stat

Aktywny weekend z walentynkami w tle: biegi, orientacja, łyżwy, lasertag

14 lutego 2020, 12:00
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

Zawody parkour, bieg i marsz nordic walking po plaży oraz parkowych ścieżkach, a także cotygodniowe morsowania, treningi na świeżym powietrzu i pod dachem - to propozycje na najbliższy sportowy weekend w Trójmieście. Sprawdź, gdzie warto się wybrać, aby wspólnie z innymi pasjonatami aktywności poszukać endorfin.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyWalentynki, czyli święto zakochanych, wypadają w piątek, ale i w weekend nie zabraknie sportowych imprez w "serduszkowym" klimacie. Na Wieczór Walentynkowy, czyli aromatyczne seanse w saunie, zaprasza Aquapark Sopot. Cena wejścia to 31 zł, a sense zaczynają się w godz. 17, 18, 19, 20 i 21.

Masz ochotę udowodnić w końcu swojej drugiej połówce, kto ma lepszego cela? Chcesz skończyć z przekonaniem, że to ona jest bardziej zwinna? Czy może pokażesz mu, że w logicznych zagadkach nie masz sobie równych? Udowodnijcie, jak zgraną parą jesteście, i zgłoście się do naszego corocznego turnieju walentynkowego organizowanego przez Stadion Energa Gdańsk. W programie Aktywne Walentynki m.in. bitwa na apokaliptycznej arenie Zoltar, zakręcona Skate Arena oraz wyzwania przygotowane przez Movement Arenę oraz Escaperooms.pl. Wejściówki kosztują 139 zł. Dla każdej pary przewidziane są nagrody, liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy: recepcja@pitstop-gdansk.pl

Na Turniej dla par zaprasza Strefa Zoltar. Impreza rozpocznie się jeszcze w piątek o godz. 18, a w planach są: dwie rundy rozgrywki lasertag w Zoltar Arena, trzy rundy łucznictwa w Arena Archery i rywalizacja w Reflex Room. Pamiętajcie, że jesteście zespołem i musicie zdobywać punkty razem. Dla najlepszej pary do wygrania 1,5 godz. masażu dla dwojga w salonie Masu Masu - centrum masażu w Gdyni. Dla par, które zajmą drugie i trzecie miejsce, czekają dodatkowe niespodzianki. Koszt wynosi 69 zł od pary. Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacje pod numerem tel. 58 782 17 98 i 792 226 588 oraz pod adresem strefazoltar@gmail.com

Można też pójść w walentynkową klasykę i wspólnie pojeździć na łyżwach. Działają kryte lodowiska w Gdańsku i w Gdyni, a w Sopocie otwarto obiekt pod gołym niebem przy molo. Ruszyła też darmowa ślizgawka w Galerii Morena. Na chętnych czeka mnóstwo atrakcji, darmowa wypożyczalnia łyżew i kasków, a także zajęcia z profesjonalnym instruktorem.

W niedzielę odbędzie się Bieg Urodzinowy, który rozpocznie tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni. Rywalizacja rozpocznie się na skwerze Kościuszki. O godz. 9 wystartują biegacze i miłośnicy nordic walking na dystansie 5 km, który jest nowością w cyklu. Godzinę później ruszy bieg główny na 10 km. Cena pakietu wynosi 50 zł. Z kolei o godz. 12 pobiegną dzieci i młodzież, na dystansach od 250 m do 2 km, udział w nich kosztuje 20 zł. Na liście startowej znalazło się już ponad 2 tys. osób. Zapisać się będzie można jeszcze w sobotę w godz. 10-18 w biurze zawodów na skwerze.

Na kultowe już Grand Prix Gdyni co roku składa się cykl czterech biegów ulicznych. W 2020 roku jego organizację Gdyńskie Centrum Sportu zleciło agencji Sport Evolution. Organizatorzy postawili sobie za jeden z celów wysoki poziom sportowy zawodów, oparty na najlepszych polskich biegaczach i biegaczkach ulicznych.

Krajowa czołówka w Biegu Urodzinowym GdyniOgłoszona lista nazwisk elity sportowej wskazuje na to, że na gdyńskich ulicach możemy spodziewać się szybkiego biegania. Swój udział w otwierającym cykl Biegu Urodzinowym, który zaplanowano na 16 lutego, potwierdzili: Marcin Chabowski (pierwszy w historii mistrz kraju w biegu ulicznym na 10 km), Błażej Brzeziński (reprezentant Polski na mistrzostwach Europy w maratonie Zurych 2014 i Berlin 2018), Artur Kozłowski (wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów), Tomasz Grycko (wicemistrz Polski w biegu na 10 km z 2016), Mariusz Giżyński (multimedalista mistrzostw Polski), Kamil Jastrzębski, Arkadiusz Gardzielewski, Anna Gosk (mistrzyni Polski na 10 km), Aleksandra Lisowska (medalistka mistrzostw Polski seniorów), Aleksandra Brzezińska, Monika Kaczmarek (brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorów w maratonie z 2016 roku) i Monika Stefanowicz.

Bieg Urodzinowy Gdyni 2019.


Tradycyjnie w sobotę można będzie wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

O tej samej porze odbędzie się trening Inkubator Biegania w Ergo Arenie. To projekt bezpłatnych zajęć obejmujący cotygodniowe treningi na świeżym powietrzu dla amatorów i miłośników biegania o zróżnicowanym poziome zaawansowania, prowadzonych pod okiem doświadczonego trenera, uzupełniane o cykl wykładów prowadzonych przez doświadczoną i fachową kadrę. Celem projektu jest edukacja oraz przekazywanie merytorycznej wiedzy jego uczestnikom z zakresu metodyki biegania, właściwej diety i profilaktyki urazów. Stali uczestnicy powstałej grupy będą mieli także możliwość skorzystania z usług fizjoterapeutycznych i diagnostycznych oferowanych przez Rehasport Clinic. Trening poprowadzi Magdalena Szczepańska. Zajęcia potrwają 90 min, zbiórka przy wejściu głównym Ergo Areny - A1.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza co sobotę o godz. 9:30 na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają spod serwisu DropBikes.

Prezydent Gdyni oraz Gdyńskie Centrum Sportu zapraszają niezależnie od wieku i sprawności fizycznej wszystkich miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu na bezpłatne zajęcia Zumba dla Seniora w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Układy opracowane specjalnie dla starszych uczestników poprawiają kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową. Zajęcia odbywają się w sobotę o godz. 9:30 w hali GCS.

Pomysły na aktywność pod dachem: squash, wspinaczka, basen, łyżwy, siłowniaAktywny czas z rodziną można spędzić, próbując swoich sił w imprezie na orientację. Harpuś - z mapą w Jaśkowym lesie. Zbiórka na skrzyżowaniu ul. Do Studzienki i Traugutta. Harpuś to atrakcja otwarta dla wszystkich, w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą, nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem. Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku - jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Podczas Harpusia uczestnicy mają okazję poznać trójmiejskie lasy i parki. Do wyboru będą cztery trasy. Zabawa rusza w niedzielę o godz. 10:30. Koszt udziału to 1-25 zł.

Jak co niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Reduta Wyskok i Kurzej w Gdańsku.

W najlepsze trwa ponadto sezon na morsowanie. Zarówno w Gdańsku, Sopocie, jak i Gdyni licznie organizowane są grupowe zimne kąpiele w morzu. Gdzie, kiedy i z kim - znajdziecie w przygotowanym przez nas artykule.

Brak zimy nie przeszkadza morsomCo sobotę o godz. 11:30 Paulina Frankowska i Bartłomiej Barczak zapraszają do wspólnego morsowania przy Polance Redłowskiej. Natomiast co niedzielę w tym samym miejscu o godz. 10 prowadzą bezpłatne treningi biegowo-ogólnorozwojowe.

ras.