Charytatywna sztafeta pobiegła w Gdańsku

3 września 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
ras.

Prawie prawie 300 pięcioosobowych drużyn i blisko 110 tysięcy zł zebranych na cel charytatywny - tak można podsumować tego roczną gdańską edycję zawodów Poland Business Run. Na trasie wokół Europejskiego Centrum Solidarności tak jak przed rokiem najszybszy był zespół IP Kwidzyn Team.Trzecia edycja Gdańsk Business Run była kolejną lokalną odsłoną charytatywnej sztafety firm, która odbyła się jednocześnie w dziewięciu miastach w Polsce. Zmagania odbyły się również w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i Rzeszowie.

Sztafeta została zainicjowana w 2012 roku przez Fundację Jaśka Meli "Poza Horyzonty", firmę UBS oraz Radisson Blu Hotel. Bierze w niej udział drużyna składająca się z pięciu zawodników, z których każdy biegnie na dystansie ok. 4 km.

TUTAJ RELACJA I FILM Z UBIEGŁOROCZNEJ IMPREZY

W Gdańsku tak jak przed rokiem rywalizowano na trasie wokół Europejskiego Centrum Solidarności. W imprezie udział wzięło prawie 300 drużyn, na które złożyło się blisko 1500 biegaczy. To lepszy wynik niż w poprzedniej edycji, w której wystartowało 228 drużyn. Z tytułu opłat startowych oraz dodatkowych zbiórek w ramach akcji "Pomagam bardziej" zebrano prawie 110 tys. zł.

I właśnie to było głównym celem zawodów. Beneficjentem Gdańsk Business Run 2018 jest Marek Wesołowski, 22-latek z Kwidzyna, który w grudniu 2017 r. uległ wypadkowi i przeszedł amputację obu nóg na wysokości podudzi. Dzięki bliskim i pomocnym ludziom powoli dochodzi do zdrowia. Aby mógł stanąć na nogi, czeka go długa rehabilitacja i zakup protez, które wymagają znacznych nakładów finansowych. Pomogą w tym biegacze, którzy wzięli udział w gdańskiej edycji tego wyjątkowego sportowego wydarzenia.

Jeśli chodzi o wynik sportowy, drugi rok z rzędu zwyciężyła ekipa IP Kwidzyn Team. Zespół w składzie: Adam Łoś, Mateusz Gumkowski, Krzysztof Wasiewski, Tomasz Elgert i Radosław Sadłos triumfował z czasem 1:02.10 i o 27 sekund poprawił czas z poprzedniej edycji. Wśród biegaczy znaleźli się także byli znani trójmiejscy sportowcy jak piłkarz Jarosław Bieniuk czy olimpijski mistrz w wioślarstwie Adam Korol.

ras.