stat

'Białe kołnierzyki' w ringu - nie tylko boks

8 czerwca 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Sumowski

Ring3City Gdańsk zaprasza na sobotnią galę White Collar Boxing, czyli pojedynki "białych kołnierzyków". W karcie walk są cztery pojedynki bokserskie i dwa w formule muay thai. W ringu zmierzą się kompletni amatorzy, którzy na co dzień zajmują się prawem, medycyną czy pracą w branży IT. Wstęp dla widzów w cenie 30 zł. Pierwszy gong o godz. 19.White Collar Boxing Night to wydarzenie, na które zawsze czeka wielu kibiców sportów walki w Trójmieście. Od 2015 roku odbyło się już dziesięć edycji, a każda z nich napisała osobną historię.

- Sam pomysł został zaczerpnięty z Wielkiej Brytanii, gdzie odbywały się pierwsze walki "białych kołnierzyków". Do ringu wychodzą ludzie, którzy nie trenują sztuk walki nawet amatorsko, a hobbystycznie, dla podtrzymania formy i poprawy zdrowia. Tutaj mogą sprawdzić się w realnej walce i przekonać się, jak to jest uczestniczyć w prawdziwej gali - mówi nam organizator, Marcin Marczak.
Podczas sobotniej gali w stoczniowej hali przy ul. Doki 1/32B zobaczymy cztery walki bokserskie i dwa pojedynki w formule muay thai. Uczestniczy gali to osoby, które na co dzień trenują w Ring3City. Wśród nich są: biznesmeni, prawnik, student medycyny, instruktor jeździectwa czy pracownicy branży IT.

Zobacz film z premierowej gali Białych Kołnierzyków w Gdańsku z 2015 roku.


- Rzadko proponujemy walki zawodnikom z zewnątrz. Na gali pojawią się ludzie, których znamy. Dzięki temu mogliśmy ich zweryfikować i dobrać tak, aby uniknąć nierównych walk i nokautów. Taki zresztą zdarzył się na naszej gali tylko raz na jakiejś sto pojedynków. Zresztą walki odbywają się w dużych kaskach i w rękawicach 16-uncjowych, typowo sparingowych - wyjaśnia Marczak.
Pojedynki składać się będą z trzech rund po 2 minuty, z minutowymi przerwami. To skrócony i bezpieczny dystans dopasowany do możliwości uczestników i czasu, jaki mieli na przygotowanie się do walk. Nad wszystkim czuwał będzie doświadczony sędzia. W razie knock-downów, liczenie odbywać się będzie nie jak w profesjonalnym boksie - do dziesięciu, a do ośmiu. Organizator zadbał także o opiekę medyczną.

Bilety na galę dostępne są w klubie Ring3City w cenie 30 zł. Szczegółowe informacje na temat gali pod nr. tel. 531-601-356.

Karta walk
Tomasz Szymkiewicz - Michał Domagalski, Krzysztof Hirsz - Kamil Jędrzejczak, Filip Falkiewicz - Paweł Gumkowski, Damian Piworowicz - Artur Lidwyczyński, Matek Milewski - Dmytro Khloponin, Arkadiusz Szeptycki - Jarosław Garkowski
Czy zdecydowałbyś się na udział w bokserskiej gali "białych kołnierzyków"?
58%

zdecydowanie, to byłoby ciekawe doświadczenie

21%

może, gdybym miał czas na przygotowanie

2%

nie, jeśli sporty walki to tylko czysto treningowo

19%

zdecydowanie nie, to w ogóle mnie nie interesuje

zakończona

łącznie głosów: 81