Aplikacje dla biegaczy. Jaką wybrać?

2 lipca 2020, 14:00
Damian Konwent
Najnowszy artukuł na ten temat

Iga Świątek zachęciła do gry w tenisa. Gdzie i za ile rozpocząć naukę?

Pokazują przebiegniętą trasę, jej czas, a także liczbę spalonych kalorii. Wynikami możemy chwalić się w mediach społecznościowych, a także porównywać je ze znajomymi i wspólnie z nimi ustalać wyzwania. Inne natomiast motywują do zwiększonego wysiłku w postaci głosowych wskazówek trenera. Wybór darmowych aplikacji dla biegaczy jest dziś bardzo szeroki. W poradniku przedstawiamy najpopularniejsze z nich.Poradniki dla aktywnych - wszystkie artykułyAplikacje do biegania to popularny w dzisiejszych realiach dodatek dla aktywnych. Dzięki nim można monitorować przebiegnięty dystans, czas, prędkość czy liczbę spalonych kalorii w trakcie wysiłku. Wiele z nich wyposażonych jest także we wskazówki głosowe, które mogą być dodatkową motywacją. Co więcej, większość z nich zintegrowana jest z mediami społecznościowymi, w których możemy m.in. chwalić się wynikami. Do tego potrzebny jest smartfon z systemem Android lub IOS.

Chyba każdy biegacz kojarzy aplikację Endomondo. Dzięki niej możemy rejestrować trasę na mapie oraz korzystać z funkcji wspomnianego trenera. W zależności od ustawień co kilometr lektor mówi o pokonanym dystansie i tempie. Udogodnieniem jest także porównywanie wyników ze znajomymi w mediach społecznościowych. To tam możemy publikować swoje wyniki. Warto wspomnieć, że aplikacja współpracuje z wiodącymi markami zegarków oraz opasek fitness, jak: Garmin, Polar, TomTom, Fitbit. Łączy się także z urządzeniami Samsung Gear czy Android Wear.

Skręcenie czy zwichnięcie? Jak odróżnić i prawidłowo zareagować na kontuzję?Popularny jest także RunKeeper. Aplikacja ta również śledzi twoją trasę i głosowo instruuje w takcie biegania. Sami możemy generować cele, a ona pozwoli nam spełniać je dzięki ustalonemu planowi. W tym przypadku również możemy dołączać do wyzwań ze znajomymi, a następnie dzielić się postępami w mediach społecznościowych. Aplikacja jest mobilna ze Spotify, dzięki czemu możemy słuchać muzyki. W darmowej wersji mamy dostęp do bazy planów treningowych, natomiast w pakiecie premium układane one są pod twój harmonogram. Apka informuje nas również o postępach.


Zeopoxa Bieganie & Jogging to aplikacja, dzięki której ustalisz codzienne cele, jak liczba kalorii, którą chcesz spalić, czy liczbę kilometrów do pokonania. Apka informuje nas, gdy cel zostanie zrealizowany. Ponadto możemy śledzić statystyki, jak np. maksymalna prędkość, najlepszy czas na określonym odcinku czy największa liczba spalonych kalorii.

Korzystać można także z Adidas Running App by Runtastic czy Nike Run Club. Obie aplikacje umożliwiają śledzenie trasy, prędkości, spalonych kalorii i innych statystyk biegu. Możemy także otrzymywać głosowe wskazówki od trenera. W obu przypadkach możemy również tworzyć grupowe wyzwania wśród znajomych.

Jak uniknąć bólu po wysiłku? Sposoby na zakwasyStrava to kolejna propozycja. Posiada wyżej wspomniane funkcje w bezpłatnym posiadaniu, natomiast już w ramach konta premium możemy odczytać wskaźnik kondycji i zmęczenia. Ponadto trener informuje nas, czy biegacz zbliżył się do rekordu ustanowionego na wyznaczonej trasie przez innego użytkownika.

W ramach ciekawostki można zaznajomić się także z aplikacją RockMyRun. Trzeba przyznać, że jest to bardziej muzyczna apka niż biegowa, bo dźwięki wybrzmiewanych setów dostosowują się do rytmu bicia serca. Wybierać można spośród bardzo szerokiej gamy gatunków muzycznych, od popu, rocka, hip-hopu, po muzykę w stylu lat 80. i 90. czy country.

Tak naprawdę powyższa lista to jedynie zbiór najpopularniejszych aplikacji. Na pewno znajdziecie inne, jednak wszystkie działają na podobnych zasadach. W komentarzach możecie dzielić się swoimi wrażeniami, a także przedstawiać te, przy których biega się wam najwygodniej.
Czy korzystasz z aplikacji do biegania?
63%

tak, pomagają przy każdym treningu

11%

tak, ale sporadycznie

5%

nie, ale spróbuję

21%

nie są mi potrzebne

zakończona

łącznie głosów: 332