Biegli po piwo z Brzeźna do Sopotu

12 kwietnia 2021
as

Ponad 50 osób wzięło udział w niedzielnym i dość nietypowym biegu. Na dystansie blisko siedmiu kilometrów zawodnicy biegli z Brzeźna do Sopotu, a na mecie czekał na nich medal i... piwo.


Wydarzenie pt. "Bieg po Piwo II (Grand Prix)" zapowiadaliśmy w naszym kalendarzu imprez. Druga edycja biegu po piwo odbyła się w niedzielę, 11 kwietnia 2021 r. Pandemia nie pokrzyżowała planów organizatorów, a sam bieg odbył się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

- Pierwsza edycja biegu po piwo odbyła się w listopadzie ub.r. W związku ze sporym zainteresowaniem postanowiliśmy raz jeszcze zorganizować to wydarzenie. Pandemia wciąż trwa, dlatego start wydarzenia ustawiliśmy od godz. 10 do godziny zamknięcia naszego sklepu - tak, żeby uniknąć zgromadzeń. Czas biegu liczy się od startu ze sklepu w Brzeźnie i kończy w sklepie w Sopocie - mówi Piotr Zeszutek, współorganizator wydarzenia.
Zawodnicy, którzy brali udział w biegu, musieli pokonać 7-kilometrowy dystans ze sklepu BimBeer w BrzeźnieMapka do sklepu BimBeer w SopocieMapka. Po drodze na śmiałków czekało sześć punktów kontrolnych, w których musieli pobrać odpowiednią pieczątkę. Na mecie oprócz medalu na zawodników czekał zestaw piw kraftowych od współorganizatora wydarzenia - sklepu BimBeer.

- Zdecydowałem się wziąć udział w tym wydarzeniu ze względu na to, że przede wszystkim lubię piwo i lubię biegać, co - jak się okazuje - nie wyklucza się. Ponadto od wielu miesięcy siedzimy w domu, dlatego dobrze było się dziś poruszać - mówi Adrian, którego spotkaliśmy na trasie biegu.
W biegu wzięło udział ponad 50 zawodników, co ze względu na trwającą pandemię jest całkiem niezłym wynikiem. By wziąć udział w wydarzeniu, trzeba było uiścić opłatę startową wynoszącą w przedsprzedaży 35 zł i 45 zł przed samym biegiem. Piwne Grand Prix przewiduje trzy biegi: 11 kwietnia, 19 września oraz 5 grudnia 2021 r.

as

Opinie wybrane


wszystkie opinie (94)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.