Bieg Europejski w Gdyni przesunięty na 29 listopada

20 marca 2020, 12:00
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

Zbadali wpływ izolacji w czasie pandemii

Bieg Europejski na skwerze Kościuszki w Gdyni, który pierwotnie miał odbyć się 10 maja, został przesunięty na 29 listopada br. Powód to koronawirus. Internetowe zapisy w cenie 45 i 50 zł są wciąż otwarte.Bieg Europejski w Gdyni - zapisy


Biegowe Grand Prix Gdyni - zapisyKoronawirus nadal daje znać o sobie. Po zamknięciu niemal wszystkich placówek oraz odwołaniu imprez sportowych przyszła również pora na Bieg Europejski. Impreza odbędzie się 29 listopada br., a nie 10 maja, jak planowano w pierwszym terminie.

Na Grand Prix Gdyni co roku składa się cykl czterech biegów ulicznych. Tegoroczną organizację Gdyńskie Centrum Sportu zleciło agencji Sport Evolution.

- Dziękujemy w tym miejscu władzom Gdyni za szybkie porozumienie i umożliwienie wyznaczenia nowego terminu zawodów. W ten sposób chcąc utrzymać europejski charakter imprezy. W aktualnej sytuacji wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby Bieg Europejski mógł odbyć się w dotychczas planowanym terminie. Chcąc uniknąć odwołania wydarzenia w ostatniej chwili, a także dążąc do zaoferowania możliwie elastycznej polityki w stosunku do aktualnie zarejestrowanych zawodników, zdecydowaliśmy się podjąć tę decyzję z dużym wyprzedzeniem - czytamy w komunikacie organizatorów.

Odwołane imprezy i zajęcia dla aktywnych oraz zamknięte obiektyRelacja z Biegu Urodzinowego Gdyni


Rejestracja do startu w zawodach pozostaje otwarta i będzie nadal prowadzona w portalu SlotMarket.pl. Koszta zapisów zostały niezmienione. Za udział na dystansach: 5 i 10 km zapłacimy 50 zł. W przypadku posiadania Karty Mieszkańca otrzymamy rabat 5 zł.

W stosunku do zawodników aktualnie zarejestrowanych do Biegu Europejskiego stosowana będzie następująca polityka:
  • Posiadacze karnetów na cały tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni utrzymują prawo startu w Biegu Europejskim w nowym terminie.
  • Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski zostaną automatycznie przepisane na zawody w nowym terminie. Nie wymaga to żadnego dodatkowego potwierdzenia startu.
  • Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mogą przenieść wniesioną opłatę startową na jeden z kolejnych biegów cyklu Grand Prix Gdyni w tym roku - nocny Bieg Świętojański lub Bieg Niepodległości. W tym celu prosimy o kontakt na adres info@gpxgdynia.pl.
  • Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mają prawo do bezpłatnego przepisania pakietu na inną osobę. Stosowne narzędzie do przepisania pakietu zostanie uruchomione w serwisie SlotMarket.pl na początku kwietnia br. Wówczas podamy dokładną instrukcję, w jaki sposób można przepisać pakiet.
  • Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie będą zainteresowane ani startem w imprezie w nowym terminie, ani przepisaniem pakietu na inną osobę, mogą ubiegać się o zwrot opłaty startowej w terminie do końca marca br. W tym celu prosimy o przesłanie stosownej wiadomości na adres info@gpxgdynia.pl.
  • Liczymy na zrozumienie dla tej decyzji i głęboko wierzymy, że już w czerwcu spotkamy się na nocnym Biegu Świętojańskim, a przełożenie Biegu Europejskiego pozwoli nam wszystkim cieszyć się bieganiem w bezpiecznej, radosnej atmosferze i stanie się swoistym zakończeniem tego trudnego dla nas wszystkich sezonu biegowego.


Bieg Urodzinowy w Gdyni - relacjaAktualny kalendarz Grand Prix Gdyni 2020 przedstawia się następująco:

  • Bieg Urodzinowy - 16 lutego 2020 r.;
  • PKO Bieg Świętojański (nocny) - 27 czerwca 2020 r.;
  • PKO Bieg Niepodległości - 8 listopada 2020 r.
  • Bieg Europejski - 29 listopada 2020 r.

dak.