Aktywny weekend z turniejami i warsztatami

20 lipca 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat Weekend dla aktywnych. Propozycje na 29-30 stycznia
W sobotę warto wybrać się pod stadion w Letnicy, by doskonalić technikę jazdy na rolkach. Natomiast w niedzielę będzie ku temu okazja w Ergo Arenie. Więcej zdjęć (1)

W sobotę warto wybrać się pod stadion w Letnicy, by doskonalić technikę jazdy na rolkach. Natomiast w niedzielę będzie ku temu okazja w Ergo Arenie.

mat. prasowe

W sobotę warto wybrać się pod stadion w Letnicy, by doskonalić technikę jazdy na rolkach. Natomiast w niedzielę będzie ku temu okazja w Ergo Arenie.

mat. prasowe

Zawody i warsztaty na świeżym powietrzu, w tym na trójmiejskich plażach, a także podwójna dawka darmowych zajęć dla miłośników jazdy na rolkach. Sprawdź, gdzie znajdziesz atrakcje dla amatorów sportu na najbliższy weekend.Tutaj sprawdzisz szczegółowy kalendarz na najbliższy weekendTradycyjnie w sobotę już o godz. 9 biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów Parkrun w Gdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Niedzielę można rozpocząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50. Wstęp wolny.

Na gdańskich Stogach co niedzielę o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".

Atrakcje czekają na miłośników jazdy na rolkach. Tak jak co tydzień, w sobotę o godz. 11, bezpłatne warsztaty rolkarskie odbędą się wokół Stadionu Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny zobacz na mapie Gdańska.

Natomiast w niedzielę od godz. 16 do 19 w Ergo Arenie zobacz na mapie Gdańska na bezpłatny wspólny trening zaprasza Ewelina Czapla. Prowadzone przez nią warsztaty I love rolki - Efka on tour to okazja, aby potrenować pod okiem mistrzyni Polski i jednej z czołowych zawodniczek na świecie w freestyle slalomie.

Nie zabraknie sportowych atrakcji na plażach. W Sopocie, w sobotę o godz. 10 odbędzie się kolejna odsłona cyklu parowych turniejów siatkówki plażowej Ziaja Cup w kategorii Open. Po każdym turnieju pierwsze trzy pary otrzymają nagrody. Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja lata Ziaja Cup. Najlepsi otrzymają nagrody i puchary, a dla zwycięzców przewidziane są aparaty Instax Mini 9 ufundowane przez Cyfrowe.pl i FujiFilm. Turnieje organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie odbywać się będą co tydzień na plaży przy molo zobacz na mapie Sopotu na wysokości wejścia nr 23. W piątek o godz. 10 rywalizować będą siatkarze w kategorii 2001 r. i młodsi. Udział jest bezpłatny. Zawody są częścią programu "Sopockie Lato", na który składają się również wyścigi pływackie Timex Cup i zawody plażowego rugby, memoriał Edwarda Hodury.

TUTAJ WIĘCEJ O PLAŻOWYCH ATRAKCJACH W SOPOCIE

Co sobotę w godz. 10:30-11:30 i 11:30-12:30 na kąpielisku przy molo w Brzeźnie odbywają się także bezpłatne zajęcia Letniej Szkoły Ratownictwa Wodnego. Mają za zadanie przybliżyć najmłodszym ideę ratownictwa wodnego i zasady bezpiecznej kąpieli. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy ratownik oraz sprawdzić, jak w praktyce korzystać z profesjonalnego sprzętu: desek ratowniczych, kajaków, pojazdów quad czy łodzi motorowych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Można w nich wziąć udział jednorazowo lub cyklicznie. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.

SPRAWDŹ SPORTOWE ATRAKCJE NA PLAŻACH W GDAŃSKU

W Gdyni co weekend odbywają się plażowe zmagania na boiskach do plażowej piłki siatkowej zlokalizowanych na plaży Gdynia Śródmieście, obok Contrastu. W najbliższą sobotę o godz. 11 odbędzie się turniej w kategorii kobiet i mężczyzn, zaś w niedzielę o tej samej porze turniej mikstów. Bezpłatne zapisy do 15 minut przed zawodami.

SPRAWDŹ PLAŻOWE ATRAKCJE W GDYNI

ras.

Opinie (3)

 • Tylko po co zrobili płatny parking przed fun arena?

  • 7 0

 • spo ko

  ale co braliście za staff

  • 0 1

 • A na plaży nadal zrzut z motławy

  • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.