Dzielnicowe bieganie w Parku Oruńskim 15 września

10 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent

W niedzielę o godz. 11 w parku Oruńskim odbędzie się ostatni z tegorocznego Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Uczestnicy wystartują w biegu głównym na dystansie 5 km oraz krótszych trasach dla dzieci i młodzieży. Internetowe zapisy trwają do czwartku włącznie. Wpisowe na główny dystans wynosi 15 zł oraz 25 zł w przypadku pakietu z koszulką.Zapisz się do Biegowego GP Dzielnic w OruniRodzinne biegi organizowane przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk oraz Rady Dzielnic Miasta Gdańska rozgrywane są od siedmiu lat. Na tegoroczny cykl składają się cztery imprezy w różnych dzielnicach, w ramach których rozegranych jest kilkanaście biegów połączonych z rozmaitymi atrakcjami.

Rozgrywki na Oruni będą ostatnimi w tym roku i zamkną cały cykl. Rywalizacja toczyła się bowiem na Przymorzu Wielkim, Zaspie i dzielnicy Strzyża. Bieg główny na dystansie 5 km zaplanowano na niedzielę 15 września o godz. 13. Imprezie towarzyszyć będą biegi dla maluchów, dzieci i młodzieży na dystansach od 200 m do 1,5 km.

- Organizatorzy uznali, że park Oruński będzie najlepszym miejscem na zakończenie całego cyklu. Cztery etapy to cztery pamiątkowe medale wykonane z drewna, które złożone w całość ukażą gdańskiego lwa - mówi Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.
Opłata wpisowa za jeden etap wynosi 15 zł (pakiet Basic) oraz 35 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 30 zł oraz 50 zł (pakiet z koszulką). Zapisy internetowe prowadzone są do czwartku, do godz. 23:59.Biuro zawodów ruszy w niedzielę o godzinie 9, a pakiety startowe będą wydawane do 30 min przed biegiem głównym oraz do godziny 11 dla biegów dziecięcych i młodzieżowych.

W każdym pakiecie startowym biegu głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody Nata, produkt Sonko oraz kupon konkursowy. Pakiet startowy w biegach dziecięcych i młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, produkt Sonko, kupon konkursowy, butelka wody Nata. Pakiety w zależności od etapu mogą być wzbogacone o dodatkowe gadżety, o czym organizatorzy będą informować na bieżąco.

Harmonogram GP Dzielnic Gdańska 2019
1. GP Przymorze Wielkie - (park im. R. Reagana) - 12.05.2019 r. (niedziela)
2. GP Zaspa Młyniec-Święto Zaspy - ( park im. Jana Pawła II ) - 18.05.2019 r. (sobota)
3. GP Strzyża - (ulice dzielnicy) - 23.06.2019 r. (niedziela)
4. GP Orunia-Św. Wojciech-Lipce - (park Oruński) - 15.09.2019 r. (niedziela)


Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, który będzie elementem układanki, tworząc medal całego cyklu. Warto dodać, że we wszystkich biegach i kategoriach prowadzone są pełne klasyfikacje. Po ostatnim biegu najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani pucharami i nagrodami.

- Tabela generalna pozostaje bez zmian. Klasyfikowane są osoby, które wystąpią w trzech z czterech etapów. Punkty sumowane są z trzech najlepszych biegów - tłumaczy Katarzyna Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.

Sprawdź klasyfikację generalną Biegowego GP Dzielnic GdańskaNieodłącznym elementem całego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Organizatorzy zachęcają do udziału w loterii i licytacji przedmiotów, podczas której zbierane będą datki na spełnienie marzenia podopiecznego fundacji Mam Marzenie.

- Oprócz sportowej rywalizacji Biegowe GP Dzielnic Gdańska to możliwość bezpłatnych porad specjalistów z zakresu dietetyki, treningu i rehabilitacji, jak również mnóstwo atrakcji na stoiskach sponsorskich oraz możliwość wsparcia i spełnienia marzenia kolejnego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie - dodaje organizator.
Współorganizatorami cyklu są Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Strzyża, Rada Dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska. Sponsorami i partnerami cyklu są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, Sonko, Helios, Nata, Drukomania, Ortopedika, Suez, Pitstop Gdańsk, Polar, Loopy's World, Hytera, Radkom, Gdańskie Wody.