Bieg Pocztowca i Chód z Listonoszem 5 września. Ruszyły zapisy

10 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent

KL Lechia Gdańsk

Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej odbędzie się po raz 55. Więcej zdjęć (1)

Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej odbędzie się po raz 55.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej odbędzie się po raz 55.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

W sobotę, 5 września, na Podwalu Staromiejskim odbędzie się 55. Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej i 3. Bieg Pocztowca. Każdy chętny może wystartować w biegu na 5 km oraz w bezpłatnym prologu "Chód z listonoszem" na 1000 m. Internetowe zapisy do tego pierwszego prowadzone są do 3 września, a zgłoszenia na prolog przyjmowane są do 29 sierpnia. Ponadto imprezie towarzyszyć będą: mistrzostwa Polski U-23, mistrzostwa regionu młodzików i młodziczek, chód juniorów czy mistrzostwa Polski weteranów.Chód z Listonoszem - zapisy


Bieg Pocztowca - zapisyKlub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk po raz ósmy przeprowadzi Puchar Poczty Polskiej. Impreza ma 55-letnią historię. Klub zachowuje formułę festiwalu chodu sportowego, ale coraz bardziej otwiera imprezę na amatorów. Najpierw wprowadzono ogólnodostępny "Chód z Listonoszem", a od dwóch lat program wzbogacony jest o konkurencję, która nie jest związana z chodem. W sobotę, 5 września, o godz. 13 po raz trzeci w historii imprezy rozegrany zostanie Bieg Pocztowca.

Do pokonania będzie dystans 5 km. Limit wynosi 35 minut. Zgłosić się mogą wyłącznie osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończone 16 lat. Trasa zostanie poprowadzona na dwóch pętlach o długości 2,5 km. Start i meta przy ul. Podwale Staromiejskie przy pomniku "Tym, co za polskość Gdańska". Następnie uczestnicy biec będą ulicami: Podwale Staromiejskie, Grodzka, Bartoszewskiego (Muzeum II Wojny), Wałowa, Rybaki Górne, Krosna, Stare Domki, Sieroca, Tartaczna, Olejarna, Browarna, Refektarska, Stolarska, Podwale Staromiejskie.

Marzena Kabała przebiegła 5 km w stroju listonoszki, w mundurze, spódnicy i pod krawatem


W związku z ograniczeniami sanitarnymi w tegorocznej imprezie przygotowanych jest 250 miejsc. Zapisy internetowe prowadzone będą do 29 sierpnia. 70 zł zapłacić będzie można po 30 sierpnia. Jeśli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, będzie można zapisać się tylko za pośrednictwem e-mail: s.lange@.onet.eu.

- Będzie to pierwszy realny bieg i chód w przestrzeni publicznej Trójmiasta po otwarciu możliwości realizacji imprez sportowych w ramach zaleceń sanitarnych w następstwie COVID-19 - mówi Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.

54. Puchar Poczty Polskiej - relacja, galeria foto z 2019 rokuDla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe, jednak ich wartość zostanie przedstawiona w późniejszym terminie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w kategorii open kobiet i mężczyzn za cztery pierwsze miejsca po: 500, 400, 300 i 200 zł, a także w 11 grupach wiekowych dla pań oraz w 14 dla panów dla najlepszych trójek po: 150, 100 i 50 zł. Każda uczestniczka i uczestnik biegu otrzyma pakiet sponsorski, który nie łączy się z opłatą wpisową: koszulkę techniczną i medal Biegu Pocztowca na mecie.

Zobacz, jak wyglądała rywalizacja dla wszystkich chętnych w Chodzie z Listonoszką i Listonoszem


Po raz siódmy odbędzie się "Chód z Listonoszem". Start 5 września o godz. 13:45. Całkowicie bezpłatnie mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Do pokonania będzie tradycyjnie 1000 metrów. Przygotowano również 250 miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulki, medal, a na mecie pakiet regeneracyjny. Będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Nie będzie prowadzona klasyfikacja ani mierzony czas.

- Prolog wyraża formułę "Sport dla Wszystkich, Zdrowie dla Każdego", dlatego nie przewidujemy indywidualnych zwycięzców. Zwycięzcami będą wszyscy, którzy dołączą do nas, staną na starcie i osiągną metę w dowolny sposób. Prolog będzie okazją do spotkania z popularnymi sportowcami. Poprowadzą go liderzy w tradycyjnych strojach pocztowych - dodaje Stanisław Lange.

53. Puchar Poczty Polskiej - relacja, galeria foto z 2018 rokuZapisy prowadzone są drogą elektroniczną do 3 września. Jeśli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, akces będzie można zgłosić także 4 września oraz w dniu startu, w biurze zawodów w Zespole Szkół Łączności.

W części przeznaczonej dla zawodniczek i zawodników trenujących chód sportowy w tegorocznym programie 55. Pucharu Poczty Polskiej znajdą się: chód 20 km kobiet i mężczyzn Open, chód 20 km mistrzostwa Polski U-23 (Lotos Cup), mistrzostwa regionu młodzików i młodziczek 3 km (lotto Cup), chód juniorów 10 km i mistrzostwa Polski weteranów.