Aktywny weekend: zumba, biegi, pływanie

22 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.
W sobotę w Ergo Arenie odbędzie się maraton zumby, podczas którego prowadzona będzie zbiórka na cele charytatywne. Więcej zdjęć (1)

W sobotę w Ergo Arenie odbędzie się maraton zumby, podczas którego prowadzona będzie zbiórka na cele charytatywne.

fot. Dacne Fusion

W sobotę w Ergo Arenie odbędzie się maraton zumby, podczas którego prowadzona będzie zbiórka na cele charytatywne.

fot. Dacne Fusion

Maraton zumby, amatorskie mistrzostwa Polski w pływaniu, przełajowe biegi po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, a także masa cotygodniowych, często bezpłatnych zajęć. Sprawdź propozycje dla aktywnych na sobotę i niedzielę.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW sobotę, 23 listopada, o godz. 16 w sali treningowej Ergo Areny odbędzie się VII Gdański Zumbathon. Imprezę poprowadzą znani prezenterzy zumba fitness z całej Polski, m.in. Izabela Kin, Ania Cegłowska, Oktawian Zagórski, Bartek Maciejewicz, Justyna Senger, Dorota Sumiła, Magda Kursa Mikołajczak, Liudmyla Peruvshyna, Paulina Kluge, Diana Smolarz i Ania Zacharek. Cykl ma na celu promowanie aktywnych form spędzania czasu i integracji międzypokoleniowej i społecznej. Impreza ma charakter otwarty, może w niej wziąć udział każdy, bez względu na wiek, kondycję czy doświadczenie. Wstęp jest bezpłatny. Uczestnicy mogą na miejscu wpłacić dobrowolny datek na rzecz "Ja Też: Fundacji wspierania rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania.

W niedzielę na krytej pływalni MOSiR przy ul. Haffnera będzie można wystartować w Family Cup. To wojewódzka eliminacja amatorskich mistrzostw Polski w pływaniu. Rywalizacja będzie odbywać się w 11 kategoriach wiekowych, głównie na dystansach 25 m, a także w rodzinnych sztafetach. Wpisowe dla osób dorosłych wynosi 10 zł, dla dzieci urodzonych w 2003 r. i młodszych - 5 zł. Sopocianie z Karta Sopocką zapłacą za udział 5 zł.

Pływacki akcent będzie także w Gdyni, gdzie w sobotę o godz. 15 na pływalni Uniwersytetu Morskiego odbędzie się natomiast pływacki festyn charytatywny Aqua Fun Challenge. To projekt Martyny Zawadzkiej, uczennicy III LO w Gdyni w ramach podsumowania nauki w międzynarodowym programie MYP. Festyn skierowany jest głównie do dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Jego formuła polega na stworzeniu obwodu stacyjnego. Na pływalni będzie do zaliczenia kilka zadań związanych z pływaniem i użyciem sprzętu. Będzie można także pobawić się na tratwie czy założyć kombinezon ratunkowy. Przygotowano trzy 45-minutowe wejścia po 40 osób. W trakcie festynu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka nr 5 w Gdyni.

O godz. 11 w niedzielę w Gdyni odbędą się drugie zawody przełajowego cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden. Tym razem bieg na 5 km po malowniczych terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zagości w Małym Kacku. Biuro zawodów mieścić się będzie przy ul. Spokojnej. Internetowe zapisy zostały już zamknięte, ale na miejsce będzie można zapisać się w cenie 30 zł.

Tradycyjnie w sobotę można będzie wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

W niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Reduta Wyskok i Kurzej w Gdańsku.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza co sobotę o godz. 9:30 na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają spod serwisu DropBikes.

ras.