Bieg Europejski na lotnisku w Kosakowie

7 maja 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Sumowski
W tym roku Bieg Europejski odbędzie się na nowej trasie. Jego uczestnicy rywalizować będą nie na głównych ulicach Gdyni, a na terenie lotniska. Więcej zdjęć (2)

W tym roku Bieg Europejski odbędzie się na nowej trasie. Jego uczestnicy rywalizować będą nie na głównych ulicach Gdyni, a na terenie lotniska.

fot. gdyniasport.pl

W tym roku Bieg Europejski odbędzie się na nowej trasie. Jego uczestnicy rywalizować będą nie na głównych ulicach Gdyni, a na terenie lotniska.

fot. gdyniasport.pl

W niedzielę o godz. 15 rozpocznie się Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim. Start w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni na dystansie 10 km po raz pierwszy odbędzie się na terenie Portu Lotniczego Gdynia - Kosakowo. Do czwartku można zapisać się w cenie 60 zł. W piątek i sobotę wpisowe już 100 zł. Imprezie towarzyszyć będą marsz oraz biegi dla dzieci i młodzieży.Zapisz się do Biegu EuropejskiegoBieg Europejski z PKO Bankiem Polskim to drugi start w cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Jest organizowany z okazji Dnia Europy. Uczestnicy biegu głównego do pokonania będą mieli trasę liczącą 10 km.

Po raz pierwszy rywalizacja odbędzie się nie na głównych ulicach miasta, ale w części cywilnej Portu Lotniczego Gdynia - Kosakowo, ul. gen. W. Andersa. Start nastąpi o godzinie 15 i będzie miał charakter falowy, co oznacza, że poszczególne strefy będą startowały w odstępach trwających od 1 min do 4 min. Start poszczególnych stref będzie sygnalizowany oddzielnym sygnałem dźwiękowym startera.

Przygotowana trasa jest płaska i prosta. Brak podbiegów to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy marzą o pokonaniu rekordu życiowego. Bez wątpienia "lotniskowa" trasa biegu będzie temu sprzyjała. Niewykluczone więc, że zwycięzcę ujrzymy na mecie po niespełna 30 min. Zupełnie nowe miejsce rozegrania imprezy to z pewnością olbrzymia gratka nie tylko dla fanów lotnictwa, ale również miłośników biegania w nietypowych miejscach.

Zapoznaj się z regulaminem zawodówObowiązuje limit czasu dla ukończenia biegu głównego, wynoszący 1 godz. i 45 min od momentu wystrzału startera oznajmiającego start ostatniej strefy. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe od 200 do 650 zł za miejsca 1-10 w kategoriach open kobiet i mężczyzn oraz 50 do 150 zł za miejsca na podium w kategoriach wiekowych.

Uczestnicy będą mogli dostać się na teren lotniska autobusem gdyńskiej komunikacji miejskiej.strong>Dedykowane dwie linie będą zatrzymywały się tuż przed bramą Portu Lotniczego w Gdyni-Kosakowie przy specjalnie stworzonym tymczasowym przystanku. Wszystko w niedalekiej odległości od startu i mety biegu. Dla zmotoryzowanych przygotowanych zostanie natomiast wiele miejsc parkingowych.

Zmienione zostają trasy autobusów linii 194 i 282. Autobusy linii 194 w kursach z Pogórza Górnego oraz z Suchego Dworu, w godz. ok. 10 - 17 kursować będą z zajazdem do Portu Lotniczego, od przystanku Maciejewicza 01 ul. Dąbka, Andersa do przystanku tymczasowego Port Lotniczy 01 i następnie powrót ul. Andersa na stałą trasę linii.

Odjazdy autobusów linii 194 od przystanku "Stare Obłuże 01" do placu Kaszubskiego zostają opóźnione o 9 minut.

Autobusy linii 282 w kursach z Domu Marynarza, w godz. ok. 8 - 15 kursować będą z zajazdem do Portu Lotniczego, od przystanku "Stare Obłuże 02" ul. Dąbka, Andersa do przystanku tymczasowego "Port Lotniczy 01" i następnie powrót ul. Andersa na stałą trasę linii.

Odjazdy autobusów linii 282 od przystanku "Maciejewicza 02" do Pogórza Górnego zostają opóźnione o 8 minut.


Zobacz naszą relację z ubiegłorocznego Biegu Europejskiego w Gdyni.


Wpisowe do czwartku włącznie wynosi 60 zł i uiścić je można wyłącznie w biurze zawodów w hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. 100 zł trzeba będzie zapłacić jeśli zdecydujemy się na zapisy w piątek lub sobotę. Biuro będzie czynne do godz. 20 i do soboty wydawać będzie pakiety startowe.

Imprezie towarzyszyć będą: młodzieżowy marsz nordic walking, marsz europejski oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Wpisowe na marsz europejski wynosi w zależności od terminu 40 lub 50 zł, a zapisy w najmłodszych kategoriach to koszt wynoszący 1 zł. Pierwsze starty zaplanowano od godz. 9.

Sprawdź szczegółowy harmonogram Biegu EuropejskiegoPrzypomnijmy, że w ramach PKO Grand Prix Gdyni odbędą się jeszcze Nocny Bieg Świętojański (28/29 czerwca) oraz Bieg Niepodległości (11 listopada).

Opinie (53) 5 zablokowanych

 • Lotnisko... Serio? (3)

  Szkoda liczyłem że przebiegnię się w swoich nowiutkich butach do biegania przez sam środek Gdyni. Myślałem też nad założeniem śmiesznego stroju klauna bądź strusia hehe hehe.. Ahh te moje korpo zachcianki.

  • 28 42

  • a ty ciągle to samo trollu onr-owski. (1)

   melduj jarkowi. zrób mu to co lubi.

   • 11 4

   • Zrobię tobie. Hahaha

    • 0 5

  • 60% popracia w Gdańsku ma PO wiec jak trol to POwski :)

   • 4 4

 • Tylko uważajcie na JumboJety bo tam często siadają. (1)

  • 33 9

  • Tylko nie sikać na trawę!

   Ostatnio najczęściej lądowały An124 - ciut większe od Jumbo.

   • 3 4

 • W końcu na coś się przydało te lotnisko

  Dzięki Panie Szczurek!

  • 67 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.