Bieg po schodach na ostatnie piętro najwyższego wieżowca w północnej Polsce

26 listopada 2019, 15:00
dak.

Lotos PKH Gdańsk

W niedzielę, 1 grudnia, o godz. 8:30 rozpocznie się impreza biegowa w najwyższym budynku w północnej Polsce, liczącym 156 metrów Olivia Star. Biegnący po schodach będą mogli pokonać dystans 34 pięter raz bądź trzy razy, w umundurowaniu lub bez albo przebiec jak najdłuższą trasę w 120 minut. Do końca wtorku trwają internetowe zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszt udziału waha się od 39 do 199 zł z zależności od konkurencji. Na starcie pojawią się m.in. hokeiści Lotosu PKH Gdańsk czy Włoszka Cristina Bonacina, zajmująca aktualnie czwartą pozycję w światowym rankingu towerruningu.Star Challenge - zapisyPo raz drugi areną zmagań Star Challenge będzie najwyższy na Pomorzu budynek Olivia Star. Biegacze podejmą wyzwanie pokonania 34 pieter o łącznej liczbie 723 schodów.

Rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach: Star Sprint, w którym zawodnicy ścigać się będą z poziomu zero, finiszując na 34. piętrze; Star Ultra, podczas którego uczestnicy pokonają 34 piętra trzy razy; Mundurowy Star Sprint wymagający zmierzenia się z dystansem Sprint w pełnym umundurowaniu; Star Challenge, gdzie przez 120 minut należy przebiec jak najwięcej pięter; a rywalizację zamknie Puchar Rezydentów Olivia Business Centre, w którym trzyosobowe zespoły firmowe powalczą o unikatowe trofeum wykonane przez Niewidome Dzieci z Ośrodka w Sobieszewie. Można również zapisać się do dwóch lub trzech biegów jednocześnie.

- Skala trudności i wyjątkowość wyzwania Star Challenge sprawiają, że sportowe oblicze Gdańska nabiera nowego wymiaru, a dla biorących udział w rywalizacji śmiałków chwila startu staje się wielką próbą charakteru i sprawdzianem możliwości. Popularność pierwszej edycji wydarzenia umocniła nas w przekonaniu, że Star Challenge na stałe wpisze się w przedświąteczną tradycję miasta, przyciągając na start wielu zawodników z całej Europy - tłumaczy Dagmara Rybicka, manager ds. komunikacji Olivia Business Centre.
Archiwalny materiał Star Challenge z 2018 roku

Internetowe zapisy trwają do końca środy. Liczb miejsc jest ograniczona, a w zależności od zainteresowania będzie można je rezerwować również na miejscu wydarzenia. Za udział w Start Sprint zapłacimy 79 zł, Start Ultra - 99 zł, Mundurowy Star Sprint - 39 zł, Star Challenge - 169 zł, Puchar Rezydentów - 199 zł.

- Celem wyścigu Star Challenge jest pomoc. Każdy, kto stanie na starcie i pokona poszczególne piętro Olivia Star, wesprze tym samym podopiecznych Ośrodka Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka Niewidomego i Niedowidzącego w Sobieszewie. Uzyskana kwota pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych dzieci będących pod opieką placówki - dodaje.

Start Challenge - relacja z poprzedniego roku


Ambasadorem biegu jest po raz drugi Piotr Łobodziński, najbardziej utytułowany towerrunner globu. Mistrz świata, Europy i Polski oraz czterokrotny zdobywca Pucharu Świata jest również zwycięzcą słynnych biegów na Emipre State Building w Nowym Jorku oraz na Wieżę Eiffla w Paryżu. Pojawi się również Piotr Suchenia, zwycięzca najbardziej ekstremalnych maratonów na obu biegunach, który jest również drużynowym mistrzem świata z Perth. W gronie znalazła się również Blanka Turska, czyli drifterka, która w tym roku została wicemistrzynią Polski w klasie Women. Swój start potwierdziła Włoszka Cristina Bonacina, zajmująca aktualnie czwartą pozycję w światowym rankingu.

- Udział Cristiny w Star Challenge jest największą niespodzianką tej edycji. Właściwie do samego końca nie mieliśmy pewności, czy jedna z najbardziej utytułowanych towerrunnerek świata stanie na starcie w Gdańsku. To dla nas wielkie wyróżnienie, ponieważ biegaczka tej klasy wybiera najbardziej prestiżowe imprezy sygnowane przez Międzynarodową Federację Towerrunning, która po raz drugi przyznała nam patronat - podkreśla Rybicka.
Na starcie zawodów zagoszczą też hokeiści Lotosu PKH Gdańsk, którzy podejmą wyzwanie pokonania 34 pięter w rekordowym czasie. Warto dodać, że wszyscy pobiegną w pełnym wyposażeniu meczowym.

Bieganie po schodach budynków jest w ostatnich latach popularne. Przede wszystkim bardzo dobrze wpływa na kondycję. Jednym z najpopularniejszych wyścigów tego typu jest Empire State Building Run Up w Nowym Jorku.

Program minutowy:

08:30 Start kat. Star Challenge
08:30-13:00 Praca biura zawodów
09:00 Start kat. Star Sprint
10:00 Start kat. Mundurowy Star Sprint
10:20 Start kat. Star Ultra

dak.