Niepodległościowy weekend dla aktywnych

9 listopada 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
mad
Biało-czerwone koszulki to częsty element imprez sportowych związanych z dniem 11 listopada. Więcej zdjęć (1)

Biało-czerwone koszulki to częsty element imprez sportowych związanych z dniem 11 listopada.

for. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Biało-czerwone koszulki to częsty element imprez sportowych związanych z dniem 11 listopada.

for. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie ominą aktywnego weekendu w Trójmieście. W sobotę i w niedzielę odbędą się biegi, jak i gra miejska, które w wyjątkowy sposób mają uczcić dzień 11 listopada. Poza tym w kalendarzu znajdziemy wiele cyklicznych imprez.ZOBACZ PEŁNY WYKAZ IMPREZ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W sobotę odbędzie się patriotyczny bieg w Sopocie, który ma uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Liczba miejsc została ograniczona do 500 uczestników i została już wypełniona. Organizatorzy, czyli The North Event i MOSiR Sopot, przygotowali trasę o długości 4,5 km po najbardziej reprezentatywnych terenach Sopotu, czyli po plaży i alejkach w centrum. Start i meta będą zlokalizowane przy molo. Każdy z zawodników otrzyma biało-czerwoną opaskę na ramię, a do tego medal na mecie, a najszybsi w kategorii open dodatkowo puchary - cel imprezy to przede wszystkim integracja mieszkańców i zwiększanie świadomości patriotycznej społeczeństwa.

Sobota to także okazja do kolejnego wyzwania. Odbędzie się wówczas Charytatywny Marsz na Orientację dla Kacperka. Kacper jest bardzo żywym i radosnym dzieckiem. Od rówieśników wyróżnia go fakt, że choruje na mukopolisacharydozę typu III, objawiającą się zaburzeniami rozwojowymi oraz dysfunkcją wielonarządową. Zbiórka pieniędzy będzie przeznaczona na jego rozwojowy turnus rehabilitacyjny. Pierwsi zawodnicy wyruszą na trasę ok godz. 10:30. Impreza odbędzie się w Parku Oruńskim. Trzeba dokonać internetowej rejestracji. Koszt udziału to 5 zł dla dzieci do 10. roku życia i 10 zł dla pozostałych uczestników.

W niedzielę odbędzie się ostatnia odsłona tegorocznego PKO Grand Prix Gdyni. Tym razem biegacze wystartują na dystansie 10 kilometrów w ramach obchodów Dnia Niepodległości. Organizatorzy przewidują uczestnictwo na głównym dystansie blisko 5000 osób. Wpisowe w dniu biegu wyniesie 100 zł, a maksymalnie będzie mogło dopisać się do listy 100 uczestników. Początek rywalizacji o godz. 15

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

Tego samego dnia, o godz. 10 Gdański Klub Imprez na Orientację Bezdroża, Bractwo Przygody Almanak i Stowarzyszenie SUM zapraszają do udziału w Niepodległościowej Grze Miejskiej w ramach cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację Almanak. Impreza odbędzie się na Starym Mieście, a biuro znajdzie się na Długim Targu w okolicy Dworu Artusa. Zgłoszenia drogą internetową przyjmowane są najpóźniej do piątku 9 listopada 2018, do godz. 20. Po tym terminie start możliwy będzie w miarę dostępnych map w biurze zawodów (również prosimy o zgłoszenia elektroniczne). Na każdą trasę ustalony jest limit zgłoszeń. Na miejscu, w biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia tylko do wyczerpania zapasu map. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Również w niedzielę odbędzie się Harpuś, czyli dzielnicowa impreza na orientację. To doskonały przepis na aktywny dzień na świeżym powietrzu. Po kilku edycjach w lasach Trójmiasta, Harpuś rusza na podbój terenów Centrum Hewelianum w Gdańsku. Czeka na uczestników ciekawa mapa, z licznymi szczegółami i miejscami do odkrycia wokół Góry Gradowej. Rejestracja trwać będzie od godz. 10:30, a start imprezy zaplanowano na godz. 11. Zgłoszenia internetowe odbywają się do końca piątku. Jeśli uda się tak zapisać, wówczas zapłacimy za udział: dzieci do 3. roku życia 1 zł, 3-12 lat - 5 zł, 13-20 lat - 10 zł, powyżej 20 lat - 15 zł. Na miejscu cena wpisowego wzrośnie kolejno do: 5, 10, 15 i 20 zł.


Z imprez cyklicznych, tradycyjnie w sobotę o godz. 9 możecie wybrać się na jeden z biegów Parkrun w Gdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Niedzielny poranek można z kolei zacząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50. Wstęp wolny.

Co sobotę o godz. 9:30 Michał Bogdziewicz, trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie. Podobnie jak w zeszłym roku, spotkania będą realizowane przez całą jesień i zimę, po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. 2-3 godzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe oraz inne posiadane. Start spod serwisu DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Panie powyżej 35. roku życia w sobotę o godz. 9 mogą wybrać się na prowadzone przez Monikę Dabkiewicz zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Treningi pozwalają wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się również coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

W każdą niedzielę, do 31 marca, każdy, kto chce doskonalić swój zimowy warsztat kolarski pod okiem fachowców, powinien sobie zarezerwować czas o godz. 9 - grupa początkująca oraz o godz. 10 - grupa zaawansowana. Treningi MTB po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego prowadzą bracia Banach: Bartosz i Robert. Zbiórka odbywa się na końcu ul. Abrahama.

Na Stogach co niedzielę o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowane w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu to "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".

17 listopada jedna z gdyńskich akademii piłkarskich - AP KP Gdynia - startuje z rozgrywkami dla dzieci z Trójmiasta w wieku od 6 do 10 lat. Zmagania noszą nazwę Gdyńska Liga Halowa. Organizatorzy zapraszają do gry wszystkie kluby i stowarzyszenia trenujące dzieci w Trójmieście i okolicach, jak również drużyny szkolne lub osiedlowe. Rywalizacja będzie toczyć się w dwóch kategoriach wiekowych: 2010/2011 i 2008/2009. Mecze rozgrywane będą raz w tygodniu, w soboty lub niedziele w Zespole Szkół nr 11 w Gdyni Pogórze, gdzie do dyspozycji jest hala z bramkami do futsalu, szatniami i trybunami. Do końca grudnia zostaną rozegrane mecze ligowe każdy z każdym, które będą jednocześnie eliminacjami do Ligi Mistrzów GLH (miejsca 1-5) i Ligi Europy GLH (miejsca 6-10). Styczeń będzie przeznaczony na rozegranie trzech turniejów w ramach Europejskich Pucharów GLH. Dla najlepiej spisujących się drużyn i zawodników przeznaczone będą nagrody m.in. medale, puchary, statuetki za wyróżnienia indywidualne i sprzęt piłkarski. Zapisy prowadzi Piotr Saj - koordynator GLH tel. 505 904 587. Opłata za zgłoszonego zawodnika wynosi 80 zł.

mad

Opinie (4)

 • Biegać do odcięcia (1)

  • 3 4

  • Chyba

   Aż stawy powykręca

   • 2 1

 • uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.??Akurat Chodzi tylko o wyciagniecie kasy wysyp imprez biegowych

  Większość tych imprez jest organizowanych przez władze miasta!!Wiec powinny być bezpłatne.!!
  Bojkotuje te wszystkie imprezy bo karygodne jest pobieranie wysokich opłat za jego obchody!
  Skoro to jest impreza raz na 100 lat to miasto stać by je uczcić ale oni chcą wykorzystać okazje by kasę zarobić.

  • 2 4

 • Następny taki bieg polecam zrobić na obwodnicy

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

Parkrun Gdynia, 26.12.2018 r.

fot. Ryszard Wrzosek

Parkrun Gdynia

Parkrun Gdynia

fot. Przemek Dalecki

Parkrun Gdynia

Parkrun Gdynia

fot. Przemek Dalecki

Parkrun Gdynia

Parkrun Gdynia

fot. Przemek Dalecki

Parkrun Gdynia

Parkrun Gdynia

fot. Przemek Dalecki

Parkrun Gdynia

Parkrun Gdynia

fot. Przemek Dalecki

Parkrun Gdynia

Parkrun Gdynia

fot. Przemek Dalecki

Parkrun Gdynia

Parkrun Gdynia

fot. Przemek Dalecki

Parkrun

Parkrun

fot. Przemek Dalecki

Parkrun

Parkrun

fot. Przemek Dalecki

Parkrun

Parkrun

fot. Przemek Dalecki

Parkrun

Parkrun

fot. Przemek Dalecki

Parkrun

Parkrun

fot. Przemek Dalecki

Parkrun

Parkrun

fot. Przemek Dalecki

Parkrun

Parkrun

fot. Przemek Dalecki

Parkrun

Parkrun

fot. Przemek Dalecki

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec

Parkrun Gdańsk

Parkrun Gdańsk

fot. Agata Masiulaniec