikom cztery trasy o różnym poziomie trudności. Początek o godz. 10:30, wpisowe wynosi od 1 do 25 zł. Zapisać się można na miejscu lub przez Internet.

Spacery z mapą coraz popularniejsze

ras.