Biegi, które nie powodują korków. Trasa na Bulwarze Nadmorskim lub wirtualne

4 listopada 2020, 7:00
dak.

Bieg Niepodległości w Gdyni odbędzie się 7 i 8 listopada, w godz. 8-16, ale wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego na dwóch lub czterech 2,5-kilometrowych pętlach. To powrót do korzeni, gdyż do 2009 roku to właśnie tam głównie odbywały się wydarzenia dla biegaczy. To pierwsza impreza biegowa od dawna, która nie zakłóci ruchu ulicznego. Natomiast w Sopocie od 11 do 15 listopada potrwa Wirtualny Bieg Niepodległej. Wirtualny Bieg Niepodległości w Gdyni - zapisy


Wirtualny Bieg Niepodległej w Sopocie - zapisyNa Grand Prix Gdyni składają się tradycyjnie cztery biegi: Urodzinowy, Europejski, Świętojański i Niepodległości. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa tylko pierwsza z tych imprez odbyła się w tradycyjnej formie w lutym. Bieg Świętojański przeprowadzono w formule wirtualnej, czyli po zarejestrowaniu na specjalnej platformie każdy startował w dogodnym dla niego miejscu.

Bieg Niepodległości, który zaplanowano na 7 i 8 listopada, odbędzie się w formule hybrydowej. Na bulwarze Nadmorskim w Gdyni została wytyczona trasa 5 i 10 km. Zawodnicy będą pokonywali dwie lub cztery pętle po 2,5 km w godz. 8-16.

Start i meta będą znajdowały się przy Polance Redłowskiej, a dystans będzie rozciągał się niemal do plaży miejskiej, więc nie utrudni ruchu ulicznego.

- Chęć udziału w biegu hybrydowym wyraziło ok. 400 osób. Mogą one wystartować 7 lub 8 listopada, o dowolnej porze w godz. 8-15 i pokonać wybrany przez siebie dystans, a następnie odebrać medal i koszulkę. Z racji, że w imprezie jednocześnie może wziąć udział maksymalnie 250 osób, nie pozwolimy, by 251. uczestnik pojawił się na trasie. Będzie mógł pobiec dopiero po ukończeniu zawodów przez innego - mówi mam Michał Drelich, dyrektor Grand Prix Gdyni.
Przypomnijmy, że dystans początkowo miał przebiec przez skwer Kościuszki, ul. Świętojańską, al. Zwycięstwa, Centrum Nauki Experyment, PPNT Gdynia oraz al. Piłsudskiego.

Można rzec, że poniekąd to powrót do korzeni gdyńskich imprez biegowych. Jeszcze do 2009 roku takowe całkowicie odbywały się w na bulwarze, niekiedy zahaczając o ul. Piłsudskiego i Polankę Redłowską.

Zapisy zostały już zamknięte. Wciąż można wziąć jednak udział w Wirtualnym Biegu Niepodległości. Rozpoczyna się już w piątek, 6 listopada, i potrwa do środy, 11 listopada. Pozostały już ostatnie miejsca i atrakcyjne pakiety startowe przygotowane przez organizatorów. Rejestracji można dokonywać do czwartku, 5 listopada, na SlotMarket.pl. Koszt to 50 zł.

Biegi Niepodległości i Europejski w Gdyni w formule hybrydowej i wirtualnejFormuła biegu wirtualnego zakłada, że każdy może pobiec w dowolnym miejscu na świecie. Wyniki są zbierane na nowoczesnej platformie zaraz po jego ukończeniu. Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami monitorującymi naszą aktywność fizyczną: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, MapMyRun, Runkeeper, HealthMate, Rouvy, DecathlonCoach, TomTom, Movescount.

Warto wspomnieć, że za wysiłek włożony w pokonanie wybranego dystansu w biegu wirtualnym każdy zawodnik otrzyma specjalny, kolekcjonerski medal.

Starty w tegorocznych biegach Grand Prix Gdyni to także możliwość otrzymania punktów w programie lojalnościowym i zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Bieg Urodzinowy Gdyni 2020 - relacjaBieg Niepodległości na bulwarze Nadmorskim:
sobota
godz. 8-15 - godziny otwarcia Biura Zawodów (Gdynia Redłowo na Bulwarze Nadmorskim im. Feliska Nowowiejskiego)
godz. 8-16 - godziny otwarcia trasy

niedziela
godz. 8-15 - godziny otwarcia Biura Zawodów (Gdynia Redłowo na Bulwarze Nadmorskim im. Feliska Nowowiejskiego)
godz. 8-16 - godziny otwarcia trasy


Rekordy w mistrzostwach świata w półmaratonie. 5 tys. osób w biegu wirtualnymZ okazji święta narodowego Wirtualny Bieg Niepodległej organizuje także sopocki MOSiR przy współpracy z The North Event, ale w dniach 11-15 listopada. Symboliczny dystans to 4 km, ale można wybrać inny, podobnie jak formę aktywności.

- Wyniki zapisujemy na dowolnej aplikacji mobilnej, a następnie wysyłamy je do nas na adres e-mail: sport.mosir@use.pl. Forma jest dowolna, bo może być to bezpośredni link, zrzut ekranu, a nawet zdjęcie zegarka - mówi Krzysztof Walczak, współorganizator imprezy.
Na liście startowej pozostało ponad 300 miejsc. Zapisać można się drogą internetową za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl. Termin rejestracji upływa 15 listopada. Koszt udziału waha się od 29,99 do 49,99 zł, w zależności od formy wysyłki.

dak.