Co wartego uwagi w klubach fitness?

25 lutego 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
mad

Jeżeli chcemy zadbać o swoją figurę na zbliżające się lato, to jest to ostatni moment, aby rozpocząć zajęcia fitness. Tych w Trójmieście zdecydowanie nie brakuje. Na jakie ciekawe zajęcia możemy trafić w wypełnionych od poniedziałku do niedzieli grafikach?

Zacznijmy od ćwiczeń kryjących się pod anglojęzyczną nazwą Body weight exercises. Znajdziemy je w Good Luck Club. Nie są one trudne, ponieważ to rodzaj ćwiczeń wykonywanych z ciężarem własnego ciała bez użycia sprzętu. Pozwalają one polepszyć min. jego motorykę, siłę, wytrzymałość, jak również koordynację, przy okazji spalając mnóstwo zbędnych kalorii.

Premium Fitness & Gym ma w swojej ofercie Tubing Shape. Jest to trening ogólnorozwojowy z użyciem gum (tubing) pozytywnie wpływający na wzmocnienie układu krążenia i mięśniowego. Proste, nieskomplikowane choreografie w połączeniu z ćwiczeniami wzmacniającymi modelują sylwetkę i przyspieszają spalanie kalorii. Zajęcia wzmacniające górne i dolne partie mięśniowe.

Tak wygląda trening na siedząco w saunie.


Speedball Fitness, czyli trening łączący dużą dawkę energii, fitnessu i zabawy proponuje Tiger Gym. Obejmuje on płynne układy prostych ruchów bazujących na zasadach treningu funkcjonalnego. Jest to fantastyczny program zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ćwiczenia stanowią kombinację elementów sztuk walki, ćwiczeń funkcjonalnych i ograniczonej do minimum choreografii.

CZY WARTO WYBRAĆ SIĘ DO TRENERA PERSONALNEGO?

W Akademosie znajdziemy m.in. Anti Cellulite Workout. Jest to pierwszy stopień do zwalczania skórki pomarańczowej. Celem zajęć jest jak najskuteczniejsze spalanie tkanki tłuszczowej z jednoczesnym modelowaniem sylwetki. Po rozgrzewce następuje część główna zajęć, podczas której w sposób płynny wykonywane są ćwiczenia kształtujące.

AFM, czyli bezpieczny crossfit.


Piloxing proponuje Fitness Klub Marlet Aleksandra Kobielak. To nowym interdyscyplinarny program sportowy. Podobno cieszy się popularnością wśród gwiazd m.in. z Hollywood. Łączy w sobie elementy pilates oraz ćwiczeń bokserskich, przez co bardzo efektownie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej i rzeźbienie mięśni. Piloxing stworzyła szwedzka tancerka Viveca Jensen. Ćwiczenia w dużej mierze bazują na wykorzystaniu specjalnych rękawic, które wpływają na muskulaturę ramion i maksymalizację układu krążenia. Na zajęciach obowiązuje różowo-czarna kolorystyka stroju oraz rękawice - do zakupienia lub wypożyczenia w recepcji.

CZY FITNESS DLA DZIECI JEST BEZPIECZNY?

Zajęcia o nazwie Sexi Strong ma w swojej ofercie CityFit. Zajęcia kształtują i wysmuklają najbardziej kobiece partie jak pośladki, biodra, uda, ramiona i brzuch. Ćwiczenia wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej i na wzmocnienie ogólnej kondycji fizycznej.

Baltic Gym proponuje boks dla początkujących. Skierowany jest dla osób, które chcą zacząć przygodę ze sportami sztuk walki. Na tych zajęciach poznasz podstawowe ruchy bokserskie oraz oraz poprawisz ogólną kondycję fizyczną. Poziom zajęć określany jest jako łatwy.

Fat killer to jedne z zajęć w grafiku Fit4less. Intensywny trening interwałowy łączący w sobie ćwiczenia siłowe i cardio. Podczas zajęć wykonujemy 4 sekwencje po 5 ćwiczeń, każda sekwencja to 5 minut pracy na 2 minuty przerwy.

Fitness w wodzie.


Fitness Authority Klub Impuls coś dla osób, które nie mają dużo czasu w klubie fitness. Short Stretching to zajęcia poświęcone rozciąganiu wszystkich partii mięśniowych, które prowadzone są przy spokojnej, relaksacyjnej muzyce. Dzięki regularnemu rozciąganiu ciało staje się bardziej elastyczne i jest przygotowane do efektywnego wykonywania ćwiczeń na innych zajęciach. Stretching pomaga likwidować przykurcze mięśniowe, które mogą być spowodowane np. siedzącym trybem pracy czy treningiem siłowym. Na zajęciach często używanym przyrządem jest roller. Trwają one 25 minut.

Jump4Fit to ćwiczenia na trampolinie. Skoki na niej podnoszą poziom endorfin niezbędnych do uzyskania dobrego humoru, aktywizują wszystkie partie mięśniowe, poprawiają koordynację oraz rzeźbią sylwetkę. Ma je w swojej ofercie Calypso.
Jakie zajęcie fitness preferujesz?
14%

wykorzystujące ciężar ciała

16%

spokojne

22%

dynamiczne

7%

z ciekawymi przyrządami

14%

z elementami tańca

27%

nie chodzę na fitness

zakończona

łącznie głosów: 249

mad