Czym przyciągają kluby fitness w tym sezonie?

4 listopada 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
mad
Dobrze przepracowany okres jesienno-zimowy pozwoli nam cieszyć się formą latem. Sprawdź co przygotowały dla swoich klientów trójmiejskie kluby fitness. Więcej zdjęć (1)

Dobrze przepracowany okres jesienno-zimowy pozwoli nam cieszyć się formą latem. Sprawdź co przygotowały dla swoich klientów trójmiejskie kluby fitness.

fot. Trojmiasto.tv

Dobrze przepracowany okres jesienno-zimowy pozwoli nam cieszyć się formą latem. Sprawdź co przygotowały dla swoich klientów trójmiejskie kluby fitness.

fot. Trojmiasto.tv

Listopad jest miesiącem, kiedy zaczyna się moda na kluby fitness. Pogoda wyklucza wiele aktywności fizycznych na świeżym powietrzu, a jeżeli teraz zaczniemy ćwiczyć, efekty powinny pojawić się w nadchodzącym okresie letnim. Jakim zajęciami kuszą nas wspomniane kluby w tym sezonie?Poza standardowymi zajęciami: wpływającymi na mięśnie brzucha, jogi, pilatesu, rozciągania czy spinningu pojawiają się te, które mogą pomóc w uprawianiu sportów zimowych, głównie narciarstwa oraz zastępujące letnie sporty, jak wioślarstwo. Pierwsze z nich znajdziemy m.in. w Good Luck Club w Gdańsku. Zajęcia odbywają się co czwartek, o godz. 18:30.

PEŁNA LISTA KLUBÓW FITNESS W TRÓJMIEŚCIE

Podczas treningów uczestnicy pracują nad siłą mięśni nóg, zwiększaniem gibkości oraz równowagą, szybkością i wytrzymałością. Zajęciom towarzyszą elementy technik narciarskich oraz kształtowanie prawidłowej pozycji narciarza. Prowadzone są one przez instruktora Polskiego Związku Narciarskiego.

TRENING NA SIEDZĄCO? TO MOŻLIWE W SAUNIE

Klub ten wprowadził także zajęcia power ball. To ćwiczenia wykonywane przy użyciu piłek lekarskich. Trening pozwala na spalenie większej liczby kalorii przy jednoczesnym wzmocnieniu mięśni i ujędrnieniu ciała. Zajęcia nie zawierają elementów choreograficznych, co czyni je dostępnymi zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

WRÓCIŁ DO KULTURYSTYKI W WIEKU 63 LAT I ZOSTAŁ MISTRZEM

Fitness Authority proponuje zajęcia dla chcących powiosłować pod dachem. Jest to trening ogólnorozwojowy z wykorzystaniem ergometru wioślarskiego. Zajęcia poprawiają wydolność organizmu i wzmacniają wszystkie najważniejsze grupy mięśniowe. Są one dla wszystkich, gdyż odbywają się na poziomie podstawowym. Możne je znaleźć w grafiku we wtorki, o godz. 20:30 oraz w czwartki o godz. 19:30.

W Calypso zapraszają na nieco inne zajęcia na rowerach stacjonarnych. W ich trakcie można jednocześnie oglądać filmy, klipy i programy sportowe, które dodatkowo mają ładować dawką endorfin. Wszystkie są wyświetlane z rzutnika filmowego. Zajęcia odbywają się w każdy piątek, o godz. 18, w sopockim klubie.

Premium Fitness & Gym wprowadza od 6 listopada, o godzinie 10:00 zajęcia aeroboks. Jest to połączenie fitness i ruchów z boksu oraz kickboxingu z elementami treningu funkcjonalnego.

Natomiast w Akademosie przy gdańskiej AWFiS znajdziemy cross combat. Jest to trening z elementami sztuk walk, w formie obwodowej i stacyjnej lub w systemie AFM, z wykorzystaniem nietypowego sprzętu. Zajęcia kształtują sylwetkę, budują siłę, wytrzymałość, poprawiają kondycję. Na AFM zapraszają również w Marina Wellness Center w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30.

Niemal w każdym klubie fitness znajdziemy bardzo modne w ostatnich miesiącach zajęcia crossfitowe.

W Active Fitness zapraszają w poniedziałek, na godz. 20, na bosu. Jest to trening kondycyjno-wzmacniający z wykorzystaniem platformy BOSU. Bardzo efektywny i wszechstronny trening na elastycznej kopule. Both Sides Up zmusza ćwiczących do ciągłego utrzymywania równowagi, a przez to idealnie angażuje mięśnie całego ciała. Zajęcia są dla osób średniozaawansowancyh i zaawansowanych. Obowiązują na nie zapisy w recepcji klubu.

Magdalena Poborca zaprasza przyszłe mamy na zajęcia Forma w ciąży do klubu MyGym w Galerii Bałtyckiej.

GDYŃSKA CHEERLEADERKA I TRENERA MISTRZYNIĄ ŚWIATA FITNESS

- Ciąża to nie choroba. Regularna i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna zaprocentuje zarówno przy porodzie jak i przy szybszym powrocie do formy po urodzeniu dziecka - zapewnia trenerka, która ma już 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu podobnych zajęć.
Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu w: poniedziałki, środy i piątki o godz. 11:30.

Na mapie trójmiejskich klubów fitness pojawiła się w listopadzie także nowa pozycja. To kolejny klub pod szyldem Tiger Gym, który powstał na Chełmie.

Tak wygląda trening crossfitowy.
Które zajęcia wyglądają najbardziej zachęcająco?
11%

przygotowujące do sezonu narciarskiego

10%

power ball

9%

wiosłowanie

18%

rowery plus filmy

6%

aeroboks

15%

cross combat

7%

bosu

24%

nie lubię fitnessu

zakończona

łącznie głosów: 96

mad

Opinie (34)

 • dlaczego w zestawieniu brakuje klubów z Gdyni ? (5)

  nie chciało się już autorowi?

  • 8 10

  • z Gdyni (3)

   jest Active F. - a jednak

   • 5 1

   • w active na fikakowie dosc tloczno jest :/ (2)

    i ciezko z dojazdem

    • 4 2

    • w Chyloni jest fajny arabeska fitness

     • 0 0

    • to nie o tym klubie mowa w tekście :)

     • 0 0

  • wieś

   Tam tylko korki

   • 1 3

 • (3)

  Wczoraj jedna gwiazda przyszła ćwiczyć ze smartfonem . Za bardzo nie wiedziała gdzie go schować , ale był pod ręką gdyby nagły sms nadszedł od koleżanki z sauny.

  • 38 0

  • W jakiś sposób Tobie to przeszkadzało w ćwiczeniach? (2)

   Może czekała na ważną wiadomość, albo dziecko zostawiła z babcią- jak ja, gdy idę poćwiczyć- i wtedy zawsze może być coś pilnego, nagłego.

   • 4 4

   • (1)

    Mi nie, ale blokowała maszynę. Potrzymać telefon mogła se na korytarzu.

    • 0 1

    • smatfonem blokowala maszynę? ja bym zwóciła spokojnie uwagę

     • 2 0

 • Słyszałem,że sporo osób chodzi tam poszukać skoku...
  Troche ćwiczeń też przy okazji.

  • 14 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.