Boiska czekają na trójmiejskich plażach

22 czerwca 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
mik
Najnowszy artukuł na ten temat

Oni zarabiają też w deszczowe lato

Trójmiasto jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów plażowych. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie na chętnych czekają boiska do siatkówki i piłki nożnej plażowej, a także odbywać się tam będą zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i dorosłych. Sprawdźcie, kiedy rozgrywane będą otwarte turnieje, jak również gdzie po prostu można miło spędzić czas.Na sopockiej plaży, jak co roku, królować będzie siatkówka. Na miłośników tego sportu czeka 8 ogólnodostępnych, pełnowymiarowych boisk, po 4 przy wejściach numer 12 i 23. Przy ostatnim z nich organizowane będą bezpłatne turnieje z cyklu "Ziaja Cup", które odbywać się będą w każdy piątek i sobotę. Zmagania rozpoczną się 1 i 2 lipca i potrwają do końca miesiąca.

PRZYPOMNIJ SOBIE JEDNĄ Z POPRZEDNICH EDYCJI ZIAJA CUP

W piątki na piasku rywalizować będą młodzieżowcy (rocznik 1999 i młodsi), natomiast w soboty rozgrywany będzie turniej open, w którym mogą wziął udział wszyscy zainteresowani. Aby dołączyć do imprezy należy głosić się w dniu imprezy do biura zawodów w godzinach od 9 do 10.

23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia odbędą się wyścigi pływackie dookoła Molo Timex Cup 2016. Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów od godz. 9 do 11:30. Na starcie pływacy zameldują się o godz. 12. Koszt wzięcia udziału w zmaganiach wynosi 10 zł. Posiadacze Karty Sopockiej zapłacą połowę tej kwoty.

Z kolei przy wejściu nr 15 działać będzie plac zabaw dla dzieci, a także tor skimbordowy, z którego będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani.

CZYM JEST SKIMBOARDING?

W Gdyni od początku lipca w godz. od 10 do 18 wykwalifikowani instruktorzy na plaży w Śródmieściu zobacz na mapie Gdyni organizować będą turnieje sportowe. W środy rozgrywane będą zmagania beach soccera dla młodzieży z roczników 1999 i młodszych. Natomiast w soboty (oprócz 16.VII oraz 6.VIII) do gry przystąpią ich dorośli.

Równolegle prowadzony będzie turniej siatkówki plażowej mężczyzn i kobiet. Rywalizacja młodszych drużyn (rocznik 2000 i mł.) rozgrywana będzie w każdy wtorek wakacji. Dodatkowo, 24 lipca i 14 sierpnia do gry przystąpią mixty, czyli pary mieszane. Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów.

W dni nieturniejowe boiska będą ogólnodostępne. Dodatkowo przez cały czas będzie można korzystać z darmowej wypożyczalni sprzętu (piłek, siatek itp.).

Swoje miejsce na plaży miejskiej znajdą też maluchy. Dla nich przygotowana będzie specjalna strefa, otwarta od godz. 10 do 16, w której dzieci wraz z rodzicami i animatorkami będą mogły wspólnie spędzić czas. Codziennie o godz. 11 nastąpi rozgrzewka. W południe zaś przewidziano repertuar atrakcji zmieniających się z każdym dniem tygodnia.

Poniedziałek: animacje sportowe dla dzieci
Wtorek: spotkania edukacyjne
Środa: spotkania ze służbami (ratownicy, policja, straż miejska itp.)
Czwartek: zumba dla dzieci
Piątek: Spotkania ze znanymi gdańskimi sportowcami (Arki, Asseco, Vistalu)

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM KĄCIKA MALUCHA

Kulminację atrakcji na gdyńskiej plaży stanowić będzie festyn Pożegnanie Wakacji, który odbędzie się 27 sierpnia

Równie bogatą ofertę sportową przygotował dla mieszkańców i turystów Gdańsk. Do ich dyspozycji będzie 18 boisk do siatkówki plażowej (wejścia na plażę nr 16, 26, 43, 50, 52, 58, 65, 72), 6 boisk do piłki ręcznej (wejścia nr 43, 49, 51, 55, 64, 74), a także dwie areny do beach soccera (wejścia nr 16 i 26).

W lipcu i sierpniu w każdy poniedziałek na PGE Stadionie Letnim w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska oraz w czwartek na Stogach o godz. 11 organizowane będą turnieje piłki nożnej. Zapisy możliwe będą bezpośrednio przed zawodami lub pod adresem mailowym: lagunapolska@wp.pl.

W pobliżu mola w Brzeźnie w każdy czwartek o godz. 11 prowadzone będą bezpłatne zajęcia zumby, prowadzone przez Annę Cegłowską. Z kolei w niedzielę o godz. 18:30 przy wejściu 69 w Jelitkowie odbywać się będą treningi frisbee. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 697-696-646.

Na Stadionie Letnim przez cały okres wakacyjne prowadzone są również darmo treningi organizowane przez instruktorów fitness z Tiger Gym. Zajęcia odbywają się poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:30. W weekend organizowane są dwie jednostki treningowe. O godz. 11 (cross i spining) i 12:30 (zumba).

SPRAWDŹ, CO JESZCZE WYDARZY SIĘ NA STADIONIE LETNIM W GDAŃSKU

Przy wejściu nr 73 zlokalizowana będzie siłownia plażowa z 12 urządzeniami takim jak: orbitrek, wioślarz czy drążek. Na najmłodszych przy wejściu nr 51 czekać będzie plażowym plac zabaw.

Od 24 czerwca na kąpieliskach: Jelitkowo, Klipper Jelitkowo, Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo oraz Orle prowadzone będą wypożyczalnie sprzętu plażowego. Wśród dostępnego asortymentu znajdują się: siatki do siatkówki plażowej, piłki do siatkówki, linie do boisk, latawce, freesbe, deski bodyboard, bramki kage, piłki do beach soccer, piłki gumowe do wody czy rękawki do pływania.

mik