Biegun Wichrowe Wzgórza. Ostatni bieg sezonu OCR w Adventure Park

12 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.

W sobotę, 16 listopada, o godz. 9 wystartuje impreza Biegun Wichrowe Wzgórza. Będzie to trzecie w tym roku wydarzenie z cyklu biegów OCR w Adventure Park Kolibki Gdynia. Zapisów można dokonać na miejscu, przed zawodami. Bilety kosztują od 169 do 419 zł, w zależności od kategorii.Biegun - Zemsta Neptuna - relacjaBiegun Wichrowe Wzgórza będzie kolejną świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i wytrzymałości w biegach przeszkodowych OCR. Zmagania rozpoczną się w sobotę o godz. 9 i co 30 minut na trasę wybiegać będą kolejne fale uczestników w kategorii Open, gdzie każdy może zdecydować o liczbie okrążeń. O godz. 11 zaplanowano bieg w konkurencji Before, a pół godziny później w kategorii rodzinnej. Imprezę o godz. 13 zamknie rywalizacja w grupie Elite.

Jesienna edycja będzie składała się z czterokilometrowej, błotnej pętli, którą będzie można pokonać jeden, dwa lub cztery razy. Natomiast dystans biegu Open i Elite zwiększony został do pięciu kilometrów. Obie trasy będą liczyły po 26 przeszkód.W zabawie w Adventure Park w gdyńskich Kolibkach udział weźmie blisko 500 osób. Zapisy internetowe zostały już zamknięte, jednak będzie można dokonać ich również na miejscu w dniu zawodów. Trzeba jednak pojawić się minimum 40 minut przed planowanym startem. 189 zł to cena udziału w kategorii Open. Za udział w biegu Before zapłacić trzeba 169 zł, a w Elite - 219 zł. W biegu rodzinnym koszta wahają się od 289 do 419 zł, w zależności od liczby członków familii.

- Bieg Wichrowe Wzgórza zamknie cykl tegorocznego Bieguna. Wiosenna edycja była obfita w wodniste elementy, poprowadzone w stronę klifu, a letnia zahaczyła o morze. W związku z tym, że na dworze jest już zimno, nie tworzymy wodnych przeszkód, a ze względu na niskie temperatury do dyspozycji będą ciepłe prysznice oraz szatnie - wyjaśnia Grzegorz Brandt, jeden z organizatorów.

Rusz się! Gorillas OCR, biegi z przeszkodami dla dzieci

Pakiety startowe zawierają: plastron z numerem startowym, czapkę, papierową opaskę na nadgarstek (taką, którą sędzia zrywa za niewykonane zadanie), posiłek, workoplecak Biegun OCR oraz ubezpieczenie NNW i medal.

Biegun to wyjątkowy bieg z przeszkodami. Trudny teren oraz spektakularne przeszkody okryły się legendą wśród miłośników OCR. Niepowtarzalna atmosfera przyciąga biegaczy z całego kraju już od 2014 roku. Ciekawa formuła dowolnej liczby okrążeń sprawia, że zawody cieszą się popularnością zarówno wśród nowicjuszy, jak i czołowych polskich zawodników.

Sprawdź relację z mistrzostw Europy w biegach OCR w GdyniHarmonogram:
09:00 Fala 1
09:30 Fala 2
10:00 Fala Decathlon
10:30 Fala Baukrane
11:00 B4
11:30 Kat. rodzinna
13:00 Elite


Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia Biegun jest Kolibki Adventure Park Gdynia. Ponad 13 lat doświadczenia w organizacji eventów firmowych, imprez integracyjnych, pikników i rajdów terenowych. Od 11 lat prowadzi największy w Polsce park przygody. Organizator pierwszej w Polsce imprezy samochodowej Wrak Race, a także - uznanego przez prasę branżową - najtrudniejszego biegu terenowego Bieg Morskiego Komandosa, w którym wprawieni biegacze już od 10 lat mierzą swoje siły.


dak.