stat

Blisko 3 tysiące uczestników Gdańsk Biega 2018

20 października 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Arnold Szymczewski

Blisko 3 tys. uczestników wzięło udział w dziesiątej już edycji Gdańsk Biega. Wydarzenie odbyło się w Brzeźnie, a jego uczestnicy musieli wybrać, a następnie pokonać we własnym tempie dystans 3,3 lub 6 kilometrów.Gdańsk Biega 2018 zapowiadaliśmy we wtorek.

Sobotni słoneczny poranek zapowiadał się obiecująco. Na starcie przy molo zobacz na mapie Gdańska w Brzeźnie ustawiło się około 3 tys uczestników, którzy bieg poprzedzili 15-minutową rozgrzewką w rytmie zumby. Mniej więcej w połowie biegu zaczęła się psuć pogoda, ale to nie przeszkodziło uczestnikom imprezy we wspólnym, często rodzinnym, truchcie.

- To nasz trzeci start na tej imprezie. Co roku bierzemy w niej udział całą rodziną tj. z córką, synem i mężem. Cieszy nas fakt, że biegniemy zawsze razem i nikt nie myśli o wygranej, a o dobrej zabawie - mówiła pani Maria.
Na imprezie Gdańsk Biega, spotkać można było ludzi w każdym wieku - od dzieci i nastolatków, przez dorosłych po emerytów. Wspomniane dystanse 3,3 lub 6 km uczestnicy pokonywali wspólnie, bo w tym wydarzeniu nie liczył się czas i wygrana w biegu, a upowszechnianie tej aktywności fizycznej jako najprostszej formy ruchu.

Trasa biegu wiodła przez plażę oraz alejki Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. Na koniec na wszystkich czekała gorącą grochówka i wegetariański barszcz ukraiński z tradycyjnej kuchni polowej.

Lista zgłoszonych biegaczy podczas "Gdańsk Biega"