Chodź na łyżwy. 29 listopada bezpłatny piknik rodzinny w hali "Olivia"

27 listopada 2020, 7:00
jag.

Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego w kolejnym sezonie promuje program "Chodź na łyżwy". 29 listopada, w niedzielę, w Hali "Olivia" w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 470 w ramach dnia otwartego odbędzie się piknik rodzinny. Uczestnictwo jest bezpłatne, ale wcześniej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. Początek imprezy o godz. 9.Imprezy dla aktywnych w najbliższy weekendProgram "Chodź na łyżwy" organizowany jest przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z Ministerstwem Sportu i z PGE Energia Ciepła. Ma na celu popularyzację łyżwiarstwa jako sportu, który może uprawiać każdy, niezależnie od wieku.

- Cieszymy się, że szeroko pojęte łyżwiarstwo, w tym łyżwiarstwo figurowe, dające możliwość wszechstronnego rozwoju, staje się coraz bardziej popularną formą aktywności, jeśli chodzi o sporty postrzegane jako te, które wywodzą się z tradycji zimowej. Korzyści dla zdrowia i rozwoju emocjonalnego zwłaszcza dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym są bardzo szybko zauważalne - podkreśla Jacek Tascher, prezes PZŁF.

Zgłoszenie do udziału w imprezie 29 listopada w Gdańsku29 listopada, w niedzielę, w Hali "Olivia" w Gdańsku odbędzie się dzień otwarty, który zostanie przeprowadzony w formule pikniku rodzinnego. Wejście od recepcji hotelu Olivia od ulicy Bażyńskiego.

- Łyżwiarstwo to fantastyczny, pełen radości sport, co staramy się pokazać poprzez organizację dni otwartych w poszczególnych miastach. Liczymy, że na lodowiska przychodzić będą całe rodziny - dodaje prezes Tascher.

Od kiedy i gdzie na łyżwy w Trójmieście w czasie pandemii?Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne, ale wcześniej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rejestracja wystartuje o godz. 8:30 i będzie ona czynna przez cały czas trwania wydarzenia, które zaplanowane jest od 9 do 11. Impreza odbędzie się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci uczęszczające do szkół podstawowych oraz młodsze (od czwartego roku życia) prezentujące każdy poziom zaawansowania.

Plan niedzielnego wydarzenia:


  • godz. 9 - 9:50 - I tura zajęć
  • 9:50 - 10:20 - pokazy
  • 10:20 - 11:10 - II tura zajęć


Program "Chodź na łyżwy" w Gdańsku w 2019 rokuUczestnicy, pod czujnym okiem instruktorów, mogą wziąć udział w zajęciach, a także grach i animacjach łyżwiarskich. Każdy młody adept łyżwiarstwa figurowego otrzymuje mały upominek oraz dyplom. Do dyspozycji będzie odpłatna wypożyczalnia sprzętu.

- Gdańskie spotkanie adresujemy przede wszystkim do najmłodszych. Nie oznacza to, że opiekunów skazujemy tylko na obserwowanie swoich pociech w akcji. Przygotowaliśmy dwie tury zajęć dla dorosłych, których serdecznie zachęcamy do czynnego udziału - zachęca Dominika Mazur, koordynatorka programu "Chodź na łyżwy".
W ramach pokazów będzie można zobaczyć Justynę Plutowską i Jeremiego Flemina, byłych reprezentantów Polski w konkurencji par tanecznych.

Jak uczyć dzieci jazdy na łyżwach?Udział w niedzielnym pikniku rodzinnym może być wstępem do podjęcia regularnych treningów. W ramach programu "Chodź na łyżwy" bezpłatne treningi na lodzie odbywają się co najmniej trzy razy w tygodniu, a wspomagane są treningiem motorycznym oraz zajęciami taneczno-baletowymi. Prowadzą je szkoleniowcy pracujący w klubach będących członkami PZŁF.

W Gdańsku szkółki organizują: Stoczniowiec i AŁF. Każdy może wybrać dogodne dla siebie terminy, bo do wyboru są zajęcia na lodzie lub w sali, które odbywają się praktycznie codziennie. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 600 961 863.

Harmonogram zajęć w Gdańsku

Czy umiesz jeździć na łyżwach?
65%

tak

19%

kiedyś potrafiłe(a)m, ale dawno nie jeździłe(a)m

10%

nie

6%

nie, ale ciągle sobie obiecuję, że się nauczę

zakończona

łącznie głosów: 328

jag.