Biegając po schodach, wsparli niepełnosprawne dzieci

1 grudnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
as

Fantastyczna forma Ilony Gradus, oświadczyny na mecie i 10 tys. zł wybiegane dla ośrodka dla niewidomych dzieci w Sobieszewie - kolejny raz w najwyższym budynku na Pomorzu Olivia Star, należącego do kompleksu Olivia Business Centre, odbyły się mistrzostwa we wbieganiu po schodach - Star Challenge.Wydarzenie zapowiadaliśmy w oddzielnym artykule i kalendarzu imprez.

Były niespodzianki i nieoczekiwane zwroty akcji. Typowana na faworytkę kategorii Ultra Cristina Bonacina z Włoch musiała uznać sportową dominację Ilony Gradus, która na dobre zapisała się w historii biegu, zwyciężając również w kategorii Sprint.

Emocje towarzyszyły startującym i kibicom od samego rana. Jako pierwsi na starcie pojawili się biegacze kategorii Star Challenge, których celem było pokonanie jak największej liczby pięter w czasie 120 minut w najwyższym budynku Polski Północnej Olivia Star. Wśród pań triumfowała Olga Sobocińska, która wybiegała 11 okrążeń, na drugim miejscu uplasowała się Beata Dembińska, trzecie należało do Dominiki Witkowskiej.

W rywalizacji panów 16 razy na 34 piętrze meldował się Jacquard Jorsi z Francji, wyprzedzając Mariusza Klapendę i Łukasza Jozefiaka.

Najszybszą kobietą w kategorii Sprint okazała się Ilona Gradus, która z czasem 5 min 14 sek. zostawiła w tyle Katarzynę Butowską i Katarzynę Wróbel. Najszybszemu mężczyźnie pokonanie 180 metrów na 723 schodach zajęło 3 min i 47 sek. Tuż za nim na mecie pojawili się Kacper Mrowiec i Mickael Pourcelot.

W kategorii Ultra nie zawiedli faworyci. Na podium stanęły Ilona Gradus, Cristina Bonacina i Katarzyna Butowska. Kolejną statuetkę Star Challenge odebrał Mickael Pourcelot, wyprzedzając Pawła Zakowicza i Piotra Dembickiego.

W Pucharze Rezydentów Olivia Business Centre poza zasięgiem rywali okazał się zespół Air Help, w składzie Jan Meisner, Jakub Dulko i Ariadana Martines. Kolejne miejsca na podium zajęły dwie sztafety reprezentujące firmę Thyssenkrup. Walka była zacięta i wyrównana o nagrodę główną w tegorocznej edycji wydarzenia - rzeźbę wykonaną przez artystkę Alicję Stańską wraz z małymi podopiecznymi ośrodka w Sobieszewie.

Nie zabrakło też chwil wzruszenia. Były czerwone róże, muzyka, szampan, konfetti i oświadczyny na samym szczycie, na które zdecydował się uczestnik kategorii Mundurowych, strażak z Sobieszewa.

W kategorii Mundurowych wygrali Iwona Kowalska (6:51) i Piotr Dembicki (4:06)

- Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Olivia Business Centre. Połączenie rywalizacji sportowej z pasją do pomagania kolejny raz pod egidą Międzynarodowej Federacji Towerruning sprawiło, że na start do tego wyjątkowego biegu zgłosili się przedstawiciele Francji, Włoch, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski - komentuje Dagmara Rybicka, communication manager, OBC.
Podczas drugiej edycji Star Challenge udało się uzbierać ponad 10 tys. zł, które zostaną przekazane na wyrównanie szans edukacyjnych dzielnych podopiecznych Ośrodka dla Niewidomych Dzieci w Sobieszewie.

as