Charytatywna "Piątka od serca" 1 grudnia

27 listopada 2019, 19:00
Rafał Sumowski

Już ponad 500 osób zapisało się do startu drugiej edycji charytatywnego biegu "Piątka od serca", który odbędzie się w niedzielę o godz. 12. na terenach Opływu Motławy. To dwa razy więcej niż w poprzednim roku. Zebrane środki wesprą podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Biuro zawodów mieścić się będzie na skrzyżowaniu ulic Reduta Wyskok i Kurzej."Piątka od serca" to inicjatywa Natalii Wodyńskiej-Stosik i jej fundacji "TriMama". Pierwsza edycja zawodów odbyła się w ubiegłym roku i wzięło w niej udział 255 osób. Przy okazji imprezy udało się zebrać ponad 20 tys. zł, które przekazano na rzecz dzieci z gdańskich Oddziałów Onkologii i Hematologii.

TriMama budzi Gdańsk - cotygodniowe, darmowe treningiNa drugą, niedzielną edycję przez internetowe zapisy zgłosiło się ponad 500 osób, przy czym blisko 400 osób weźmie udział w biegu głównym, a reszta w marszu nordic walking.

Uczestnicy pierwszego do pokonania będą mieli dystans 5 km, a drugiego - 4 km. Start i meta oraz biuro zawodów mieścić się będą na skrzyżowaniu ulic Kurzej i Reduta Wyskok. Trasa będzie wiodła przez zielony teren Opływu Motławy. Większość trasy poprowadzona jest po nawierzchni z gładkiej kostki brukowej oraz na dwóch odcinkach, o łącznej długości ok. 400 m, ubitej ziemi.

Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz poczęstunek. Zapisy zostały już zamknięte, wysokość minimalnej opłaty startowej dla jednego zawodnika wynosiła 39 złotych. Z uwagi na charytatywny charakter biegu wedle uznania można było uiścić wyższą kwotę.

Akcję mogą wesprzeć także ci, którzy nie pobiegną w zawodach, wpłacając do specjalnie przygotowanych puszek organizatora zbiórki na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.

- Zapraszam do kibicowania uczestnikom. Ponadto będzie można wziąć udział w charytatywnym bazarku i nabyć vouchery do restauracji, bilety do teatru czy zaproszenia na treningi personalne - zachęca Wodyńska-Stosik.

Piątka od serca - regulamin imprezyNatalia siedem lat temu przeszła udaną operację guza mózgu. Choć straciła węch i smak, na pewno nie straciła energii do życia. Wychowuje trójkę dzieci, startuje w triathlonie, a w dodatku od trzech lat prowadzi zajęcia "TriMama budzi Gdańsk". Jest sportowym oficerem dzielnicy Olszynka, a organizowane przez nią bezpłatne treningi odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9. na rogu ulic Reduta Wyskok i Kurzej.

Harmonogram imprezy:
godz. 09:30-11:30 Wydawanie pakietów w Biurze Zawodów
11:45 Wspólna rozgrzewka
12:00 Start biegu "Piątka od Serca" - 5 km
12:08 Start zawodów Nordic Walking - 4 km
12:17 Pierwsze osoby na mecie
od 12:17 Poczęstunek
13:30 Zakończenie biegu (limit czasu 90 minut)
od 13:30 Dekoracja zwycięzców w kategorii Open oraz pozostałych