Zapisz się do Chodu z Listonoszem

24 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
jag.

KL Lechia Gdańsk

W "Chodzie z Listonoszem" czeka 600 miejsc. Więcej zdjęć (2)

W "Chodzie z Listonoszem" czeka 600 miejsc.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W "Chodzie z Listonoszem" czeka 600 miejsc.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Po raz czwarty wszyscy chętni zupełnie za darmo mogą spróbować sił w chodzie sportowym, ponadto otrzymać okolicznościową koszulkę i pakiecik regeneracyjny, a także wygrać w losowaniu nagrodę. W najbliższą sobotę o godzinie 14:35 wystartuje "Chód z Listonoszem" na 1000 metrów. Limit na pokonanie trasy wynosi aż 20 minut. Do piątku można zapisać się na listę internetową, a jeśli pula 600 miejsc nie zostanie wyczerpana, to akces uczestnictwa będzie można zgłosić także w dniu startu na Podwalu Staromiejskim przy Pomniku "Tym co za Polskość Gdańska".TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ DO CHODU Z LISTONOSZEM

- Cały czas szukamy lepszego podłoża. Dlatego w tym roku proponujemy częściowo nowgą trasę. Przygotowana teraz runda powinna być szybsza i przyjemniejsza dla uczestników - mówi Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk, który od 2013 r. organizuje Puchar Poczty Polskiej.
TAK RELACJONOWALIŚMY CHÓD Z LISTONOSZEM PRZED ROKIEM

Chód z Listonoszem 2015


Wówczas też pojawiła się propozycja dla amatorów, aby i oni mogli zaistnieć w imprezie, która ma już ponad półwieczną tradycję.

- Celem Festiwalu Chodu jest promowanie prozdrowotnych aspektów chodu wśród różnych grup społecznych oraz zachęcenie do rekreacji fizycznej osób nieaktywnych sportowo. Z tego względu zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzieży i osoby starsze do "Chodu z Listonoszem". Można też maszerować z kijkami nordic walking. Nie ma wpisowego. Każdy startujący otrzyma koszulkę i pakiet regeneracyjny oraz weźmie udział w losowaniu nagród. Nie będzie mierzony czas, ani ustalana klasyfikacja. Zwycięzcami będą wszyscy, którzy dołączą do nas, staną na starcie i osiągną metę - dodaje dyrektor Lange.

Chód z Listonoszem 2014


TRIUMFATORZY 50. PUCHARU POCZTY POLSKIEJ

By każdy potraktował start jako przyjemność, ustalono wysoki limit czasowy. Na przejście 1000 metrów będzie aż 20 minut. Podobnie jak w poprzednich latach w stroju listonosza ruszą chodziarze z rodzinnego klanu Barburzyńskich.

Na liście startowej jest 600 miejsc. Jeśli wszystkie nie zostaną zapełnione w trakcie zgłoszeń internetowych, wówczas akces uczestnictwa będzie można zgłosić również w sobotę już osobiście od godz. 9 do 14. W tym celu trzeba się stawić w biurze zawodów, które będzie się mieścić w Zespole Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie.

Poza startem w prologu atrakcją dla uczestników zawodów ma być strefa edukacyjna, którą przygotowuje Muzeum II Wojny Światowej. Będą tam prezentowane filmy, eksponaty oraz zostaną przygotowane konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych.

Międzynarodowy Festiwal Chodu po reaktywacji w 2013 roku


Pętla zawodów prowadzi ulicami: Podwale Staromiejskie, Tartaczna, Osiek, Refektarska, Podwale Staromiejskie i zamyka się na wysokości Pomnika "Tym co za Polskość Gdańska".

Poza prologiem dla amatorów rozegrane zostaną na niej chody na: 3, 5, 10 i 20 km. Na najdłuższym dystansie stawką będą medale mistrzostw Polski w kategorii juniorów i młodzieżowej. Natomiast na 5 km w międzynarodowych mistrzostwach kraju rywalizować będą weterani.

51. Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej
13:00 Festyn Edukacyjny
13:30 Prezentacja festiwalu, złożenie wiązanki pod Pomnikiem Obrońców Poczty
13:45 Oficjalne otwarcie festiwalu
14:00 Chód 3 km Pomorskie Mistrzostwa Młodziczek
14:35 Prolog "Chód z Listonoszem" 1000 m
15:00 Chód 20 km Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe MP
15:03 Chód 20 km Mistrzostwa Polski Juniorek i Młodzieżowe MP
15:30 Chód 5 km: Pomorskie Mistrzostwa Młodzików, Chód Juniorek Młodszych, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów
16:40 Chód 10 km: Kobiety i Mężczyźni Open - Puchar Poczty Polskiej, Chód Juniorów Młodszych
17:20 Zakończenie konkurencji sportowych
17:25 Prezentacja partnerów; dekoracje i nagradzanie uczestników
17:45 Losowanie nagród dla uczestników Prologu "Chód z Listonoszem"


jag.