Biegowa Sztafeta Firm 2014

29 września 2014 (artykuł sprzed 6 lat)
Krzysztof Kochanowicz


W niedzielę 28 września, na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, odbyła się pierwsza edycja Sztafety Firm - imprezy biegowej organizowanej, jak wskazuje jej nazwa, z myślą o firmach działających na trójmiejskim rynku.Ideą Sztafety Firm, z uwagi na to, że bieg sztafetowy to klasyczne wyzwanie z zakresu team building, jest integracja pracowników poprzez dobrą zabawę i zespołową rywalizację.

- Postanowiliśmy zorganizować pierwszą na Pomorzu biegową sztafetę firm i jednocześnie połączyć działania team buildingowe, które służą wszechstronnemu rozwojowi poszczególnych firm i instytucji z akcją wspierającą realizację projektów, które wygrały w konkursie zorganizowanym dla pomorskich fundacji i stowarzyszeń - podkreśla Iwona Klafetka, organizatorka Sztafety Firm.

Nie inaczej było minionej niedzieli. Słabszym biegaczom żywiołowy doping kolegów dodawał skrzydeł, a ci silniejsi wylewali siódme poty, by choć trochę poprawić wynik swojej drużyny, w myśl zasady, że najskuteczniejsza jest praca zespołowa.

- Dzisiejsza impreza pokazała, że ludzie bardzo chętnie podejmują aktywność fizyczną, co nas, pracowników Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu bardzo cieszy - powiedział prof. Wojciech Ratkowski, uczestnik Sztafety Firm. - Jednak bardzo ważne jest to, by zwłaszcza na początku przygody z bieganiem mieć profesjonalne wsparcie, bo ruch niewłaściwie poprowadzony może prowadzić do zniechęcenia, a co gorsze, nawet do kontuzji, a tego chcielibyśmy uniknąć. Jeśli ktoś włącza się w tego typu imprezy, to powinien mieć przyjemność z tego, że startuje, że spotyka się z innymi. Zwycięstwo nie jest tutaj najważniejsze. Celem jest dobra zabawa z ukierunkowaniem na zdrowie i z tego właśnie powodu jako Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu chętnie włączamy się w takie przedsięwzięcia jak Sztafeta Firm".

Do biegu każda firma mogła zgłosić dowolną liczbę czteroosobowych drużyn, a w ich skład mógł wejść każdy, niezależnie od stanowiska zajmowanego w firmie i poziomu sportowego. Najliczniejsza okazała się reprezentacja firmy OPEC Gdynia, która wystawiła aż pięć drużyn. Równie imponująca była liczba firm, które zapisały się na liście uczestników. Na starcie trasy liczącej 2,5 kilometra stawiło się 27 firm, natomiast z dystansem pięciu kilometrów zmierzyły się 23 firmy. Wśród uczestników biegu nie zabrakło także Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, którą reprezentowali prof. Wojciech Ratkowski, prof. Kazimierz Kochanowicz, dr Mirosław Piątek oraz studentka Natalia Bartkowska.

Na dystansie 4x25 km w sztafecie mężczyzn zwyciężyła firma Wartsila (41:57), na drugim miejscu uplasowała się Polpharma (44:44), a na trzecim - Pomorska Kolej Metropolitalna (45:31). W sztafecie kobiet zwyciężyła Polpharma (53:34), drugie miejsce zajęła firma ASE (57:53) i trzecie - Artlife Centrum Okulistyczne (1:04:21). Z kolei wśród drużyn mieszanych na pierwszym miejscu uplasowała się firma Even Concept Sp. z o.o. (Gymnasion) (42:47), na drugim firma ASE (45:20) i na trzecim AWFiS (46:13).

Na dystansie 4x5 kilometrów w sztafecie mężczyzn zwyciężyła firma OPEC Gdynia (1:26:27), drugie miejsce na podium zajęła firma Lipczyński Sp. z o.o. (1:27:39), natomiast trzecie firma BMG Goworowski Sp. z o.o. (1:30:29). W sztafecie mieszanej na pierwszym miejscu uplasowała się Polpharma (1:30:35), na drugim Nordea IT Polska (1:32:22), zaś na trzecim firma Gazuno Langowski Sp. J. (1:35:17). Z pięcioma kilometrami zmierzyła się też jedna drużyna żeńska z firmy OPEC Gdynia, która ukończyła sztafetę w czasie 1:58:11.

W zabawie wzięła też udział sztafeta Trojmiasto.pl w składzie: Dagmara Owerczuk, Michał Dolny, Rafał Sumowski, Maciek Czarniak. Naszym kolegom udało się zająć 13 miejsce z czasem 48 min 45 s.

WYNIKI w sztafecie 4x2,5 km

WYNIKI w sztafecie 4x5 km

W zamyśle organizatorów biegowa rywalizacja przedstawicieli firm i instytucji ma być także spiritus movens dla realizacji projektów zgłoszonych do konkursu przez pomorskie pozarządowe stowarzyszenia i fundacje. O tym, które projekty uzyskają wsparcie finansowe - grant w wysokości 10 000 zł - zadecydują uczestnicy Sztafety Firm w głosowaniu internetowym.

GALERIA ZDJĘĆ 1; fot. Krzysztof Kochanowicz

GALERIA ZDJĘĆ 2; fot. Beata Zarach

Biegowa Sztafeta Firm


FunPage Sztafeta Firm
Wspólne bieganie:
58%

to dobry sposób na wymuszenie regularności ćwiczeń

16%

to dobry sposób na osiąganie coraz lepszych wyników

3%

to niepotrzebny stres wynikający z rywalizacji

23%

to popisywanie się przed sobą, a nie ćwiczenie dla przyjemności

zakończona

łącznie głosów: 62