Ninja Challenge w Kolibkach. Podejmij wyzwanie w Biegun OCR

18 sierpnia 2020, 7:00
Damian Konwent
Najnowszy artukuł na ten temat

Nowe boisko w Oliwie. Tenis, sporty zespołowe i tor rolkarski

W sobotę, 22 sierpnia, od godz. 11, w Adventure Park Kolibki, będzie można podjąć wyzwanie pokonania 12 przeszkód na jedynym takim torze w Polsce, liczącym 100 metrów. Koszt trzech prób na Ninja Challenge to 45 zł. Zapisy trwają do końca wtorku, 18 sierpnia. Z kolei o godz. 11:30 i 13 odbędą się darmowe treningi Gorillas OCR dla dzieci.Biegun OCR Ninja Challenge - zapisyEntuzjaści biegów przeszkodowych OCR ponownie zawitają do Adventure Park Kolibki. Tym razem będą mogli spróbować swoich sił na zupełnie nowo przygotowanym torze Ninja Challenge.

Tor przygotowany jest zgodnie z wytycznymi Światowej Federacji Biegów Przeszkodowych OCR. Jego długość wynosi dokładnie 100 metrów i składa się z 12 konstrukcji. Wyzwanie polega na pokonaniu ich w jak najkrótszym czasie.

- To odpowiedź na popularną w ostatnim czasie formułę "Ninja". To pierwszy taki tor w Polsce, a może i w Europie. Co do centymetra jest odwzorowany w oparciu o projekt Światowej Federacji Biegów Przeszkodowych. To jedna z nielicznych okazji do sprawdzenia się na takim torze, a warto przygotować się, bo 5-6 września czekają nas mistrzostwa Polski w Rybniku - podkreśla jeden z organizatorów Grzegorz Brandt.
Każdy zainteresowany będzie miał na to trzy próby. Koszt startów to 45 zł. Jeśli dołożymy 10 zł, to jako upominek otrzymamy także pamiątkową chustę. Ponadto w pakiecie startowym znajdują się: ubezpieczenie NNW oraz zapewniona opieka medyczna. Zapisów można dokonywać online lub pod nr tel. 793 243 486 do końca wtorku, 18 sierpnia. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 22 sierpnia, w godz. 11-15.

Ostatni Biegun w 2019 roku - relacjaZobacz relację wideo z ostatniego Bieguna w 2019 roku


Organizatorzy dostosowali teren zawodów do wymogów bezpieczeństwa po pandemii koronawirusa, m.in. uczestnicy będą mieli do dyspozycji płyny do dezynfekcji, osoby będą dopuszczane do konkurencji w odpowiednich odstępach.

W międzyczasie przygotowano również coś dla dzieci. Wyzwaniom będą towarzyszyły bowiem otwarte treningi Gorillas OCR, które odbędą się o godz. 11:30 i 13.

Gorillas OCR w cyklu Rusz się! - więcej o grupie trenujących dzieci- Jeśli szukasz dodatkowej aktywności dla swojego dziecka, to zapraszamy do miejsca, gdzie Twoje dziecko będzie mogło się legalnie wybrudzić, wspinać, czołgać, biegać i pokonywać swoje lęki. Ale zyska sprawność fizyczną, umiejętność pracy w grupie, nauczy się rywalizacji w duchu fair play, będzie rozwijało takie cechy charakteru jak odwaga, determinacja, systematyczność - mówi Grzegorz Brandt, jeden z organizatorów.


Zajęcia są bezpłatne. Do tej pory działalność zgromadziła spore grono małych gorillasów. Każdy rodzic będzie mógł przyprowadzić dziecko, i zadać ewentualne pytania, natomiast organizatorzy postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości i zachęcić maluchów do częstszego odwiedzania Parku Kolibki.

Relacja z wiosennej edycji Bieguna OCR w 2019 rokuBiegi przeszkodowe zyskują coraz większą popularność w Trójmieście i naszym kraju. Trudny teren oraz spektakularne przeszkody okryły się legendą wśród miłośników OCR. Niepowtarzalna atmosfera przyciąga biegaczy z całego kraju już od 2014 roku. Ciekawa formuła dowolnej liczby okrążeń sprawia, że zawody cieszą się popularnością zarówno wśród nowicjuszy, jak i czołowych polskich zawodników.
Czy brałe(a)ś udział w biegach przeszkodowych OCR?
18%

Tak, to świetna forma aktywności fizycznej

8%

Tak, ale to nie dla mnie

27%

Nie, ale chętnie spróbuję

47%

Nie i nie zamierzam

zakończona

łącznie głosów: 114