Aktywny weekend w wielu odsłonach: walki na macie, triathlon pod dachem i biegi

7 lutego 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.
Przełajowe City Trail z Nationale-Nederlanden w Gdyni to jedna z licznych imprez dla biegaczy w nadchodzący weekend. Więcej zdjęć (1)

Przełajowe City Trail z Nationale-Nederlanden w Gdyni to jedna z licznych imprez dla biegaczy w nadchodzący weekend.

mat. prasowe

Przełajowe City Trail z Nationale-Nederlanden w Gdyni to jedna z licznych imprez dla biegaczy w nadchodzący weekend.

mat. prasowe

Triathlon pod dachem, 24-godzinny maraton brazylijskiego jiu jiutsu oraz zawody i treningi biegowe. Wszystko to i jeszcze inne propozycje czekają na trójmiejskich fanów aktywności w najbliższy weekend. Sprawdź, gdzie i kiedy warto wybrać się, by wspólnie złapać trochę endorfin.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW sobotę i niedzielę - 8 i 9 lutego w hali AWFiS odbędzie się piąta edycja 24-godzinnego maratonu brazylijskiego jiu jitsu. Impreza organizowana jest przez klub sportowy Złomiarz Team. Zasada trwania maratonu jest niezmiernie prosta: przez 24 godziny na macie toczyć się będą walki. Stoper wystartuje o godz. 10 w sobotę i zatrzyma się o tej samej godzinie dnia następnego. Uczestnicy, którzy mogą zgłaszać się bezpośrednio przed imprezą, wezmą udział w pięciominutowych walkach w formule gi / no gi. Można dołączyć w dowolnym momencie. Przy rejestracji każdemu zostanie nadany numer startowy, dzięki któremu będzie można kontrolować liczbę stoczonych walk. Przerwa na odpoczynek lub sen w dowolnym momencie. Uczestnicy mogą nocować na macie. Celem piątej edycji będzie zbiórka pieniędzy na fundację Pomorze Dzieciom. Hospicjum Pomorze Dzieciom to szczególne miejsce na mapie naszego kraju, gdzie codziennie trzymamy w ramionach anioły - małych bohaterów dotkniętych nieuleczalną chorobą.

Czytaj więcej na:

Sztuki walki w TrójmieścieDo ósmej edycji triathlonowego święta, czyli Ironman 70.3 Gdynia, pozostało jeszcze pół roku. Dużo wcześniej, bo w niedzielę, 9 lutego, o godz. 8:30 w Akademii Marynarki Wojennej rozpocznie się rozgrzewka przed sierpniowym wydarzeniem - Indoor triathlon Gdynia. Zmagania będą toczyły się pod dachem w basenie, na rowerkach i bieżni mechanicznej. Limit miejsc został wykorzystany, ale kibice mogą przyjść dopingować faworytów. Wstęp wolny.

Tradycyjnie w sobotę można będzie wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

O tej samej porze odbędzie się trening Inkubator Biegania w Ergo Arenie. To projekt bezpłatnych zajęć obejmujący cotygodniowe treningi na świeżym powietrzu dla amatorów i miłośników biegania o zróżnicowanym poziome zaawansowania, prowadzone pod okiem doświadczonego trenera, uzupełniane o cykl wykładów prowadzonych przez doświadczoną i fachową kadrę. Celem projektu jest edukacja oraz przekazywanie merytorycznej wiedzy jego uczestnikom z zakresu metodyki biegania, właściwej diety i profilaktyki urazów. Stali uczestnicy powstałej grupy będą mieli także możliwość skorzystania z usług fizjoterapeutycznych i diagnostycznych oferowanych przez Rehasport Clinic. Trening poprowadzi Magdalena Szczepańska. Zajęcia potrwają 90 min, zbiórka przy wejściu głównym Ergo Areny - A1.

W niedzielę, 9 lutego, o godz. 11 rozpocznie się czwarta z sześciu rund cyklu biegów przełajowych City Trail z Nationale-Nederlanden. Zawody na dystansie 5 km odbędą się tym razem w Gdyni (naprzemiennie rozgrywane są w Gdańsku) na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego na terenie Nadleśnictwa Gdańsk. Zbiórka w Małym Kacku przy wejściu do lasu od ul. Spokojnej. Koszt zapisów w dniu startu to 30 zł. Imprezę poprzedzą biegi dla dzieci i młodzieży. Jest też opcja startów charytatywnych - wpłacone kwoty otrzyma fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Prezydent Gdyni oraz Gdyńskie Centrum Sportu zapraszają niezależnie od wieku i sprawności fizycznej wszystkich miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu na bezpłatne zajęcia Zumba dla Seniora w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Układy opracowane specjalnie dla starszych uczestników poprawiają kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową. Zajęcia odbywają się w sobotę o godz. 9:30 w hali GCS.

Pomysły na aktywność pod dachem: squash, wspinaczka, basen, łyżwy, siłowniaJak co niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Reduta Wyskok i Kurzej w Gdańsku.

Mimo niezbyt zimowej aury w najlepsze trwa sezon na morsowanie. Zarówno w Gdańsku, Sopocie, jak i Gdyni licznie organizowane są grupowe zimne kąpiele w morzu. Gdzie, kiedy i z kim - znajdziecie w przygotowanym przez nas artykule.

Co sobotę o godz. 11:30 Paulina Frankowska i Bartłomiej Barczak zapraszają do wspólnego morsowania przy Polance Redłowskiej. Natomiast co niedzielę w tym samym miejscu o godz. 10 prowadzą bezpłatne treningi biegowo-ogólnorozwojowe.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza co sobotę o godz. 9:30 na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają spod serwisu DropBikes.

ras.