Bieg Morskiego Komandosa w Kolibkach

25 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
mad
Uczestnicy Biegu Morskiego Komandosa spotykają na drodze różnego rodzaju przeszkody. Więcej zdjęć (1)

Uczestnicy Biegu Morskiego Komandosa spotykają na drodze różnego rodzaju przeszkody.

fot. adventurepark.pl

Uczestnicy Biegu Morskiego Komandosa spotykają na drodze różnego rodzaju przeszkody.

fot. adventurepark.pl

Po raz siódmy odbędzie się Bieg Morskiego Komandosa. W sobotnim biegu głównym, liczącym 21 kilometrów trasy przez piaski, błota, kanały oraz dwa katorżnicze tory przeszkód weźmie udział blisko 1000 osób. Początek zmagań o godz. 4:40, a zapisy zostały już zamknięte. Impreza jest rozbita na dwa dni. W niedzielę odbędą się Operacja Rekrut oraz Bieg Małego Komandosa. Do nich można dopisać się w biurze zawodów, tuż przed startem. Impreza odbędzie się w Adventure Park Gdynia Kolibki.Bieg Morskiego Komandosa to jeden z najbardziej ekstremalnych biegów terenowych w Polsce, który mocno i na stałe wpisał się do kalendarza imprez biegowych. Impreza organizowana jest przez Adventure Park Gdynia Kolibki, JW Formoza oraz przy współpracy z miastem Gdynia.

Bieg główny, który zaplanowano na sobotę, składa się z siedmiu kategorii. Miłośnicy mocnych doznań w militarnym klimacie tradycyjnie startują w kategorii Hard lub jeszcze mocniejszym wariancie - Hard historyczny - którego dodatkowym utrudnieniem jest godzina startu wyznaczona na 4:40. Oba biegi na odcinku 21 km, w bardzo urozmaiconym terenie z odcinkiem wodnym, plażowym oraz licznymi przeszkodami w postaci koryt rzecznych, kanałów i słynnej "Katorgi".

Tak przed dwoma laty wyglądał Bieg Morskiego Komandosa.


Amatorom imprez sportowych, którzy zaczynają przygodę z biegami terenowymi, ale także tym, którzy lubią rozwinąć prędkość na krótszym dystansie, organizatorzy polecają pakiet Sprint lub Rekrut i powstałą w 2016 roku kategorię - Sprint historyczny. Wymagająca, aczkolwiek krótsza, bo wynosząca 11 km trasa, do pokonania w stroju sportowym lub - w przypadku wersji historycznej - w umundurowaniu.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PLAN IMPREZY

Dzień po zmaganiach dorosłych, co roku organizowany jest Bieg Małego Komandosa, w którym najmłodsi mogą spróbować swoich sił pokonując część trasy BMK.

Zapisać się można już jedynie na niedzielną Operację Rekrut oraz Bieg Małego Komandosa. Dokonamy tego przed startem. Koszt udziału w rekrucie to 129 zł, a w Małym Komandosie 39 zł.

Baza imprezy znajdować będzie się w Adventure Park Gdynia Kolibki, ul. Bernadowska 1, a start do biegu na plaży w rejonie ujścia potoku Swelina Gdynia - Kolibki. Mata zaś zostanie usytuowana w Adventure Park Gdynia Kolibki. Odległość pomiędzy bazą imprezy a linią startu wynosi 500 metrów, zakładany czas przejścia z bazy na linię startu wynosi maksymalnie 10 minut.

mad