stat

Panie biegały w Parku Oruńskim

8 marca 2020, 17:00
Rafał Borowski
Zobacz naszą relację z biegu Ladies Run 2020

Taneczna rozgrzewka, bieg parkowymi alejkami na dystansie 3 km, a na mecie medal i kwiatek dla każdej z uczestniczek. W niedzielne popołudnie, w Parku Oruńskim przy ul. Raduńskiej, odbyły się zawody biegowe Ladies Run zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. W zmaganiach wzięło udział blisko 300 uczestniczek.Big Yellow Foot to ekipa biegowa odpowiedzialna za organizację wielu imprez sportowych na terenie Trójmiasta. Jej znakiem rozpoznawczym jest niebanalna formuła zawodów. Za przykłady wystarczy wspomnieć Bieg po pączka w Tłusty Czwartek czy Bieg tyłem w Prima Aprilis.

W niedzielę 8 marca przypada z kolei Dzień Kobiet. Podobnie jak w latach ubiegłych, wielkie, żółte stopy przygotowały coś specjalnego również i na tę okazję.

Mowa o Ladies Run, czyli biegu, w którym mogły wziąć udział wyłącznie przedstawicielki płci pięknej. Zawody rozpoczęły się punktualnie w samo południe w Parku Oruńskim przy ul. Raduńskiej w Gdańsku. Choć sobota była pochmurna i deszczowa, w niedzielę zapanowała wręcz wymarzona, wiosenna pogoda. Termometry wskazywały blisko 10 kresek powyżej zera, wiatr był niemal nieodczuwalny, a na niebie świeciło słońce.

Po zakończeniu rozgrzewki w rytmie zumby uczestniczki miały do przebiegnięcia dystans ok. 3 km. Nikt nie przykładał jednak większej wagi do wyników - liczyła się przede wszystkim dobra zabawa na świeżym powietrzu. Oprócz pamiątkowego medalu na mecie zlokalizowanej w parkowym amfiteatrze czekała na nie dodatkowa niespodzianka.

- Frekwencja dopisała, na linii startu stawiło się blisko 300 kobiet. Nie pytaliśmy uczestniczek o wiek, ale gołym okiem widać, że jest bardzo duża rozpiętość wiekowa. W zawodach ścigają się zarówno nastolatki, jak i seniorki, z czego bardzo się cieszymy. Oprócz medalu, każda z pań otrzymała na mecie także kwiatka - mówi Michał Brandt, organizator zawodów.
Czy był(a)byś w stanie przebiec dystans 3 km?
58%

tak, bez żadnego problemu

12%

tak, choć z wielkim trudem

30%

nie, mam zbyt słabą kondycję

zakończona

łącznie głosów: 142