Biegi przeszkodowe OCR w Gdyni. Otwarcie nowego parku

2 marca 2020, 12:00
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

Ninja Challenge w Kolibkach. Podejmij wyzwanie w Biegun OCR

W sobotę, 7 marca, o godz. 12 na terenie Adventure Park w Gdyni odbędzie się otwarcie nowego parku do biegów przeszkodowych. Na trasach o długości od 1 do 5 kilometrów będzie można znaleźć wszelkie typy przeszkód. Gośćmi specjalnymi będą plasujący się na najwyższych miejscach w klasyfikacji mistrzostw Europy OCR: Leon Kofoed oraz Nikolaj Dam. Wstęp bezpłatny.Biegi przeszkodowe OCR opierają się na naturalnych i sztucznych przeszkodach terenowych, które wymagają szczególnego wysiłku i odporności do ich pokonania.

Ośrodek OCR Park jest zlokalizowany na terenie Adventure Park w Gdyni. Charakteryzuje się trasami treningowymi o różnym stopniu zaawansowania, licznymi terenowymi podbiegami, największą liczbą profesjonalnych konstrukcji dla zaawansowanych oraz początkujących biegaczy i dostępnością wszelkich typów przeszkód.

Treningi OCR Path w naszym cyklu Rusz się!Na oznakowanych trasach o długości od jednego do pięciu kilometrów można znaleźć wszelkie typy przeszkód, które pojawiają się na coraz bardziej popularnych Ninja Track, m.in. jak: kołowroty, leniwiec, snake, cuma, low rig, ninja rings, B Wall, Monkey Bar/Fly. Funkcjonuje również szatnia, przebieralnia, toalety i prysznice, obiekt jest częściowo oświetlony.

- Bazując na wielu latach doświadczeń organizacji biegów, stale rozbudowując bazę przeszkód, stworzyliśmy miejsce, w którym każdy będzie mógł trenować. Nieważne, czy dopiero rozpoczynasz, czy jesteś zawodnikiem, czy masz lat 5 czy 75, tutaj będziesz mógł właściwie dobrać rodzaj treningu dla swoich potrzeb - zapewniają organizatorzy.
Zobacz, jak wyglądały mistrzostwa Europy OCR w Gdyni w 2019 roku.

Już od ponad roku w tworzącym się obiekcie trenuje dziecięca grupa Gorillas, a trenerzy rozpoczęli także tworzenie grup treningowych dla dorosłych o różnym stopniu zaawansowania. Dodatkowo częstymi gośćmi są grupy treningowe z całego Trójmiasta i okolic. Zawodnicy mogą przygotować się do terenowych biegów z przeszkodami oraz dostosować plan treningowy do własnych potrzeb.

Warto dodać, że na terenie parku organizowane będą warsztaty z udziałem trenerów OCR, crossfit itp., a także szkolenia dla licencjonowanych sędziów Stowarzyszenia OCR Polska. W planach są również obozy i zgrupowania treningowe.

Mistrzostwa Europy w biegach z przeszkodami w Gdyni - relacja

- Obiekt nieustannie się rozrasta. Powstają nowe konstrukcje i udogodnienia dla korzystających z nich zawodników, a jeżeli czegoś nie znalazłeś - zgłoś nam - z chęcią zbudujemy kolejne przeszkody. Zapraszamy wszystkich fanów biegów przeszkodowych. Gwarantujemy - będzie się działo - dodają.
Oficjalne otwarcie z udziałem władz Miasta Gdynia odbędzie się w sobotę o godz. 14. Wcześniej, bo od godz. 12, będzie można przetestować przeszkody, a także posłuchać porad treningowych od trenerów. Gośćmi specjalnymi będą: Leon Kofoed oraz Nikolaj Dam, czyli zawodnicy OCR z Danii, plasujący się na najwyższych miejscach w klasyfikacji mistrzostw Europy.

W dniu otwarcia wstęp będzie darmowy. Następnie cena pojedynczego wejścia wyniesie 30 zł. Będzie można nabywać również karnety w cenie od 99 zł za miesiąc treningów.

Harmonogram:
12:00 - Zapoznanie z trenerem, możliwość przetestowania przeszkód, porady treningowe
14:00 - Oficjalne otwarcie z udziałem władz Miast Gdynia
15:00 - OCR PARK Challenge 1
16:00 - Zakończenie

dak.