stat

Bieg Kobiet przyciągnął do Gdyni tłumy

1 maja 2016 (artykuł sprzed 3 lat)
mik

Ponad 950 pań wzięło udział w Biegu Kobiet na Bulwarze Nadmorskim. W porównaniu w poprzednią edycją imprezy liczba uczestniczek wzrosła prawie trzykrotnie. Tym razem najlepsza okazała się Kamila Pobłocka, która wyprzedziła swoją siostrę Katarzynę. W zawodach wystartowało także 9 mężczyzn, a pierwszy z nich na mecie pojawił się ponad 2 minuty po triumfatorce.Zawody w Gdyni były trzecią odsłoną ogólnopolskiego cyklu w tym roku. Wcześniej Bieg Kobiet odbył się Świdnicy oraz Wrocławiu. Według zamysłu organizatorów impreza ma aktywizować kobiety do uczestnictwa w zawodach biegowych, propagować ruch wśród kobiet zaangażowanych w macierzyństwo i integrować panie bez względu na wiek. Promuje także profilaktykę przeciwko nowotworom piersi.

Przed rokiem w gdyńskim Biegu Kobiet wystartowało ponad 300 uczestniczek, a pierwsza na mecie zameldowała się doskonale znana w trójmiejskim środowisku biegaczy Małgorzata Tuwalska.

SPRAWDŹ JAK WYGLĄDAŁA PIERWSZA EDYCJA KOBIECEGO BIEGU

Tym razem na Bulwarze Nadmorskim zjawiło się ponad 950 kobiet, które oprócz klasyfikacji open podzielone były także wiekowo w czterech kategoriach. Wśród wszystkich uczestniczek bezkonkurencyjne okazały się siostry Pobłockie z Lęborka, które na 5-kilometrowej trasie nie dały szans rywalkom.

Pierwsza na metę wpadła Kamila, która z czasem 17:09 triumfowała w 2. gdyńskim Biegu Kobiet. 8 sekund dołączyła do niej Katarzyna Pobłocka. 3. miejsce zajęła Bożena Macijewska,a zaraz za podium znalazła się Elżbieta Tuwalska, czyli siostra bliźniaczka ubiegłorocznej zwyciężczyni, której tym razem zabrakło w Gdyni.

Najlepsza piątka gdyńskiego Biegu Kobiet
kolejno: miejsce, imię i nazwisko, klub, czas
1. Kamila Pobłocka UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork 17:09
2. Katarzyna Pobłocka UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork 17:17
3. Bożena Macijewska Runeda 17:25
4. Elżbieta Tuwalska LKS Zantyr Sztum 17:42
5. Tatiana Kukiełko AZS Uniwersytet Gdański 17:49

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI BIEGU KOBIET

W zawodach gościnnie wystartowało także dziewięciu panów, którzy mimo iż bieg był poświęcony płci pięknej, zostali uwzględnieni w klasyfikacji końcowej. Najszybszy z nich, Dawid Mach pokonał trasę w czasie 19:13.

Tegoroczne Biegi Kobiet firmowane są hasłem Zawsze Pier(w)si. Cykl zakończą zawody w Poznaniu, które odbędą się 1 października.

mik