Turnieje skończone. Boiska na plaży zostają

13 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
ras.

Radosław Konieczny i Mateusz Chyl wygrali ostatni z tegorocznych turniejów siatkówki plażowej Ziaja Cup w kategorii open. W klasyfikacji generalnej cyklu rozgrywanego przy sopockim molo zwyciężyli bracia Piotr i Sebastian Wrzosek. - Kolejna edycja za rok, ale boiska zostają do końca wakacji i można z nich bezpłatnie korzystać - zapewnia Marcin Wargin, dyrektor MOSiR Sopot.- Pierwsze turnieje plażowej siatkówki rozgrywaliśmy w Sopocie w połowie lat dziewięćdziesiątych, gdy jeszcze nie była ona wyodrębniona jako osobna dyscyplina sportowa. Graliśmy po trzech, według własnych zasad. Później, już po tym, gdy gościliśmy pierwsze dwa oficjalne turnieje mistrzostw Polski, wprowadziliśmy letni cykl cotygodniowych, bezpłatnych turniejów, które cieszą się dużą popularnością - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marcin Wargin.
Tak było i w tym sezonie, gdy siatkarze rywalizowali nawet przy mało sprzyjającej pogodzie. W sumie rozegrano pięć turniejów w kategorii open. Przed ostatnią tegoroczną odsłoną rywalizacji, szanse na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Ziaja Cup miały dwie pary. Pod nieobecność Aleksandra Bohana i Kamila Dębskiego, liderujący Piotr i Sebastian Wrzosek przypieczętowali triumf grając rekreacyjnie i kończąc mecze na fazie grupowej.

Wyniki Finałowego Ziaja Cup w kat.open:
ĆWIERĆFINAŁ:
Radosław Konieczny, Mateusz Chyl (Gdańsk) - Łukasz Grzyb, Maciej Starostka (Sopot) 21:14
Paweł Huliński, Paweł Szostak (Sopot) - Mateusz Adamiak, Michał Pysz (Sopot, Kraków) 27:25
Jakub Sulima, Igor Kopeć (Gdynia, Gdańsk) - Wojciech Wojciechowski, Jakub Sipurzyński (Gdańsk) 21:9
Mateusz Narloch, Michał Ryński (Gdańsk, Gdynia) - Marek Sanewski, Daniel Koska (Sopot) 22:20

PÓŁFINAŁ:
Konieczny, Chyl - Sulima, Kopeć 25:23
Huliński, Szostak - Narloch, Ryński 21:15

O msc. III:
Sulima, Kopeć - Narloch Ryński 21:17

O msc. I:
Konieczny, Chyl - Huliński, Szostak 21:17

Podium klasyfikacji końcowej
1. Piotr, Sławomir Wrzosek, Gdańsk 21 pkt.
2. Aleksander Bohan, Kamil Dębski, Gdańsk 16 pkt.
3. Daniel Koska, Sopot 10 pkt. i Mateusz Narloch, Gdańsk 9 pkt.


Na pożegnanie z cyklem zwycięstwo odnieśli Radosław Konieczny i Mateusz Chyl, którzy musieli się natrudzić, aby pokonać duet Paweł Huliński - Paweł Szostak.

Finaliści ostatniego turnieju nie znaleźli się jednak na podium klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Daniela Koskę i Mateusza Narlocha, którzy w ostatnim turnieju rywalizowali w osobnych parach i stanęli przeciwko sobie w ćwierćfinale z korzyścią dla Narlocha.

- Zakończyliśmy cykl i na kolejny zapraszamy w przyszłym roku. Chciałbym podziękować sponsorom turniejów, firmom: Ziaja, Timex, Cart Center i U7. Jednocześnie przypominam, że w Sopocie do końca wakacji bezpłatnie udostępniamy boiska, więc w każdej chwili można przyjść i pograć we własnym zakresie - podsumowuje dyrektor Wargin.
Bezpłatne boiska do siatkówki plażowej w Sopocie:
- cztery przy wejściu na plażę nr 23 zobacz na mapie Sopotu obok molo
- cztery komplety słupków przy wejściu na plażę nr 10 zobacz na mapie Sopotu(trzeba przynieść własne siatki i linie)ras.