Aktywny weekend z dynią i upiorami

30 października 2015 (artykuł sprzed 4 lat)
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend. Bogaty wybór zajęć: rolki, joga, rugby, orientacja

Organizatorzy sobotnich imprez dla aktywnych mieszkańców Trójmiasta stawiają na tematykę Halloween. Dyniowo-upiorne klimaty obowiązywać będą w biegach parkrun czy na lodowisku w Gdańsku. Ci, którym nie w smak zachodnia tradycja, będą mogli uciec przed nią na rowerach.O ile w polskiej tradycji 1 listopada jest dniem poświęconym na zadumę w związku z dniem Wszystkich Świętych, to dzień wcześniej z przymrużeniem oka coraz chętniej celebrujemy zachodnie święto Halloween. Właśnie w sobotę w tym duchu odbędzie się sporo imprez tematycznych.

Jak co tydzień o godz. 9 odbędą się sobotnie biegi parkrun na dystansie 5 km w Gdańsku i w Gdyni o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz na Bulwar Nadmorski. Udział jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. W sobotę każdy uczestnik, który tego dnia przyjdzie na bieg przebrany w stroju "dyniowym", będzie mógł wziąć udział w konkursie. Nagrodzone zostaną dwie osoby za najoryginalniejsze przebranie - jedną osobę wybiorą użytkownicy facebooka poprzez "lajki" pod zdjęciem zamieszczonym na facebooku parkrun Polska, a druga osoba zostanie wybrana przez parkrunowe jury. Podobny konkurs przeprowadzony będzie we wszystkich lokalizacjach parkrun w Polsce.

Halloweenowe, dyniowo-straszydłowe klimaty zawitają także na lodowisko przy Placu Zebrań Ludowych. W sobotę o godz. 19 pod "balon" zaprasza Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury. Impreza Halloween na Lodowisku będzie jednocześnie inauguracją sezonu łyżwiarskiego 2015/16. W programie tego wyjątkowo upiornego i mrocznego wieczoru między innymi pokaz specjalny zawodników klubu sportowego SKF Iceskater - aktualnych Mistrzów Polski w konkurencji łyżwiarstwa synchronicznego w pokazie grupowym, malowanie twarzy przez profesjonale wizażystki oraz konkursy z nagrodami, m.in. na najlepsze przebranie. O oprawę muzyczną zadba wyjątkowo przerażający tego wieczoru, znany trójmiejski Dj Fala. Nie zabraknie również stylowych dekoracji i efektownej świetlnej aranżacji obiektu na czaszy lodowiska. Na imprezie obowiązują stroje wieczorowe i typowe przebrania halloweenowe. Wstęp jest bezpłatny. W trakcie imprezy do bezpłatnego spróbowania swoich sił w grze w curling zaprasza Gdański Curling Club.

Na zabawę halloweenową połączoną z grą w kręgle zaprasza U7 do swoich siedzib w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska i w Gdyni zobacz na mapie Gdyni. Poranek i popołudnie wypełnią zabawy przygotowane z myślą o dzieciach. W planach m.in. konkursy, zabawy plastyczne oraz malowanie buziek. Każde przebrane dziecko otrzyma od organizatorów nagrodę. Nie zabraknie także zabaw sprawnościowych i bowlingowych. O 18:30 rozpocznie się z kolei zabawa dla dorosłych. Sobota, godz. 10-18.

Tych, którzy sobotę wolą spędzić z dala od halloweenowych klimatów, na wspólną wycieczkę zaprasza Grupa Rowerowa 3miasto. Turystyczny Rajd Rowerowy po Krainie w Kratę to okazja, by aktywnie wypocząć na łonie natury z dala od wzmożonego ruchu drogowego, a przy okazji zapoznać się z Wysoczyzną Żarnowiecką, lasami Puszczy Darżlubskiej i Krainą w Kratę (kościół w Mechowie, Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu). Dystans wycieczki to około 70 km po utwardzonych drogach gruntowych oraz bocznych drogach asfaltowych (optymalna prędkość jazdy pomiędzy 16 a 24 km na godzinę). Zbiórka odbędzie się w Wejherowie, na parkingu przed sklepem Lidl przy ul. Ofiar Piaśnicy o godz. 8:45. Aby dojechać na miejsce zbiórki SKM z Gdańska, należy wsiąść do kolejki o godz. 7:30. Powrót w miejsce startu planowany jest przed zmrokiem. Udział jest bezpłatny. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą prowiant oraz 5 zł na bilet wstępu do zwiedzania Zagrody Gburskiej i Rybackiej.

W niedzielę z cotygodniowych treningów nie rezygnują bracia Banach. Amatorów kolarstwa górskiego zapraszają, by stawili się na końcu ul. Abrahama zobacz na mapie Gdańska przy Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. O godz. 9, a następnie o godz. 10 Bartosz i Robert Banach poprowadzą otwarte zajęcia. Utalentowani kolarze we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku organizują cykliczne treningi MTB. W pierwszej grupie odbędą się zajęcia dla początkujących, a w drugiej dla średnio zaawansowanych. Organizatorzy przypominają o kasku, sprawnym rowerze, odpowiednim stroju oraz solidnym posiłku przynajmniej 90 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń. Udział jest bezpłatny. Do końca grudnia spotkania będą kontynuowane co niedzielę, przed południem.
Czy lubisz tematyczne zajęcia sportowe pod kątem świąt lub innych wydarzeń?
26%

tak, to zawsze jakieś urozmaicenie i okazja do wykazania się kreatywnością

29%

raczej tak, choć akurat nie przepadam za Halloween

45%

nie, aktywność fizyczna wystarczy mi same w sobie

zakończona

łącznie głosów: 49

ras.