Blisko tysiąc uczniów grało w bowling

16 grudnia 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Arnold Szymczewski

Aż 90 trójmiejskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyło w XIII edycji Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych, rozgrywanych przez trzy dni w kręgielniach Centrum U7 w Gdańsku i Gdyni. Jak podkreślają organizatorzy, była to jedna z największych w Europie takich imprez dla młodych miłośników amerykańskiej odmiany gry w kręgle.Szkolna młodzież rywalizowała w kategoriach zależnych od wieku i płci uczestników.

- Wystartowało łącznie 166 drużyn, co daje nam niesamowitą liczbę uczestników, bo aż 830 dzieci i młodzieży z Trójmiasta i okolic - mówi Maciej Kopeć, szef działu marketingu Centrum U7.
Mistrzostwa miały na celu wskazać najlepsze szkolne zespoły bowlingowe w Gdańsku i Gdyni. Jednocześnie były eliminacjami do finału Wojewódzkiego imprezy, która odbędzie się w U7 w lutym 2018 roku. Awansowały do niego dwa najlepsze zespoły w każdej kategorii. Organizatorzy potwierdzają, że z roku na rok poziom sportowy zawodów jest coraz wyższy. W dużej mierze wynika to z popularyzacji bowlingu i regularnych treningów.

- Szkoły coraz chętniej stawiają na bowling jako dyscyplinę główną w szkole. Nauczyciele wychodzą z dziećmi na kręgielnie przy różnych okazjach np. integracyjnie czy z okazji mikołajek. Następnie wszystkie wyniki trafiają do koordynatora bowlingu w danej szkole. Ten natomiast z najlepszych graczy przeprowadza wewnętrzne eliminacje i wskazuje 5 graczy na zawody - mówi Wacław Wachnik z marketingu U7.
Warto wspomnieć, że impreza była dla uczestników całkowicie bezpłatna. Natomiast oprócz U7, współorganizatorami byli: Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego oraz Gdyńskie Centrum Sportu.

Zwycięzcy tegorocznych Gdańskich Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych:

Szkoły podstawowe:
dziewczęta: SP 47 Gdańsk (skład: Julia Sprenger, Oliwia Jończyk, Oliwia Zubrzycka, AlicjaSzmitowska, Klaudia Jagodzińska)
chłopcy: SP 52 Gdańsk (skład: Karol Kiesz, Jakub Przybylski, Piotr Gadomski, Patryk Wielicki,Kuba Pioferek)

Szkoły gimnazjalne:
dziewczęta: GIM 33 Gdańsk (skład: Agata Stysiek, Basia Warek, Julia Sumińska, Ewa Bąk, Nina Golmont)
chłopcy: GIM 7 Gdańsk (skład: Paweł Elwart, Jakub Pogonowski, Dawid Mechowski, Jakub Góraczyński, Olgierd Spodnik)

Szkoły ponadgimnazjalne:
dziewczęta: II LO Gdańsk (skład: Julia Kot, Julia Kaczmarczyk, Marta Rogowska, Aleksandra Pawska, Magdalena Witkowska)
chłopcy: Zespół Szkół Elektrycznych i Energetycznych Gdańsk (skład: Tomasz Kukawka, Mikołaj Fiedor, Łukasz Niklas, Bohdan Nykorovych, Tomasz Kleinschmidt)

Zwycięzcy tegorocznych Gdyńskich Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych:

Szkoły podstawowe:
dziewczęta: SP 10 Gdynia (skład: Zosia Podlewska, Laura Damska, Nikola Konkel, Dominika Rawska, Dominika Kuźma-Ebel)
chłopcy: SP Katolicka Gdynia (skład: Kuba Mierzejewski, Staś Dettaff, Mateusz Orent, Adam Kułtowiak, Mateusz Gawlik ) oraz ex aequo SP 23 Gdynia (skład: Eryk Nowicki, Karol Miotke, Mateusz Chełchowski, Aleks Bożek, Miłosz Stachura)

Szkoły gimnazjalne:
dziewczęta: GIM 1 Gdynia (skład: Gabriela Kras, Natalia Socha, Daria Naumanowicz, Adrianna Cichorska, Aleksandra Dobosz)
chłopcy: GIM 1 Gdynia (skład: Oskar Cholewiński, Maksymilian Murszewski, Tomasz Zelma, Grzegorz Pożycz, Tomasz Sternicki)

Szkoły ponadgimnazjalne:
dziewczęta: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 3 Wejherowo (skład: Zuzia Leike, Klaudia Szczerbińska, Sandra Teclaw, Dominika Grubba, Magda Płotka)
chłopcy: III LO Gdynia (skład: Stanisław Kołodziejski, Jakub Gawliński, Jędrzej Karsznia, Paweł Zieliński, Krzysztof Peszek).