stat

Bezpłatne treningi bokserskie dla wszystkich chętnych w nowym klubie

10 października 2018, 6:00
Marcin Dajos

North Punchers Gdynia to nowy klub bokserski. Ma różnić się tym od innych, że zamierza za darmo prowadzić treningi dla wszystkich chętnych. Inauguracyjne zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 18 w YMCA przy ul. Żeromskiego zobacz na mapie Gdyni. Dostępnych jest około 40 miejsc. Zgłoszenia internetowe.KLUBY BOKSERSKIE W BAZIE TROJMIASTO.PL

Grupa przyjaciół postanowiła stworzyć w Trójmieście nowy klub bokserski. North Punchers Gdynia ma już rozplanowany harmonogram treningów, teraz poszukuje chętnych, którzy interesują się pięściarstwem i chcą spróbować tego sportu.

Dlatego zapraszają na otwarty, bezpłatny trening, który obędzie się w sobotę, o godz. 18 w YMCA przy ul. Żeromskiego. zobacz na mapie Gdyni. W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy chętni, bez podziału na płeć, wiek oraz umiejętności. Poprowadzi je Konstantyn Ostrożnoj. Wymagane jest internetowe zgłoszenie, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. W sali zmieści się około 40 osób.

IWONA GUZOWSKA NAMAWIA: ODKRYJ W SOBIE NATURĘ WOJOWNIKA. SPRAWDŹ, JAKIE KORZYŚCI MOŻE PRZYNIEŚĆ TRENING BOKSERSKI

Ukraiński trener pracował m.in. w Sako Gdańsk. Karierę pięściarską rozpoczynał w ojczyźnie, gdzie był mistrzem Kijowa. Startował także w czempionacie Ukrainy czy w różnych zawodach międzynarodowych. Jest absolwentem Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu w Kijowie, który ukończył z tytułem magistra biomechaniki sportowej. Trenerem został w 2003 roku, pracował z reprezentantami naszych wschodnich sąsiadów, jak: Aleksander Prichodko, Roman Tiszczenko, Julian Miglazow, Andrij Direew Aleksej Siwokozow czy Wladimir Gordienko.

- Wraz z dwoma kolegami trenujemy amatorsko boks już kilkanaście lat. Przeszliśmy przez różne, trójmiejskie kluby, w jednym z nich poznaliśmy się. W międzyczasie chodziliśmy na zajęcia do Konstantego i pojawił się pomysł, aby stworzyć klub. Jesteśmy czynni zawodowo, prowadzimy własne biznesy, a boks to po prostu hobby. Na razie finansujemy klub z własnej kieszeni, dlatego nie myśleliśmy o składkach od klubowiczów. Działamy jako stowarzyszenie, nie jest to projekt ukierunkowany na korzyści finansowe, chcielibyśmy propagować sport oraz uczyć boksu na najwyższym poziomie - mówi Jarosław Krzemiński, członek zarządu North Punchers Gdynia.
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest strój sportowy oraz zmienne obuwie. Dobrze jeśli uczestnicy będą posiadali własne rękawice bokserskie, ale nie jest to warunek konieczny. Tym bardziej dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki w tej dyscyplinie.

Jeżeli nam się spodoba, to kolejne treningi, począwszy od 16 października, odbywać się będą cyklicznie, we wtorki i w czwartki, w godz. 19:45-21:00 oraz w soboty, w godz. 13:00-14:30 w YMCA.

- Co do trenera, to jego charakterystyka pracy mocno przewyższa poziom trójmiejskiego boksu. Uczy pięściarstwa bardziej technicznego. Dlatego też warto przyjść na zajęcia z nim i zobaczyć, jak wygląda boks na wysokim poziomie. Zapewniam, że w treningu odnajdą się tak zaawansowani pięściarze, jak i amatorzy, którzy np. nauczą się kroków czy innych podstaw - dodaje Krzemiński.
POZNAJ ZASADY WALK BIAŁYCH KOŁNIERZYKÓW

Zobacz jak wyglądają gale dla bokserów-amatorów
Czy chciałbyś/chciałabyś uprawiać amatorsko boks?
28%

tak, już teraz wiem gdzie zacznę

29%

chcę, ale jeszcze muszę się do tego przekonać

16%

lubię boks, ale tylko w telewizji

27%

nie chcę

łącznie głosów: 173