Bieg Niepodległości. Grand Prix Gdyni

8 listopada 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
mad

Ponad 5900 nazwisk znajduje się na liście startowej Biegu Niepodległości. Impreza, która odbędzie się tradycyjnie 11 listopada, czyli w sobotę, będzie ostatnią odsłoną tegorocznego PKO Grand Prix Gdyni. Uczestnicy, dzięki białym i czerwonym koszulkom dołączonym do pakietu startowego, utworzą przed wybiegnięciem na trasę wielką flagę Polski. Początek biegu głównego na skwerze Kościuszki o godz 15. Do startu można zgłosić się jeszcze w czwartek i w piątek w biurze zawodów. Kosztu udziału wyniesie wówczas 100 zł.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Liczba uczestników czterech imprez biegowego PKO Grand Prix Gdyni przekracza już 27 tys. Każda z nich zawiera starty młodzieżowe, bieg malucha i marsze nordic walking oraz główny bieg na dystansie 10 km. Do ostatniego z nich zgłosiło się na sobotę już ponad 5900 osób.

Lista ta może powiększyć się jeszcze w czwartek i w piątek. Zgłoszeń będzie można dokonać w biurze zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, ul. Olimpijska 5/9 w godzinach 15-20. Organizator zastrzega, iż w tych dniach zarejestrowanych zostanie tylko pierwsze 150 osób, które uiszczą opłatę startową w wysokości 100 zł. W tym miejscu do odbioru będą także pakiety startowe.

Trasa ostatniej, tegorocznej odsłony Brand Prix Gdyni przebiegać będzie następująco: start - skwer Kościuszki na wysokości ORP "Błyskawica", skwer Kościuszki - aleja Jana Pawła II - Jerzego Waszyngtona - św. Piotra - Tadeusza Wendy - Bernarda Chrzanowskiego - Polska - Janka Wiśniewskiego - Jana z Kolna - Tadeusza Wendy - Portowa - plac Kaszubski - Świętojańska - Józefa Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - aleja Jana Pawła II - skwer Kościuszki, meta - skwer Kościuszki na wysokości ORP "Błyskawica".

Po zakończeniu Biegu Głównego zostaną przyznane i wręczone następujące nagrody: puchary za zajęcie od 1. do 10. miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, puchary za zajęcie od 1. do 3. miejsca w klasyfikacji kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych, pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników, którzy w prawidłowy sposób wystartowali oraz ukończyli Bieg Główny, pieniężne za zajęcie poszczególnych miejsc według klasyfikacji od 50 do 650 zł.

Tak wyglądał Bieg Niepodległości w 2016 roku.

mad