Czym przyciągają kluby fitness w tym sezonie?

4 listopada 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
mad

Listopad jest miesiącem, kiedy zaczyna się moda na kluby fitness. Pogoda wyklucza wiele aktywności fizycznych na świeżym powietrzu, a jeżeli teraz zaczniemy ćwiczyć, efekty powinny pojawić się w nadchodzącym okresie letnim. Jakim zajęciami kuszą nas wspomniane kluby w tym sezonie?Poza standardowymi zajęciami: wpływającymi na mięśnie brzucha, jogi, pilatesu, rozciągania czy spinningu pojawiają się te, które mogą pomóc w uprawianiu sportów zimowych, głównie narciarstwa oraz zastępujące letnie sporty, jak wioślarstwo. Pierwsze z nich znajdziemy m.in. w Good Luck Club w Gdańsku. Zajęcia odbywają się co czwartek, o godz. 18:30.

PEŁNA LISTA KLUBÓW FITNESS W TRÓJMIEŚCIE

Podczas treningów uczestnicy pracują nad siłą mięśni nóg, zwiększaniem gibkości oraz równowagą, szybkością i wytrzymałością. Zajęciom towarzyszą elementy technik narciarskich oraz kształtowanie prawidłowej pozycji narciarza. Prowadzone są one przez instruktora Polskiego Związku Narciarskiego.

TRENING NA SIEDZĄCO? TO MOŻLIWE W SAUNIE

Klub ten wprowadził także zajęcia power ball. To ćwiczenia wykonywane przy użyciu piłek lekarskich. Trening pozwala na spalenie większej liczby kalorii przy jednoczesnym wzmocnieniu mięśni i ujędrnieniu ciała. Zajęcia nie zawierają elementów choreograficznych, co czyni je dostępnymi zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

WRÓCIŁ DO KULTURYSTYKI W WIEKU 63 LAT I ZOSTAŁ MISTRZEM

Fitness Authority proponuje zajęcia dla chcących powiosłować pod dachem. Jest to trening ogólnorozwojowy z wykorzystaniem ergometru wioślarskiego. Zajęcia poprawiają wydolność organizmu i wzmacniają wszystkie najważniejsze grupy mięśniowe. Są one dla wszystkich, gdyż odbywają się na poziomie podstawowym. Możne je znaleźć w grafiku we wtorki, o godz. 20:30 oraz w czwartki o godz. 19:30.

W Calypso zapraszają na nieco inne zajęcia na rowerach stacjonarnych. W ich trakcie można jednocześnie oglądać filmy, klipy i programy sportowe, które dodatkowo mają ładować dawką endorfin. Wszystkie są wyświetlane z rzutnika filmowego. Zajęcia odbywają się w każdy piątek, o godz. 18, w sopockim klubie.

Premium Fitness & Gym wprowadza od 6 listopada, o godzinie 10:00 zajęcia aeroboks. Jest to połączenie fitness i ruchów z boksu oraz kickboxingu z elementami treningu funkcjonalnego.

Natomiast w Akademosie przy gdańskiej AWFiS znajdziemy cross combat. Jest to trening z elementami sztuk walk, w formie obwodowej i stacyjnej lub w systemie AFM, z wykorzystaniem nietypowego sprzętu. Zajęcia kształtują sylwetkę, budują siłę, wytrzymałość, poprawiają kondycję. Na AFM zapraszają również w Marina Wellness Center w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30.

Niemal w każdym klubie fitness znajdziemy bardzo modne w ostatnich miesiącach zajęcia crossfitowe.

W Active Fitness zapraszają w poniedziałek, na godz. 20, na bosu. Jest to trening kondycyjno-wzmacniający z wykorzystaniem platformy BOSU. Bardzo efektywny i wszechstronny trening na elastycznej kopule. Both Sides Up zmusza ćwiczących do ciągłego utrzymywania równowagi, a przez to idealnie angażuje mięśnie całego ciała. Zajęcia są dla osób średniozaawansowancyh i zaawansowanych. Obowiązują na nie zapisy w recepcji klubu.

Magdalena Poborca zaprasza przyszłe mamy na zajęcia Forma w ciąży do klubu MyGym w Galerii Bałtyckiej.

GDYŃSKA CHEERLEADERKA I TRENERA MISTRZYNIĄ ŚWIATA FITNESS

- Ciąża to nie choroba. Regularna i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna zaprocentuje zarówno przy porodzie jak i przy szybszym powrocie do formy po urodzeniu dziecka - zapewnia trenerka, która ma już 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu podobnych zajęć.
Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu w: poniedziałki, środy i piątki o godz. 11:30.

Na mapie trójmiejskich klubów fitness pojawiła się w listopadzie także nowa pozycja. To kolejny klub pod szyldem Tiger Gym, który powstał na Chełmie.

Tak wygląda trening crossfitowy.
Które zajęcia wyglądają najbardziej zachęcająco?
11%

przygotowujące do sezonu narciarskiego

10%

power ball

9%

wiosłowanie

18%

rowery plus filmy

6%

aeroboks

15%

cross combat

7%

bosu

24%

nie lubię fitnessu

zakończona

łącznie głosów: 96

mad