stat

Autostopem do Chorwacji. Ostatnie miejsca w mistrzostwach świata

25 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Magdalena Iskrzycka
Najnowszy artukuł na ten temat

Do Bułgarii autostopem. Z Sopotu wyruszyło 60 ekip

Już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, z Trójmiasta w świat ruszy 540 autostopowiczów. Jeśli chcesz razem z nimi wziąć udział w 15. Międzynarodowych Mistrzostwach Autostopowych masz jeszcze szansę. Właśnie zwolniło się kilka miejsc.Piętnasty raz z rzędu fani podróży za jeden uśmiech będą rywalizować na trasie z Trójmiasta. Dwuosobowe zespoły będą starały się podróżować autostopem po Europie i w wyznaczonym czasie dotrzeć do celu. Tym razem do przebycia mają prawie 2000 km, z Sopotu do Dubrownika.

- To nie tylko wyścig, ale również dobra okazja do poznania krajów europejskich od podszewki - zapewnia Michał Witkiewicz, członek Polskiego Klubu Przygody, który jest organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych. - Są tacy, którzy biją rekordy, ale większość uczestników nie spieszy się do mety. Tegoroczna trasa będzie biegła między innymi przez piękne, górzyste tereny Bośni i Hercegowiny. Tam warto będzie zagłębić się w boczne drogi.

W poprzednich latach autostopowicze odwiedzili między innymi Budapesz, Pragę, Berlin, Bratysławę, Wilno, Lwów, Rygę oraz Amsterdam. Co skłoniło organizatorów, żeby w tym roku wybrać Chorwację?

- To nie była przypadkowa decyzja, chcieliśmy odwiedzić kraj piłkarzy, którzy zagrają u nas na Euro 2012 - wyjaśnia Witkiewicz. - Chorwacki Dubrownik to miejsce, do którego warto pojechać. Pełen jest wspaniałych zabytków, baszt, murów oraz wyjątkowo malowniczych czerwonych dachów, a okoliczna przyroda zapiera dech w piersiach.

Impreza skierowana jest głównie do młodych podróżników, którzy mają czas i chęć aby podróżować kreatywnie. Jednak nie brak też osób, które odkrywają w sobie drugą młodość. Najstarszym uczestnikiem jest 56-latek z Czech.

Jak sprawdzić czy są jeszcze wolne miejsca? Wystarczy odwiedzić stronę internetową imprezy.
Jeździsz autostopem?
29%

tak, to dobra zabawa

8%

tak, ale tylko jeśli zmusi mnie sytuacja

23%

teraz nie, ale kiedyś mi się zdarzało

40%

nie, to niebezpieczna forma podróży

zakończona

łącznie głosów: 257